knihovniceS knihovniceS komentáře u knih

Dívka bez minulosti Dívka bez minulosti Radka Zadinová

Dívka bez minulosti
Přečetla jsem velmi smutný příběh dívky Daniely. Nevím, jestli ho autorka psala na základě skutečnosti, nebo je-li to fabulace. Nějaký základ tam musel být. Obálka je hezká, ale s dívkou Danielou nemá nic společného. Často mi bylo úzko při Danieliných vzpomínkách. Příběh je velmi čtivý, napínavý, smutný i láska se objeví. Nebudu nic prozrazovat, doporučuji. Dávám 4 hvězdy.

02.07.2023 4 z 5

Bez bontonu, bez konvencí Bez bontonu, bez konvencí Marcela Mlynářová

Bez bontonu, bez konvencí
Dočetla jsem milou knížku, kterou jsem si dávkovala jako bonbon na odlehčení mezi četbou jiných knih. Je to vlastně cestopis stárnoucí důchodkyně, která umí užívat života se vším všudy. Jednotlivé kapitoly jsou její prožité příběhy psané s humorem, ale nedají se číst v jednom zátahu, proto to dávkování. Dávám 3 hvězdy a doporučuji pro lehké pobavení .

26.06.2023 3 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Knihovna mého srdce
Na knihu jsem se těšila, ale začátek byl nezajímavý, pomalý , děj mě od dalšího čtení málem odradil. Ale miluji knihy, miluji knihovny, mám ráda knihovnice (vždyť jsem jedna z nich, i když až v důchodu), tak jsem vytrvala a v polovině se to zlepšilo, děj dostal spád a nakonec jsem byla i dojatá. Nevím kolik mám dát hvězd: začátek je na 3 a druhá půlka za 4. Tak jo, je to na 4 hvězdy a když vydržíte první půlku, bude se vám příběh líbit.

26.06.2023 4 z 5

Mramorové sny Mramorové sny George Agathonikiadis

Mramorové sny
Dočetla jsem krásnou knihu! Já ty jeho věci miluji. Autor je Řek žijící od 2 let na Moravě, kde žil s babičkou a s dědečkem, v dětském domově, vystudoval filmovou školu, dnes je uznávaný režisér. Ve zralém věku žije s rodinou v Řecku, kam za ním přijede moravský kamarád z dětství. Autor vzpomíná na doby v Československu, sní s postavami, které už tady nejsou, vzpomínky jsou poetické, veselé i dojemné.
Kniha voní sluncem, mořem, řeckým jídlem a pitím. V Řecku jsem byla dvakrát a mám nezapomenutelné zážitky. Dávám 5 hvězd a doporučuji

19.06.2023 5 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Štěstí má barvu levandule
Dočetla jsem a moc nadšená jsem nebyla. Děj se táhnul neskutečně pomalu. Z románu voní levandule, trochu mě lákalo sladké pečivo, ale to bylo vše. Stále jsem čekala, že se něco rozvine, a ono nic ... Dávám s bídou 3 hvězdy. Ohlasy jsou různé, ale zkuste sami, třeba se právě vám se to líbit bude.

15.06.2023 3 z 5

Safírová vdova Safírová vdova Dinah Jefferies

Dinah Jefferies je moje oblíbená autorka, která píše příběhy z exotických končin. Přečetla jsem od ní Krámek s hedvábím, Než nastanou deště, Plantážníkova žena a nyní Safírová vdova. Příběhy z různých míst světa se mi líbily. Safírová vdova je příběhem z první poloviny 20. století na Cejlonu, který voní mořem, skořicí a vanilkou, nechybí romantika, smutek ani napětí. Nic neprozradím, dávám 4 hvězdy a doporučuji.

05.06.2023 4 z 5

Babičky na cestě za sluncem Babičky na cestě za sluncem Judy Leigh

Babičky na cestě za sluncem
Pěkné čtení o dvou sestrách v seniorském věku. Když je člověk zdráv, může si užívat v každém věku a to tyto dvě dámy opravdu umí. Prožívala jsem s nimi cestování, jen tak si sbalit kufry a odjet někam do tepla, třeba za španělským sluncem nebo do Mexika ... Kniha láká už krásnou obálkou. Dávám 5 hvězd a doporučuji.

29.05.2023 5 z 5

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

Vařila jsem pro Picassa
Lidi, to bylo krásné čtení. Román je sice fabulace autorky, odehrává se ve dvou časových liniích Ondine ve 40. až 60. letech 20. stol. a její vnučka Celine v současnosti v 21. stol. Četla jsem jedním dechem. Nemohu nic prozradit jen, že tam je romantika, dobré jídlo, napětí při pátrání ... , doporučuji. Dávám 5 hvězd a dala bych i víc, kdyby to šlo.

23.05.2023 5 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

S láskou z Říma
Milé vyprávění o Římě a italské kuchyni. Trochu jsem zklamaná, že tomu chybí spád. Obrátky příběh nabírá až v poslední čtvrtině. Dávám 3 hvězdy, možná, že právě vám se příběh bude líbit víc. Přečtěte si příběh Willa a Lisy, který má nečekaný závěr.

18.05.2023 3 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Kdo maže, ten jede
Jednoduché čtení, oddechovka, zmatek v postavách, tentokrát jsem se nemohla začíst ... Jsem zklamaná, dávám 3 hvězdy. Ale přečtěte si příběh sami, třeba váš názor bude jiný.

12.05.2023 3 z 5

Seznamka - Rozvedená žena hledá muže zn. ideál Seznamka - Rozvedená žena hledá muže zn. ideál Anna Beatrix Bártová (p)

Seznamka - Rozvedená žena hledá muže zn. Ideál
Příběh Pavly a jejích dvou synků, která hledá nový vztah a klukům kamaráda pomocí seznamky. Děj se odehrává na jihu Čech v místech, které jsou blízké i autorce. Příběh plyne lehce, čte se dobře, ale předešlým románům autorky se nevyrovná. Tentokrát dávám tři hvězdy, ale i tak doporučuji pro odlehčení mezi náročnější četbou.

03.05.2023 3 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Coura
Velmi oddychové čtení na hranici erotického románu. Nejsem cílovka, tak mi vadily vulgarismy a hodně expresivní výrazy. Příběh herečky Lucie a její dcerky Kiki je úsměvný, místy praštěný, ale i napínavý. Jo, dá se to číst i v seniorském věku. Dávám 3 hvězdy a doporučuji.

28.04.2023 3 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Další skvělé čtení od D. D. Čechové.
Radim najde v parku bezvládné tělo ženy pod lavičkou. Chce zavolat sanitku, ale když zjistí, že ženu zná, pokusí se ji postavit na nohy a odvede ji k sobě domů. Tak začíná příběh, kdy poznáváme Vandu a její vyprávění z pohledu minulosti a současnosti. Vypráví jak ji život poznamenala věštba kartářky od mladých let , kdy byla svobodná, až po současnost zralé ženy. Radim je skvělý posluchač Víc neprozradím, Doporučuji si knihu přečíst, dávám 4 hvězdy.

26.04.2023 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Kdo jinému jámu kopá

Detektivka, milé čtení kořeněné jemným humorem. Takové můžu. Doporučuji a dávám 4 hvězdy.

24.04.2023 4 z 5

Začátek nových časů Začátek nových časů Sophie Oliver

Grandhotel Schwarzenberg 3. díl Začátek nových časů
Pokračování rodinné ságy se odehrává v letech 1928 - 1955. Poutavé, zajímavé a velmi smutné vyprávění především ve válečných letech, ale i před a po ... Celá trilogie je moc pěkná, sledujeme potomky rodiny, jak se rozrůstají i odcházejí, hlavní postava Anna se dožije míru, ale i s ní se ve třetím díle rozloučíme ... Doporučuji a dávám 4 hvězdy.

21.04.2023 4 z 5

Návrat Návrat Sophie Oliver

série Grandhotel Schwarzenberg 2.díl Návrat
Příběh Anny pokračuje v letech 1911 1927 stále v bavorském lázeňském městě. Anna prožívá slasti i strasti, je vdaná za Leonharda , má syna. Milovaný Michael se vrátí ze zámoří ... Děj ubíhá rychle, Anna se rozvede vdá se za Michaela, má další děti, je válka a manžel je povolán na frontu ... Dál neprozradím, doporučuji a dávám 5 hvězd.

19.04.2023 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Četla jsem v dětství a vím, že se mi líbila. Později jsem poslouchala i rozhlasové zpracování, které bylo také pěkné

19.04.2023 4 z 5

Cesty osudu Cesty osudu Sophie Oliver

série Grandhotel Schwarzenberg - 1. díl Cesty osudu
Příběh chudé dívky Anny začíná v roce 1905 v bavorském lázeňském městě. Anna vyrůstá s otcem, když se zamiluje, její snoubenec odjede do zámoří. Děvče má smůlu, otec zahyne, Anna zůstane sama, když dojde k dalšímu neštěstí. Nebudu prozrazovat děj, který je smutný. Časem se provdá a její osud se začíná měnit k lepšímu. Příběh se odvíjí rychle a je napínavý ... Dávám 4 hvězdy a doporučuji

17.04.2023 4 z 5

Život plný iluzí Život plný iluzí Katarína Gillerová

Život plný iluzí
Příběh čtyř kamarádek spolužaček ze střední, které se znají od dívčích let a teď se scházejí po mnoha letech, aby si zavzpomínaly na studentská léta. Seznamujeme se s každou z nich a dovídáme se různá tajemství z jejich vzpomínek. Autorka vyprávění přerušuje v napínavém okamžiku a přechází na vyprávění další ženy. Tak se postupně dočítáme o životě všech a věřte, že chvílemi mě mrazilo. V příbězích nechybí, láska, intriky, násilí, alkoholismus, napětí ... Dívky si myslely o té druhé jak je šťastná a spokojená ... Ač autorka popisuje nelehké osudy, přesto se kniha čte velice dobře. Doporučuji a dávám 4 hvězdy.
Anotace na DB knih se nepovedla - divný překlad?

14.04.2023 4 z 5

Dvakrát dole, jednou nahoře Dvakrát dole, jednou nahoře Marcela Mlynářová

Dvakrát dole, jednou nahoře
Většina knih této autorky je lehce oddychová. U této knihy je první kapitola smutná, pojednává o našem zdravotnictví, o léčbě a skonu bývalého manžela. Další kapitoly jsou na veselejší notu, kdy s humorem vzpomíná na cestování u nás i v zahraničí. Chvílemi ale bylo její až vyprávění nudné. Dávám 3 hvězdy.

10.04.2023 3 z 5