Kámoškami napořád!

Kámoškami napořád! https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393978/bmid_kamoskami-naporad-lnR-393978.jpg 5 72 19

Báječní skořicoví šneci, čokoládové dortíky a hlavně noví kamarádi… Klárčino první dobrodružství v Čarokrásném knihkupectví může začít! Klárčina nejlepší přítelkyně Lenka se stěhuje do jiného města. To je pro obě kamarádky katastrofa! Klárku ale napadne úžasný plán – schovat Lenku na nejbezpečnějším a zároveň nejbáječnějším místě pod sluncem… v Čarokrásném knihkupectví paní Sovové. Klárka nezná krásnější místo! Může si tady celý den listovat knížkami, snít, vyvádět s rýmujícím kocourem Gustafem a naslouchat moudrému zrcadlu panu Královi. A paní Sovová se ráda rozdělí o oblíbené čokoládové dortíčky. Když se nad osudem knihkupectví stahují mračna, potřebuje i vždy dobře naladěná paní Sovová pomoci. Kniha je určena pro čtenáře od 8 let.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Pikola

Der zauberhafte Wunschbuchladen , 2016

knihovniceS
knihovniceS
28.10.2023 4 z 5

Kámoškami napořád!
Jako knihovnice si ráda občas přečtu dětskou knihu, abych věděla, co mám rodičům doporučit.
Tentokrát se mi moc líbila kniha z prostředí knihkupectví, kde se dějí kouzla. Příběh malé čtenářky a jejích kamarádů mě pobavil. Navíc kniha je krásně ilustrovaná. Dávám 4 hvězdy

jasmína
jasmína
25.10.2022 5 z 5

S dcerkou jsme si pořídily všechny díly, protože se nám tyto příběhy moc líbí.

lenkaabooks
lenkaabooks
02.06.2022 4 z 5

Pro čtenáře od 8 let. Lenka a Klárka, dvě desetileté slečny, nejlepší kamarádky, které rády a hodně čtou. A v jejich městečku je to nejlepší knihkupectví na světě a vládne mu kouzelná paní Sovová. Jenže Lenka se s maminkou stěhuje do jiného města a to je katastrofa! Milé čtení, krásné ilustrace.

broskev28
broskev28
05.05.2022 5 z 5

Souhlasím, tohle se moc povedlo, takže hned po 1.dílu objednáváme do naší knihovny i všech pět dalších, které dosud vyšly.
Moc se mi líbí hlavní téma: co se dá dělat, když se ti nejlepší kamarádka odstěhuje stovky kilometrů daleko? Tady je to kvůli rozvodu rodičů, ale my třeba máme ve škole holčinu, která se přistěhovala "jen tak". Nikdy předtím mě nenapadlo, že zřejmě i ona musela opustit své kamarády a teď se mezi námi cítí ztracená. Naštěstí je skvělá a nadšená čtenářka, takže se hned přihlásila do našeho knihovnického kroužku a našla přinejmenším jednu úžasnou novou kamarádku, stejně zapálenou čtenářku.
Takže kdyby nikomu jinému, tak těmhle čtvrťačkám se příběhy Klárky a Lenky určitě budou líbit, vsadím boty!

onyx84
onyx84
22.04.2022 5 z 5

Hezká milá knížka o velikém přátelství z neobvyklého prostředí...

VanessaP13
VanessaP13
04.09.2021 5 z 5

Je to hezká knížka. Je hezké, že to dopadlo dobře. Moje nejoblíbenější postava byl kocour Gustík.

AmyLee992
AmyLee992
13.06.2021 5 z 5

Krásné prostředí, hned bych se tam nastěhovala! :) určitě si přečtu i další díly

š.m.i.k
š.m.i.k
30.04.2021 5 z 5

Opravdu hezký příběh nejen o kamarádství.

EmaKnizkova
EmaKnizkova
20.03.2021 5 z 5

Moc mě to bavilo (jak jsem si myslela)
Přečetla jsem si to asi za 3 dny.

Barabora
Barabora
29.12.2020 4 z 5

Krásná kniha je zajímavá a chvílemi i napínavá. Moc mě bavila. Doporučuji

Josh
Josh
13.11.2020 4 z 5

Milý příběh, co pohladí po duši a s pěknou grafikou. Pro dospěláka opakující se a lehce rozvláčné, ale děti to budou vnímat jinak. Spíše holčičí čtení díky hlavní hrdince, ale ukáže se také klučičí kamarád….

V každém případě se tady objevují malé záhady v reálném světě, kdy hraje roli přátelství, a to i ke zvířátkům, výchova a samozřejmě knihy! Nejen děti co rády čtou tuhle knížku s nadšením zhltají…. co dokáže pár čokoládových dortíků :o))

Monika1717
Monika1717
24.07.2020 5 z 5

Knihkupectví, ve kterém bydlí kocour. Moc bych si přála, aby mi bylo 10 a mohla bych tam být s nimi.

harena
harena
11.07.2020 5 z 5

Moc krásný příběh o kamarádství dvou dívek, jejich kamarádu kocouru Gustafovi a mluvícím zrcadlu. Můžu hodnotit zatím z pozice dospělého, protože děti to budou číst později. Čtivý, milý, úsměvný, trošinku napínavý příběh a jako bonus pěkné ilustrace a obálka. Věřím, že dětem se Čarokrásné knihkupectví bude také líbit a ohodnotí to ze svého pohledu. Za mne pěkných pět hvězdiček.

lucakuca
lucakuca
28.03.2020 5 z 5

Tak to mě dostalo! Nádherný příběh o přátelství, které má hloubku a humor zároveň. Citlivé čtení s krásnými obrázky. "Dnešní den není stvořený pro špatnou náladu."

hokaca
hokaca
19.01.2020 5 z 5

Krásné oddechové čtení. Myslím, že i dospělák tam najde myšlenky, nad kterými by stálo za to se zamyslet.

Karinka2012
Karinka2012
15.07.2019 5 z 5

Krásná kniha, moc se mi líbila. Byla napínavá, čtivá, krásný příběh o kamarádství dvou dívek...

Bezkyne9
Bezkyne9
11.06.2019 5 z 5

Nadhera! Prectena jednim dechem, opravdu jsem se od ni nechtela hnout, jakobych znovu byla malym clovickem... moc jsem si pribeh uzila, prozivala ho, s napetim cekala na rozuzleni a dobry konec pro vsechny... doopravdy me prenesla do dob, kdy jsem se sama poprve zamilovavala do knih a jejich cteni ... :) a navic ta obalka, ty ilustrace :)

Mybooks
Mybooks
29.05.2019 1 z 5

Tahle kniha se mi vůbec nelíbila, asi jsem na tyhle dětské příběhy moc stará a nebaví mě to.

Knižní střípky
Knižní střípky
22.05.2019 5 z 5

Jako cílovou skupinu bych viděla převážně děvčata ve věku cca 8-12 let, což sice já už dávno nejsem, ale ráda si občas proložím svou četbu nějakou pěknou současnou tvorbou pro děti. Knihu dostala dcerka pod stromeček a jak ji přečetla, hned běžela za mnou, že si ji musím přečíst. Tak když musím, tak holt musím :-) a je opravdu skvělá. Prostředí čarovného knihkupectví paní Sovové, kde mluví nejen kocour, ale i starožitné zrcadlo, kde knihy samy skáčou z polic a všude je plno dortíků a dobré nálady je skvělým námětem nejen pro děti. Hned bych se do toho knihkupectví zavřela a už nikdy nevylezla. Kniha má moc pěkné ilustrace, sympatické hrdiny a krásný příběh o tom, jak je důležité mít opravdové kamarády. Doufám, že budou i další díly.

knihkupectví

Katja Frixe