KnihomolkaOli KnihomolkaOli komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Bomba!! Jak už tady někdo psal, je to taková Pýcha a předsudek. Což je něco přesně pro mě! Tloušťka knihy mě zpočátku děsila, protože ze zkušenosti je vetší část nudná, ale tady ne. Tady mě bavila každá stránka. U některých jsem se i uculovala, jaký je to slaďák. Mohu jen doporučit!

09.02.2022 5 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Na to, že mě tam štvala snad každá postava, to bylo překvapivě čtivé.
Děj byl zamotaný a podezřelý opravdu každý, ono taky aby ne když tam vůbec nikdo neříkal pravdu. Nechutně prolhaná dcera která by zasloužila pár facek, matka pokrytec která sama lže ale obviňuje všechny kolem ze lži a opakuje tak snad v každé kapitole, vyšinutý kolega který nemá nic lepšího na práci než se pořád vtírat, 11ti letý syn který se občas chová jako 30ti letý dospělák…
A vlastně i výpadek paměti byl takový nepochopitelný…
No, byla jsem ráda že se to četlo rychle, protože si dokážu přestavit, že by to mohlo být opravdu velké trápení.

31.01.2022 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Velmi čtivé, ostatně jako každý Hartlův výtvor. Na můj vkus ale moc dlouhé plné zbytečné omáčky. Na prvních několika stranách se toho stane najednou moc a potom se děj začne neuvěřitelné táhnout. Přišlo mi, že se jedná o několik různých příběhů splácaných dohromady.

26.01.2022 3 z 5

Hořící stránka Hořící stránka Genevieve Cogman

Všechny tři díly byly prozatím čtivé, bavily mě a je to příjemná oddechovka. Tento díl konkrétně mě ale zatím bavil nejméně. Něco mi tam prostě chybělo… a vadilo mi neustálé opakování, že na tohle není čas a na tamto není čas.. kdyby místo toho rovnou jednali, byl by čas na vše.

12.12.2021 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Rowlingovou miluju za to, že přinesla světu Harryho Pottera, a i tato kniha byla čtivá, ona to prostě umí napsat tak, že to odsejpá. Jinak mi ale příběh vadil. Šlo o bandu nespokojených lidí z malé obce, kde už nevědí čím se zabývat. Do toho naprosto příšerní puberťáci, kteří by zasloužili pár facek všichni do jednoho a jejich rodiče, neschopní získat si jakoukoliv autoritu… pro mě tohle čtení rozhodně nebylo.

05.08.2021 2 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Ano, souhlasím s některými komentáři, že má hlavní hrdinka až moc štěstí při svém pátrání po původu houslí… ale proč ne? Podle mě by se měli všichni chovat mile a ochotně k ostatním a pomoct když je to v jejich silách. Pak by to pro nás nebylo tak nereálné, že se někdo cizí chová hezky k někomu cizímu. Pro mě příjemné čtení s pár až moc telenovelovými prvky.

23.07.2021 4 z 5

Cesta dvou Cesta dvou Tom Jurka

Velice čtivá kniha, jejíž příběh je úchvatný. Osudy dvou mladých, sympatických lidí, kteří dělají to o čem ostatní pouze sní. Nebojí se vzít život do vlastních rukou a jít si za svými sny. Opravdu inspirativní dílo které dokazuje, že v cestě za splněním svých snů si stojíte pouze vy sami.

23.07.2021 5 z 5

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Kniha je čtivá. To je ale všechno. Bohužel jsem si nedokázala vytvořit žádný vztah k hlavní hrdince. Ani doba ve které se děj odehrává nebyla podle mě dostatečně vykreslená a tak jsem často zapomínala, že se jedná o období války severu proti jihu a že po ulici nejezdí auta, ale koňské povozy. Vše bylo na můj vkus popsáno jaksi ploše, prostředí i veškeré postavy.

14.07.2021 3 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Příjemná a čtivá oddechovka. Nečekala jsem nic převratného, takže jsem nebyla zklamaná. Možná jsem čekala trošku více od zápletky s Afrikou, kam byla Emma poslána matkou (třeba že tam Emma najde otce). A také popis postav byl často velice podobný - každý starší člověk měl prošedivělé vlasy, které byly několikrát popsány dost stejným způsobem.

09.02.2021 3 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Milá kniha, příjemná oddechovka. Některé pasáže mi přišly trochu nedotažené, ale celek opravdu není špatný.

22.12.2020 3 z 5

Uchopit sen Uchopit sen Beatrice Colin

Příjemná a nenáročná oddechovka. Po přečtení několika komentářů jsem se bála, že bude kniha obsahovat až moc technických informací ohledně stavby Eiffelovy věže, ale podle mě tam bylo informací o stavbě akorát a nenašla jsem nic až nic odborného. Příběh se mi četl dobře, i když mě občas některé postavy štvaly (Alice), ale v té době se tak slečny asi opravdu chovaly, jelikož to není první kniha z této doby, ve které se setkávám s takovou pro mě nemilou povahou..

12.12.2020 3 z 5

Dům na Baker Street Dům na Baker Street Michelle Birkby

V celku příjemná kniha, velmi čtivá. Jako mínus bych zmínila často se opakující myšlenky hlavní hrdinky a to, že rozuzlení bylo na můj vkus moc stručné (když vezmu v úvahu to, že celá kniha směřuje právě k němu), ale to je můj osobní problém s většinou detektivek, kdy se mi konec zdá odfláknutý vzhledem k tomu, jak je samotna kniha obsáhlá.

29.11.2020 4 z 5

Mapa k tobě Mapa k tobě J.P. Monninger

Kniha je celkem čtivá, ale mě úplně nepohltila. Postavy jsou neosobní, dialogy často zdlouhavé na můj vkus až zbytečné. za celou dobu jsem si nedokázala k postavám vytvořit jakýkoliv bližší vztah, jelikož jsem nevyčetla, co jsou vlastně zač.. příběh není špatný, za mě byl však pojat trochu z jiného konce než bych si představovala, nedokázal ve mně vyvolat žádnou hlubší emoci, a vlastně asi vůbec žádnou.

31.10.2020 3 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Krásný příběh, který dokáže rozesmutnit, potěšit, rozplakat... příjemná četba.

23.09.2020 4 z 5

Lovec zločinců Lovec zločinců C. S. Quinn

Kniha nebyla špatná, četla se dobře a příběh mě dokázal vtáhnout. Líbilo se mi londýnské prostředí. Jen asi nejsem dobrý čtenář detektivek, protože se mi rozuzlení zdá vždy odfláklé a nedokončené, na to, že bylo celé zápletce věnováno tolik stran. Jinak byl příběh zajímavý, od začátku bylo jasné, že padouch je někdo, kdo se v knize objevuje a celou dobu jste mohli hádat, kdo že to je.

29.08.2020 3 z 5

Nalezení ztracené Marty Nalezení ztracené Marty Caroline Wallace

Tak tohle opravdu nebylo pro mě. Dočteno jen díky mé neschopnosti nechat knihu nedočtenou.
Všechny postavy byly divné, jejich chování, mluva.. i vzhled. Vadila mi hlavní hrdinka, vadilo mi věčné opakování slov, vadil mi příběh celkově, jelikož mi přišel absurdní jak vztah mezi 16ti letou hrdinkou a dospělým mužem, tak i to, že hrdince všechno trvá věčnost a nikdo z dospělých okolo není schopen vyřešit její problémy.
Můj šálek kávy to rozhodně nebyl.

13.08.2020 1 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Vcelku docela čtivá kniha. Jen příběh byl na můj vkus trochu zvláštní. Asi třikrát jsem se sekla s odhadem, o čem bude kniha vyprávět. Nakonec to bylo o všem (všech) a o ničem (nikom) zároveň. Na mě trochu zbytečně obsáhlé, plné úmrtí a nedořešených vztahů a osudů lidí.

03.08.2020 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pro mě neutrální kniha, jako každá od tohoto autora. Opět o životě různých lidí, v jejichž každodenních problémech a radostech se může najít asi každý. Rozhodně neurazí. Jelikož je to třetí kniha od Hartla, co jsem četla, věděla jsem celkem přesně, co mě čeká a nebyla jsem zklamaná. Příběh bych popsala jako - nestalo se nic a přitom všechno.

02.06.2020 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Výborná oddechovka. Příběh byl čtivý, zajímavý a vtáhl mě natolik, že jsem nechtěla knihu odložit.
Po množství vážných a smutných knih, které jsem v poslední době přečetla, bylo tohle velice příjemné rozptýlení.

12.05.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hodně silná kniha.. dobře se četla, to dokazuje rychlost, s jakou byla přečtená. To však mluvím pouze o stylu psaní, protože o takových věcech se mně osobně nikdy nečte dobře a po každé silnější pasáži si musím dat chvíli na vydechnutí. Líbilo se mi, že neskončilo u pouhé zmínce o Hanině rodině, ale ve druhé části se vše objasnilo a najednou jste Hanu chápali a viděli ji úplně jinak než na začátku knihy..

22.02.2020 5 z 5