knihovniceS knihovniceS komentáře u knih

Řecké štěstí Řecké štěstí Kateřina Panou

Řecké štěstí
Miluju Řecko, kde jsem byla jen 2x na pár dní a mám zážitky na celý život. Přečetla jsem krásnou knihu od Češky, která se do Řecka provdala a moc pěkně popisuje život v oblasti, kde žije už čtvrt století, ale také nám předkládá historii a legendy Řeků. Kniha je psaná na základě blogu, který si právem získal cenu Magnesia Litera za r. 2022. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

21.11.2023 4 z 5

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

Tři vánoční dárky
Kniha obsahuje 3 povídky od různých autorů. Všechny povídky se odehrávají okolo Vánoc.
První povídka Vánoční dárek od Hany Marie Körnerové vypráví příběh mladé osiřelé Francouzky, která přijede k tetě do Čech, kde není vítaná ... Děj se zamotá – nic neprozradím , povídka se mi líbila na 4 hvězdy (škoda, že je to tak krátké, jistě by děj šel rozvinout na více stran.)
Druhá povídka Advetní prsten od Josefa Pepsona Snětivého je příběh mladých manželů a jejich tříletého syna. Děj se také zamotá – víc neprozradím, konec není veselý, dávám 3 hvězdy.
Třetí povídka Vánoční Afrodita od Alexandera Stainfortha je trochu „přitažená za vlasy“, chování 30leté ženy je praštěné. Přečetla jsem a hodnotím na 2 hvězdy.
Celkem dávám 3 hvězdy díky první povídce.

19.11.2023 3 z 5

Manžel do domu... hůl do ruky Manžel do domu... hůl do ruky Alena Jakoubková

Manžel do domu... hůl do ruky
Velmi čtivý romantický příběh, který připomíná červenou knihovnu mého mládí. Mladá nešťastná dívka Ariana vleze do manželství, kde je dál nešťastná. Potká o dost staršího muže, který ji zahrne láskou a přepychem, rozvede se, zamiluje se, ... a dál si to přečtěte sami. Romantickým duším doporučuji. Dávám 4 hvězdy.

14.11.2023 4 z 5

S duší lvice S duší lvice Petra Langová

S duší lvice
Zajímavý příběh mladé dívky Lenky z venkova, která hledá svého pravého otce. Otce má spojeného s přívěskem - medailonkem lva. Najde si práci v Praze, kde je více možností. Hledá nejen otce, ale i lásku, prožívá různé příhody veselé i smutné, život jako na houpačce. Petra Langová umí čtenáře chytit a hned tak vás nepustí. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

11.11.2023 4 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Prostě na mě zapomněli
Krásný a smutný příběh, který jsem četla před šesti lety, ale musela jsem se k němu vrátit. Opět jsem napětím nedýchala, opět jsem si poplakala. Odehrává se po skončení války, když se osidlovaly Sudety. Příběh malé Klárky ani Vás nenechá v klidu. Dávám 5 hvězd a doporučuji

06.11.2023 5 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Vesničanka
Další krásné čtení. Mirka Skočílková je sázka na jistotu. Její příběhy jsou ze života, čtou se jedním dechem. Příběh zralé ženy Karin, které se vztah s partnerem nevyvedl, k tomu maminka na venkově, která vzhledem k nemoci potřebuje péči ... Karin se rozhodne odejít na venkov, kde se odvíjí další osudy víc neprozradím. Dávám 5 hvězd. Knihu doporučuji.

05.11.2023 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Kde končí nebe.
Lidičky, to bylo úžasné čtení! Fantasy příběh o bytí a nebytí, o smrti a životě, o probuzení v nebi a návratu na zem ... Smutné téma smrti právě v dušičkový den (dnes je 2.11.) jsem četla jedním dechem. Dávám 5 hvězd a doporučuji!!!

02.11.2023 5 z 5

Písnička pro Klaudii Písnička pro Klaudii Petra Langová

Písnička pro Klaudii
Ráda čtu české autory, a Petra Langová bude patřit mezi ně. Milý příběh plný romantiky a prvních lásek vás nenechá chvíli v klidu. Je to příběh vtipný, veselý, smutný i napínavý, voní létem a táborákem, zkrátka takový jaký se vám jistě bude líbit. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

31.10.2023 4 z 5

Kámoškami napořád! Kámoškami napořád! Katja Frixe

Kámoškami napořád!
Jako knihovnice si ráda občas přečtu dětskou knihu, abych věděla, co mám rodičům doporučit.
Tentokrát se mi moc líbila kniha z prostředí knihkupectví, kde se dějí kouzla. Příběh malé čtenářky a jejích kamarádů mě pobavil. Navíc kniha je krásně ilustrovaná. Dávám 4 hvězdy

28.10.2023 4 z 5

Na Radosti Na Radosti Vlasta Javořická

Na Radosti
Odpolední jednohubka. Dívka z venkova odejde na studia do Prahy, sledujeme její osudy, lásky i nelásky. Nenáročné čtení za 3 hvězdy.

28.10.2023 3 z 5

Zádušní mše za hraběnku Zádušní mše za hraběnku Jiří Holub

Zádušní mše za hraběnku
Ke knize jsem se vrátila po 12 letech. Úplně jsem zapomněla jaké to je krásné čtení , které plyne lehce a rychle. Příběh ze zámku Červená Lhota se mi líbil tehdy a dnes ještě víc. Je smutný, napínavý a těžko se můžeme vžít do pocitů lidí, kteří nedobrovolně opustili místa, kde žili a která milovali. Dávám 5 hvězd a doporučuji.

27.10.2023 5 z 5

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

Učitelka angličtiny
Zajímavé, čtivé, ale mnoho osob až jsem se trochu ztrácela. Čtení místy neveselé, plné zápletek, které provází Ninel od dětství po stáří. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

26.10.2023 4 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Kavárna na konci ulice
Vydržela jsem do strany 150 a čtení jsem vzdala. Stále jsem čekala, že mi ty příběhy něco dají, stále nic - jen plácání. Škoda času. Dávám 2 hvězdy a to je možná moc. Je mi líto.

20.10.2023 2 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Knihkupectví na Riverside Drive
Krásné počtení. Pěkný příběh z historického knihkupectví v Londýně, které zdědí mladá Švédka po své tetě. Příběh plný tajemství, pátrání v minulosti (střídají se 2 časové linky), nechybí láska, dobroty a hlavně čtení o knihách, které mám ráda. Dávám 5 hvězd a doporučuji.

16.10.2023 5 z 5

Příběh TY a JÁ Příběh TY a JÁ Petra Langová

Příběh TY a JÁ
Krásné čtení. První kniha od této autorky. Jak to, že jsem o ní dosud nevěděla? Vtipně napsaný příběh o „ztřeštěné“ třicítce, která se bláznivě zamiluje do kluka o několik let mladšího ...
Víc neprozradím, určitě si knihu přečtěte, stojí za to. Dávám 5 hvězd!!!

11.10.2023 5 z 5

Italské léto Italské léto Jennifer Probst

Italské léto
Milé čtení. Příběh jedné rodiny, vlastně jde jen o 3 generace žen a jejich sbližovací výlet do Itálie. Moc jsem si to užila a stále jsem měla chuť na nějaké italské dobroty, kterých je v příběhu plno. Líbilo se mi toulání po památkách a nechybělo ani něco málo romantiky. Doporučuji a dávám 4 hvězdy.

07.10.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Nikdo není sám
Dočetla jsem román, který mě hodně bavil a také chvílemi lezl na nervy, tedy některé osoby. Příběh běžné rodiny s dvěma puberťáky vyprávěný střídavě matkou, synem a dcerou. Jediné, co mi chybělo byly uvozovky v přímé řeči, i když jsem si časem zvykla. Román výborný za 4 hvězdy doporučuji.

02.10.2023 4 z 5

Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek Alena Jakoubková

Můžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek.
Romantická pohádka, typicky červená knihovna, kdy naivní mladá dívka porodí nemanželské dítě, pak naletí staršímu muži, nešťastně se vdá ..., dále neprozradím, přečtěte si to dámy samy. Mně se nejvíce líbila část ve Francii, připomněla jsem si místa, kde jsme před 40 lety byli (nejen pod Eifelovkou, ale opět jsem se procházela na pobřeží v malebném městečku Cassis ...)
Dávám 3 hvězdy ...

28.09.2023 3 z 5

Víš, že nemusíš? Víš, že nemusíš? Dagmar Digma Čechová

Víš, že nemusíš?
Pro mne to byla „pokračovací jízda“ ... Dvě ženy různého věku, různých povah, jejich nejen milostný život a střetnutí....Opravdu pěkné čtení, od kterého jsem se nemohla urvat..
Dášo, děkuji, přála bych si číst o dalších osudech Katky a Marie. Neuvažujete o třetím díle? Teď je to na 5 hvězd.

25.09.2023 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Nemusíš!

Pro mne to byla „jízda“ ... Dvě ženy různého věku, různých povah a jejich především milostný život ...
Nebudu to rozebírat doporučuji za 4 hvězdy.
Jdu na pokračování Víš, že nemusíš?

21.09.2023 4 z 5