Knihotyna Knihotyna komentáře u knih

Matt Matt Lauren Layne

Druhý díl ze série Vlci z Wall Street. V sérii se setkáváme se třemi přáteli, každý díl se pak věnuje jednomu z nich - v tomto díle Mattovi :)!
Matt si na jednom večírku pěkně zavaří a pošramotí pověst svou i firmy, pro kterou pracuje. Dostane ultimátum. Má se usadit nebo přijde o práci. Kde sehnat falešnou přítelkyni, která by nestála o život "šťastně až navěky"?Všichni přátele takovou znají! Ale můžou Matt a Sabrina předstírat milence, když je tíží společná minulost a nepřátelství až za hrob?

Tak tenhle díl mi sednul! Chemie mezi Mattem a Sabrinou byla prostě boží! Hádky, slovní přestřelky, herecké výkony, tajemství a velké finále! :)

Celá tahle parta lidí mě zkrátka baví. Vše parádně ladí, i když jsou povahově každý úplně jiný.

Pokud hledáte milé čtení, rozhodně mohu doporučit. Za mě lepší než Ian a těším se na příběh Kennedyho :)!

"Od samého začátku byla vždycky palivo, co zažehne můj plamen, jiskra, která způsobí, že vzplanu."

02.02.2024 5 z 5

Tajemný pan Frost Tajemný pan Frost Sylvia Day

Tuhle knížku jsem rozečetla dvakrát.
Při první rozečtení jsem byla v rozpacích, že je kniha jako z rychlíku a o čem to tedy bude, když na to hlavní postavy jdou tak rychle?
Naneštěstí se stalo, že nás vytopili a schytala to i tahle knížka - která byla půjčená z knihovny - takže mi nakonec zůstala :). A tak jsem ji dala druhou šanci. A musím se přiznat, že jsem nakoukla nakonec a to mě donutilo číst dál!

Příběh dvou lidí, kteří jsou zlomení svou minulostí. Dvou lidí, kteří k sobě pasují jako puzzle. Ale je to vůbec možné? Je možné, aby byl někdo vůči druhému, kterého sotva poznal tak citlivý a vnímavý?

Kniha se mi líbila. Ale bohužel, nebyl tam ten wau efekt. Stejně mi přišla zrychlená a během čtení se mi vyskytlo pár nejasností - největší z nich byla asi časová osa - nějak nechápu, kdy se všechny okolnosti stihly odehrát.

V knize jsou zmínění i manželé Crossovi :)!

Garett je podle mě úžasný! Ten byl opravdu pohádkový! :)

Zajímavé čtení s originálním příběhem, který ale dle mého nebyl plně dotažen a dovysvětlen.

29.01.2024 3 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

První díl série After Hours. 159 stran. Už vzhledem k počtu stran se nedá očekávat nějaký velký popis děje či charakterů.
Jedná se o příběh Skyler a Gage nebo spíše o jejich vášnivé poznání :D.
Dlouho jsem si nevytvořila ani k prostředí ani k postavám žádný vztah a když už, tak byl konec :D.
Líbilo se mi, že Skyler se s ničím nemaže a zkrátka se do toho vrhá po hlavě a Gage se nechá ovládat tím, že Skyler je zkrátka to, co mu v životě chybí :).
V rámci možností byl příběh hezký, rychlý a vášnivý. Není to však něco, co by mě chytilo za srdce nebo do čeho bych se v budoucnu pustila znovu.

26.01.2024 2 z 5

Neplavec Neplavec Petr Hugo Šlik

První přečtená kniha tohoto roku od nakladatelství Cooboo.
Rovnou si můžeme říct, že si nejsem úplně jistá zda jsem příběh pochopila správně či zda je to jeden z těch příběhů, který si můžete "dokončit" sami, dle svého uvážení.
Knížka je krátká, příběh rychle ubíhá. Dostáváme se do života Honzy, studenta, který získal přezdívku Neplavec, protože zkrátka neumí plavat. Jenže Honza se zdá být neplavcem i v životě a zkrátka v tom neumí chodit.
Co oceňuji byly různé zajímavosti, kterými je knížka obohacená.
Celkově se mi kniha četla dobře, ale příběh mě nechal spíše "zhnusenou" z dnešní doby. Naopak oceňuji Honzovo vnímání a popis - jak krajiny, tak třeba vztahů.
Kniha by se dala shrnout jako vhled do života obyčejného kluka, který nezapadá a v jehož životě není nic tak, jak se na první pohled zdá :)!

23.01.2024 2 z 5

Percy Jackson - Zloděj blesku (Grafický román) Percy Jackson - Zloděj blesku (Grafický román) Robert Venditti

Knižní série Percyho Jacksona mě nějak minula. O knihách vím, ale zřejmě se mi do nich už nechce pouštět. Proto jsem byla nadšená, když jsem se dozvěděla, že bude vycházet grafický román!
Antika - Olymp a Bohové - to je téma, které je mi vždy blízké a uvítám ho v jakémkoliv kabátu.
Jakožto někdo, kdo nečetl původní sérii, hodnotím pouze grafický román :) - příběh je ucelený, místy možná zrychlený a sem tam má člověk problém se zorientovat, co se vlastně stalo - výsledek však vytvoří ucelený celek, kdy má člověk příběh srovnaný :).
Na druhou stranu se dle mého názoru jedná o klasický komiks - výjevy nejsou ničím výjimečné a nepřekvapí - podobný styl je ve většině dnešních komiksů :) - ovšem jedná se o akční komiks a tomu jsou scény přizpůsobené :).

Za sebe jsem spokojená :). Ve velmi rychlém sletu jsem poznala kdo Percy Jackson je a čemu se knižní série věnuje! Kdybych však do hloubky chtěla poznat charaktery hlavních postav, rozhodně zvolím knihu!

16.01.2024 4 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Příběh Caina a Rachel, příběh dvou dospělých lidí, které pojí společná minulost, aniž by to tušili. Příběh s akademického prostředí, kde se vztahy netolerují. Nebo snad ano?
Příběh se mi líbil, akademické prostředí mám ráda, v tomhle konkrétním případě nezabíhá autorka nijak do hloubky, ale přesto se dozvídáme něco málo z oboru, kterému se naši hlavní hrdinové věnují a to je hudba :).
Musím opět podotknout, že mi nesedl český překlad :D a hlavně během erotických scén.
Velmi se mi líbila vedlejší linka - téma diplomové práce Rachel - vztah Umberta a jeho ženy byl zkrátka kouzelný!
Příběh samotný mi v mnohém přišel už trošku přitažený za vlasy, nicméně knihu jsem přečetla během dvou dnů! :)
Určitě však vím, že to nebude má TOP kniha autorky :).

15.01.2024 3 z 5

Muž v domácnosti 3 Muž v domácnosti 3 Kósuke Óno

Třetí díl této série je pro mě na úrovni prvního. Nějak zvlášť mě to nechytlo a nepobavilo.

13.01.2024 2 z 5

Muž v domácnosti 2 Muž v domácnosti 2 Kósuke Óno

Druhý díl si u mě vedl mnohem lépe než úvod této série!
Tady už jsem se pobavila! A to skutečně. Některé stripy neměly chybu! :) Člověk by neřekl, jak důležité a nebezpečné mohou některé domácí práce být! Zvlášť, když máte temnou minulost!

13.01.2024 3 z 5

Muž v domácnosti 1 Muž v domácnosti 1 Kósuke Óno

V minulém roce jsem u spousty mých oblíbených bookstagramerů (existuje to slovo :D?) narazila na sérii Muž v domácnosti. Byla jsem zvědava a tak jsem si v knihovně půjčila první tři díly :).
Dostáváme se do příběhu "Nesmrtelného draka", bývalého člena jakuzy, který je ale v současné době mužem v domácnosti!
Bohužel, první díl mě nijak zvláště neoslovil, ale zatím to nevzdám! :)

13.01.2024 2 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Já mám Vi Keeland prostě ráda!
Znám její styl psaní i humoru a vím, co mám čekat :).
Ireland dostane vyhazov z práce, který za ní není oprávněný, stačí pár skleniček a napíše mail o tom, co si o této situaci myslí přímo nejvyššímu šéfovi - Grantovi. A to je značně nevhodné! Grant nicméně vezme situaci poměrně s humorem a je na Ireland zvědavý. Osud tomu chce, že jejich osudy se protnou, v Grantově minulosti je však něco, co jejich vztahu brání.
Mám ráda knihy, kde je humor, hlavní postavy jsou své a vědí, co chtějí. Grantovo tajemství bylo opravdu tíživé a mě slzička ukápla. Na těchto knihách oceňuji především upřímnost, která mezi hlavními postavami je! Žádná přetvářka či faleš - a i ty tajemství se nakonec dořeknou celé :)!
Co mě ale rozčilovalo byly chyby v textu (a bohužel docela dost) a volení českého překladu u erotických scén.

09.01.2024 4 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Isaiah a Maritza jsou dva cizí lidé, kteří si na poprvé úplně nesednou. Vzhledem k tomu, že Isaiah je voják a Maritza se mu neustále plete do cesty, rozhodne se s ním strávit týden než odjede - každý den bude něčím výjimečný. Důležité je však jedno - nezamilovat se.
Knížka ve mě zanechala rozporuplné pocity. Rozečetla jsem ji už v prosinci a na začátku ledna jsem se k ní vrátila - nebyl problém skočit do děje a hned jsem věděla, která bije. Knížka je také poměrně čtivá, takže máte rychle přečteno :).
Bohužel, já jsem nenašla vztah k hlavním hrdinům - hodně se opakující, plytcí, nevyzrálí. Styl humoru, který v knize je je dosti specifický a nemusí sednout každému - ve své podstatě je to morous vs. naivka :D.
Konec knihy je trošku zrychlený a je do něj narváno až příliš klišé.
I tak mám v plánu se pustit do autorčiných dalších knih.

04.01.2024 3 z 5

Sidonie Sidonie Tereza Srbová

Příběh baronky Sidonie Nádherné podaný komiksovou formou.
Bohužel i já se musím připojit k zástupu čtenářů na DK - po grafické stránce je komiks krásný, bohužel se to samé nedá říct o obsahu.
Děj obsahuje mnoho hluchých míst, nesrovnalostí a zmatku. Na konci knihy nalezneme časovou osu - a tam nalezneme více informací než v celém komiksu.
Komiks mi také baronku vykreslil v poněkud jiném světle, než byl nejspíše záměr, nejlépe to vystihuje úryvek - "Věrná být nemohu. To by žádný muž neměl od ženy žádat, protože by vyhasla. (1917)"
Publikace obsahuje i útržky korespondencí Sidonie s nejrůznějšími muži jejího života - mnohdy jsou však útržky vytrženy z kontextu.
V závěru knihy nalezneme seznam použité literatury - snad se pustím do jiné knihy, protože věřím, že se v paní baronce skrývalo mnohem více, než nám předkládá tato kniha :)!

04.01.2024 2 z 5

Drama Drama Raina Telgemeier

Nenápadný komiks, který vás vrátí do pubertálních let :), aspoň u mě to tak bylo.
Vše se točí okolo školní hry, není to však jediné drama, které se v příběhu odehrává!
Pokud jste stejně jako já během školních let museli být na každé akci, která se týkala divadla, recitace či podobných záležitostí, bude se vám tato knížka určitě líbit! :)

31.12.2023 5 z 5

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

Na tuto knihu jsem se moc těšila! Kdysi jsem četla knihu - Žena, která spolkla zubní kartáček a jiné bizarní případy z lékařské praxe - ta se mi velmi líbila a čekala jsem, že toto bude podobné!
Nebylo :D. Ale nelituji!
Seznamte se s Adamem, lékařem, který už po několikáté v řadě vyfasoval práci právě v době adventu a Vánoc! Díky deníkovým záznamům můžeme nahlédnout do toho, co se mu v této době v nemocnici (a ne jen tam) dělo!
Nutno podotknout, že na autorův humor je třeba si zvyknout :D, ale když si zvyknete, kniha se bude číst dobře a rychle :).
Najdeme zde pár úsměvných epizod, popis chodu nemocnice v čase Vánoc či Adamův osobní život (i když má vůbec nějaký?).
Kniha se mi líbila. Ne jen to hezké, ale i to nutné - některé věci a situace se prostě neptají, zda jsou zrovna Vánoce či ne!

16.12.2023 3 z 5

Vánoční bestiář Vánoční bestiář John Kenn Mortensen

Wau!
Když jsem pod heslem "Vánoce" hledala v knihovně svou četbu na prosinec, zaujala mě i tato kniha!
Ponořte se do čtení o adventním čase, ne však v tom hezkém! Víte, jaké příšery prochází světem v tomto období a jak se před nimi chránit?
Každý den až do 24. prosince je nám představena jedna zimní příšera a co víc, je doplněna o nádhernou avšak velmi děsivou ilustraci!
Krásná práce! Ale mě teda ilustrace děsí ještě teď :D.

13.12.2023 5 z 5

Vánoční tramvaj Vánoční tramvaj Daniela Krolupperová

Další tip na čtení s dětmi! :)
Pro malé školáky má knížka ideální formát - jak velikostí písmen, tak délkou jednotlivých kapitol :).
Knížečka nás seznámí s příběhem malého Víti, nechci prozradit v čem přesně se skrývá kouzlo a tak pouze prozradím, že se jedná o předvánoční příběh jedné české rodiny, okořeněný o vánoční atmosféru a kouzlo! :)
Velmi oceňuji, že je v knížce i jistá dávka napětí - ne vše se vždy vyvede a stane tak, jak si naplánujeme - a mnohdy se to docela zvrtne! Důležité je, že všechno dobře dopadne :). A zvlášť, když pomůže Ježíšek! :)

08.12.2023 5 z 5

Ledové království - Arendellská dobrodružství Ledové království - Arendellská dobrodružství Simon Furman

V dětském oddělení knihovny na mě vykoukl tento komiks. Hledala jsem něco zimního/vánočního, tak jsem si řekla, proč ne? :)
V rodině mám malé neteře, které letos chodí do druhé třídy a říkám si, že právě pro ně by to byl ideální dárek!
V knížečce najdeme více komiksů - přiměřené délky pro malé čtenáře - a narazíme i na vážnější témata - jako např. úzkost či přepracování! :)
Vše je podáno zábavně a pohádkovou formou s dobrým koncem.

Tento formát mě trošku vrátil do mých dětských let, kdy jsme četli komiksy W.I.T.C.H.! :)

08.12.2023 5 z 5

24 dnů do Vánoc 24 dnů do Vánoc neznámý - neuveden

Máme zde 24 zajímavostí, písniček, básniček či tradic!
Knížka se dá rozložit a využit jako leporelo!
Víte, kdo byla sv. Barbora? Kdo nosí dárky v zahraničí? Jak vzniklo zdobení stromečku a kde se zdobil ten první?
To a mnohem více se buď sami nebo se svými dětmi můžete dozvědět v této knize!
Já musím říct, že i jako dospělou mě to velmi bavilo a dozvěděla jsem se i něco nového :)!

06.12.2023 5 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Máte rádi tvorbu Tima Burtona?
Tak to vás v tomto čase nesmí minout Můra noční, předvánoční!
Úžasné ilustrace, které pokud jste fanoušek budete obdivovat na každé straně a veršovaný text, který strašidelně-vánoční atmosféru krásně doplní!
Co se stane, když se hlavní postava Halloweenska - Jack Skellington - rozhodne, že pomůže Santovi a převezme Vánoce? Jaké dárky asi děti dostanou a zvládne to vůbec?
Velké doporučení! :)

04.12.2023 5 z 5

Milion bilion vánočních skřítků Milion bilion vánočních skřítků Hiroko Motai

(SPOILER) Další tip na vánoční čtení s našimi nejmenšími!

Jednoduché kresby a málo textu, ideální rychlé čtení, které v sobě nese krásný příběh!

---OBSAHUJE SPOILERY---

Kdysi dávno bylo na světě pár lidí a jeden skřítek jim naděloval dárky. Lidí však bylo více a skřítek poprosil pánaboha o rozdvojení - ten jeho přání vyslyšel, ale skřítek se zmenšil. Postupem let lidí dále přibývalo a skřítek se dále rozdvojoval a zmenšoval, až byl tak malinký, že neunesl ani stužku, natož dárek - vymyslel tak, že dospělým pošeptá, že mají dětem koupit dárek a dát jim ho pod stromeček. Vánoční skřítci dnes nejdou vidět, ale každý rok ve stejnou dobu chodí k dospělým, aby je poprosili o dárek pro děti :).

02.12.2023 5 z 5