knihovniceS knihovniceS komentáře u knih

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Kočka myši nenechá
Pivní detektivka, nenáročné čtení kořeněné jemným humorem. Nenadchne ani nezarmoutí. Dá se číst a dávám 3 hvězdy.

18.09.2023 3 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Za sny
No, od Karin jsem čekala víc, asi mě namlsala v předešlých románech. Nebylo to špatné, taková jednohubka - příběh o bytí a nebytí. V anotaci je vlastně vše řečeno. Tentokrát dávám 4 hvězdy ... (za dojemný konec)

13.09.2023 4 z 5

Manžel nikdy nespí Manžel nikdy nespí Alena Jakoubková

Manžel nikdy nespí
Zajímavý příběh, který vás nutí číst dál. Není to jen pohodové čtení, divné chování rodičů, manžel na zabití domácí násilí, ale poslední třetina to zachrání ... Nebudu nic prozrazovat, doporučuji a dávám 4 hvězdy.

11.09.2023 4 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Vánoce v Paříži
V Paříži jsem byla před 43 lety v létě jenom 3 dny, ale zanechala ve mně nezapomenutelný zážitek. Na zimní Paříž jsem se těšila a nezklamala mě. Známá místa a milý příběh mě bavil: dívka Ava zklamaná v lásce potká tajemného francouzského fotografa Juliena ..., to je vše co vám prozradím. Co z toho bude a jak se děj vyvine si přečtěte sami. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

07.09.2023 4 z 5

Darovanému manželovi na zuby nekoukej Darovanému manželovi na zuby nekoukej Alena Jakoubková

Darovanému manželovi na zuby nekoukej
Romantické čtení možná i trochu ze života. Pěkně se to četlo, výraz haranti, kdyby se vyskytl jednou - dvakrát by mi nevadil, ale to časté opakování už mě vytáčelo ... Jinak milý příběh s pěknou zápletkou a hromadou dobrého jídla. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

02.09.2023 4 z 5

Závrať všedních dnů Závrať všedních dnů Nora Roberts

Závrať všedních dnů
Tato kniha mě zklamala. Od autorky jsem četla více knih, většinou se mi líbily , ale tato jakoby ani nebyla od Nory Roberts ... Přečetla jsem 200 stran a stále jsem čekala nějaký zvrat, trochu napětí, ale nic ..., knihu jsem zavřela, bylo mi líto času ... Dávám 3 hvězdy se zamhouřeným okem

31.08.2023 3 z 5

Pod lampou není vždy tma Pod lampou není vždy tma Alena Jakoubková

Pod lampou není vždy tma
Milý příběh: vyprávění o dvojčatech z malého města. Klára a Gábina si nedají pokoj, stále musí po něčem pátrat a předejít policii či detektiva ... Je to třetí díl ze série, předešlé díly jsem zatím nečetla, ale to nevadí, jednotlivé zločiny jsou samostatné. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

25.08.2023 4 z 5

Co oči nevidí, to manžela nebolí Co oči nevidí, to manžela nebolí Alena Jakoubková

Co oči nevidí, to manžela nebolí
Milé vyprávění, které se dobře čte. Takový trochu nereálný příběh, který se čte sám, odehrává se ve Francii a částečně v Austrálii. Já mořské plody nejím, ale pro milovníky těchto potvůrek to bude výživné. Dávám 4 hvězdy a těším se časem na další Jakoubkovou.

22.08.2023 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Domek v Irsku
Trochu zdlouhavý příběh Hannah a Conora, kde se jen vařilo a vzdychalo ... Tentokrát mě autorka zklamala. Čekala jsem, že se něco dozvím i o Irsku ... marně. Série Romantické útěky není špatná, ale tento díl se autorce až tak moc nevyvedl. Jsem zvědavá na další dva díly, které jsem ještě nečetla. Věřím, že budou lepší. Tentokrát dávám jen 3 hvězdy. Kdo hledá jen oddechovku, začte se.

20.08.2023 3 z 5

Nadělení
Milá a vtipná, hezky napsaná jednohubka. Daniel Krejčík je nejen nadaný herec, ale i výborný vypravěč. Mám ráda hezkou češtinu, tentokrát mi jeho hovorové vyjadřování ani nevadilo.
Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

12.08.2023 4 z 5

Zvláštní příběh Zvláštní příběh Katarína Gillerová

Zvláštní příběh
Tak to byl opravdu zvláštní holčičí příběh. Ženy tří generací v jedné rodině a jejich příběh se odehrává v současnosti na Slovensku a v Anglii. Začátek mi připadal neslaný ,nemastný, ale když jsem zabrala, dalo se to krásně číst, dokonce i napětí se dostavilo a konec mě překvapil. Dámy, víc nenapovím, přečtěte si to samy. Dávám 3 hvězdy.

09.08.2023 3 z 5

Všude manžel o dvou kůrkách Všude manžel o dvou kůrkách Alena Jakoubková

Všude manžel o dvou kůrkách
Další jednohubka, která se četla sama. Příběh o tom, co z jedné zhrzené manželky udělá manželova nevěra. Víc neprozradím, přečtěte si sami ... Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

04.08.2023 4 z 5

Gerbešín a hezouni Gerbešín a hezouni Ivanka Devátá

Gerbešín a hezouni
Milá útlá knížka Ivanky Deváté pohladí a vyvolá úsměv. Jednohubka, bonbónek, který prokládám mezi jiné četby. Mám ráda její jemný humor a pěkné vyjadřování. Její vzpomínání a probírka šatníkem vás naladí na příjemnou notu. Doporučuji a dávám 3 hvězdy.

03.08.2023 3 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Schovej mě v dešti
Toto je osmá kniha, kterou jsem přečetla od oblíbené autorky. Některé se mi líbily hodně, některé méně, ale tento příběh je slabý. Několikrát jsem chtěla knihu odložit, ale zvědavost mi nedala. Příběh tří žen v jedné rodině: babička, dcera, vnučka, které mezi sebou mají podivný vztah ... Nevadilo mi cestování do historie, ale chybí spád, napětí, romantika ... , vše co v ostatních románech autorka má. Tentokrát dávám jen 3 hvězdy. Zkuste si příběh přečíst, třeba zrovna vám se líbit bude.

01.08.2023 3 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Přitažlivost planety Krypton
Přečetla jsem první román Mádla, ale nevím, mám rozporuplné pocity. Byla jsem zmatená spletitými vztahy, ztrácela jsem se, vracela jsem se ... Na odložení to nebylo, byla jsem zvědavá jak vše dopadne. No, hodnotím to na 3 hvězdy, třeba se ke knize někdy vrátím a lépe ji pochopím. Možná je chyba ve mně ...

26.07.2023 3 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Útěk na venkov
Dočetla jsem milý příběh o psím štěstí. Tím chci říct o tom, jak pes umí člověka udělat šťastným. Příběh Elly, která je zklamaná z partnera, přišla o nenarozené dítě, utekla z Londýna na venkov, aby přišla na jiné myšlenky, a to se povedlo. Nic neprozradím, začtěte se, doporučuji. Dávám 4 hvězdy

22.07.2023 4 z 5

Člověk obojživelník Člověk obojživelník Alexandr Romanovič Běljajev

četla jsem v mládí a viděla jsem film https://www.youtube.com/watch?v=mnwAmciwySA&ab_channel=olgadikantova

17.07.2023

Láska v jiném městě Láska v jiném městě Barbara Taylor Bradford

Láska v jiném městě
Dočetla jsem jednohubku, typu červená knihovna trochu neobvyklá, kdy mladý muž se zamiluje do mnohem starší ženy. V příběhu je láska, zklamání, nemoc a jak to v životě chodí ... Nebylo to špatné, ale od autorky už jsem četla lepší. Kdo má rád takové příběhy si počte, třeba i slzu uroní. Já dávám 3 hvězdy s přihlédnutím na ostatní její romány, které jsem četla a hodnotila.

16.07.2023 3 z 5

Knihovnice z Troublesome Creeku
Zajímavé čtení dle skutečných událostí. Příběh se odehrává v době krize ve 30. letech 20. stol. v USA. Není veselý, ukazuje lásku ke čtení, je plný trápení, ale i radosti. Modřenka byla statečná dívka, která se stala knihovnicí Pojízdných knihoven v chudé horské oblasti. Přivážela četbu na své mule do odlehlých koutů a snažila se pomáhat i jinak ... Byla terčem rasové nenávisti, posměchu a ústrků, přesto ji to neodradilo a knihy vozila dál. O existenci modrých lidí jsem nic nevěděla. Na konci knihy jsou fotografie z té doby. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

13.07.2023 4 z 5

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Dům v zátoce
Dočetla jsem román, ve kterém se vinou tři časové linky. Jedna historická je ze začátku 20. století, , kde je mnoho postav a trochu jsem se ztrácela ..., druhá je z konce 20.stol. , kdy jedna postava vzpomíná právě na události dávno minulé. Třetí linka se odehrává v 21. století, a ta se mi líbila nejvíc, také jsem se v postavách dobře orientovala. V úvodu knihy je rodokmen, ale asi jsem natvrdlá nic pro mne, stejně jsem se v postavách nevyznala. Příběh je zajímavý, plný tajemství a napínavý ... Dávám 3 hvězdy a možná si to časem přečtu ještě jednou, abych pochopila všechny souvislosti.

08.07.2023 3 z 5