Knihomura

Kamenní anděléKamenní anděléK. Ohlsson

Všechny tři díly super. Kristina Ohlsson zkrátka psát umí!

Skleněné dětiSkleněné dětiK. Ohlsson

Výborné čtení pro děti.

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiH. Morris

Stylisticky /a asi i překlad/ velmi nedobré. Příběh je vykreslen tak až idylicky, že není pravděpodobné, že by takhle jednoduše mohl někdo "projít" koncentračním táborem.

Anne Franková – komiksový životopisAnne Franková – komiksový životopisS. Jacobson

Deník Anne Frankové je pro dnešní děti méně záživný, než toto komiksové zpracování. Tato verze jednak vše zprostředkuje viziálně přes obrázky a také je tam spousta doplňujících informací k té době. Nejsou tam sice všechny /téměř každodenní/ obsáhlé zápisky, ale toto zpracování je rozhodně sdělnější pro širší vrstvu dětí a domnívám se, že si z něj více odnesou. A těm komu tato zkrácená verze nestačí, může sáhnout po té klasické.

Kromobyčejná pouť Barnabyho BrocketaKromobyčejná pouť Barnabyho BrocketaJ. Boyne

Nejsem cílová skupina /přišlo mi to dost překombinované/, ale záměr byl jasný. Hlavně pro dospělé. A pan Boyne psát čtivě umí. Těším se na další jeho knihy. Třeba ty co byly vydané na Slovensku. Tak doufám, že u nás vyjdou co nevidět.

Tetovaná tetaTetovaná tetaD. Fischerová

Skvělé - zkrátka kdo umí - ten umí. A ilustrace též povedené.

Polévky ze SvatojánuPolévky ze SvatojánuE. Francová

Skvělé! Miluji polévky a tady jsou úžasné recepty a ke každému super foto. Naštěstí jsem byla najedená, jinak by listy byly hned poslintané.:-D

Proč nekveteš?Proč nekveteš?K. Macurová

Nemá chybu! Snad jen, že je tak krátká.

Pojď si hrát s koťatyPojď si hrát s koťatyL. Štíplová

Super básničky! Vtipné - skvělé pro děti na recitaci.

Citlivá místaCitlivá místaA. Gavalda

Neřekla bych že tato kniha povídek je lepší než první. Jsou stejně tak chytře napsané a nutí k zamyšlení. Těším se na další.

22.12.2018

PrašinaPrašinaV. Matocha

Pro cílovou skupinu myslím dobré, ale přirovnávat ji k Foglarovi? To tedy ne.

01.09.2018

Nabarvené ptáčeNabarvené ptáčeJ. Kosiński

Pěkně drsné. To jsem tedy zvědavá na film.

01.09.2018

Světe, div seSvěte, div seM. Macourek

Nové vydání této půvabné knížky, při které se sešli dlouholetí přátelé. Skvěle jim to spolu "šlapalo".

25.01.2018

2x 101 knih pro děti a mládež2x 101 knih pro děti a mládežk. autorů

Je skvělé, že si někdo dal práci a sestavil tento sborník. Super pomocník pro učitele, rodiče, knihovníky,... zkrátka pro všechny, kteří "pracují" s dětmi a přivádějí je ke čtení a knihám. Sice mi tam pár autorů chybí, ale.... Kde jinde se /když již nevychází Zlatý máj nebo Ladění/ dá něco podobného dohledat. Něco málo je v časopise Tvořivá dramatika.
https://www.damu.cz/cs/katedry-obory/katedra-vychovne-dramatiky/casopis-tvoriva-dramatika/ a v publikaci Ivany Hutařové "Současní čeští spisovatelé knih pro děti a mládež".
a druhá část
A podobné o ilustrátorech.
Jen již někteří, včetně autorky, za těch 15 let od vydání nejsou mezi námi.
Za mne ale jen 4 hvězdičky, jelikož jsou tam i knihy, které u nás nevyšly. Člověk se natěší a..... v japonštině si je opravdu nepřečtu.

23.01.2018

Černobílý světČernobílý světK. Stockett

Krásné. Až mne udivilo, že to není tak dávno a tak hrozné pohrdání a zacházení jen proto, že někdo má odlišnou barvu kůže. Domnívala jsem se, že se toto dělo dávno v historii. I když co se divím. Xenoxóbní myšlení a rasistické smýšlení /ač k tomu nemáme zas až důvod/ se děje u nás směrem k uprchlíkům právě nyní. Jak smutné.

04.01.2018

Tango: Skutečný příběh jedné tučňáčí rodinyTango: Skutečný příběh jedné tučňáčí rodinyP. Parnell

Příběh podle skutečné události - prý. Pohodově a nenásilně napsaný. Najdou se v komentářích i tady škarohlídi, kteří budou tvrdit, že toto téma /dva tatínci se mají rádi a vychovávají spolu holčičku/ je pro děti nevhodné??? Viz Princ & princ

03.01.2018

Vánoce mám rádVánoce mám rádF. Nepil

Skvělý František Nepil!

17.12.2017

Já Ti nesu veselého beránka ze stáda svéhoJá Ti nesu veselého beránka ze stáda svéhoF. Nepil

Skvělý František Nepil. Když čtu jeho knihy, v duchu slyším i jeho nezapomenutelný hlas. V adventním čase neodolám a vracím se k jeho povídání o Vánocích. Bezkonkurenční je : Jak rozbalovat vánoční dárek. Přidávám audiobonus. ;-)

17.12.2017

Barva mlékaBarva mlékaN. Leyshon

Skvělý příběh, zajímavá forma. Spočátku jsem si zvykala, že nejsou ve větách žádné čárky a absolutně chybí velká písmena. Konec krutý, ale to se dalo, v roce 1831, očekávat.

25.11.2017

Rok ve SvatojánuRok ve SvatojánuE. Francová

Krásné jako vždy. Jen škoda, že u toho nejsou recepty na bylinkové odvary, lektvary apod.

12.11.2017

Obejmi mě, prosímObejmi mě, prosímP. Wechterowicz

Pěkné. Škoda, že ve světě je to jinak.

12.11.2017

Zubr si hledá hnízdoZubr si hledá hnízdoO. Bula

Krásné. Příběh i ilustrace. Škoda konce. Ale stejně si tuto knihu čteme s dětmi, tak si ho podle posledních obrázků dopovíme spolu.

HanaHanaA. Mornštajnová

Výborně napsané. Přečteno za pět hodin jízdy ve vlaku. Bohužel nezbylo na cestu zpět. Příště dvě knihy, raději.

08.11.2017

Mám tě rádaMám tě rádaJ. Bakker

Příběh pěkný, ilustrace SUPER !

08.11.2017

Pohozené kšandy kamaráda StandyPohozené kšandy kamaráda StandyD. Kýrová

Verše tak nějak normální, ale ilustrace s vtipnými komentáři "v bublinách" jsou famózní!!! Už dlouho mne nic tak nenadchlo.

05.10.2017

Jura a lamaJura a lamaM. Pilátová

Skvělá knížka nejen pro malé děti. Včetně ilustrací. Pohoda, která z příběhu přímo sálá by bylo dobré aby se přelila na všechny xenofobní prudiče.

18.09.2017

U útulku 5U útulku 5E. Dutka

Skvělé - ale zažít na vlastní kůži - po tom netoužím.

27.08.2017

O nezvedeném žabáčkovi a jiné pohádkyO nezvedeném žabáčkovi a jiné pohádkyM. Kavková

Při čtení jsem si připadala, že mi stále někdo hrozí. A ty veršovánky... No nic. Ilustrace taky nic moc. Jen těch pár vzadu stojí za zmínku. Rozhodně jsou lepší knížky o přírodě pro děti.

19.07.2017

Krtčí sestry a pilné včelkyKrtčí sestry a pilné včelkyR. Schwartz

Ale stále těší... :-D

06.07.2017

Krtčí sestry a deštivý denKrtčí sestry a deštivý denR. Schwartz

Na "krtčích sestrách" infantilně ujíždím. Naštěstí mám vnuky, tak to maskuji. ;-)
To jsou přesně knihy kterým bych nedávala nálepku "pro děti". Je pro všechny bez rozdílu věku, kteří se chtějí těšit se skvělými knihami.

06.07.2017

1 2 3