Knihomolka223 Knihomolka223 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Opravdu napínavé, nemohla jsem se odtrhnout. Jedna z nejlepších knih od této autorky.

07.05.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Gump byl vyprávěn takovou srdceryvnou syrovou formou. Skvělá oddechovka. Bude se líbit nejen všem pejskomilům. Knížka plná oddanosti, lásky a hlavně hlubokých kaštanových psích očí.

20.09.2020 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Laskavé, milé, pěkné a oddechové čtení. Oblíbila jsem si všechny malé ženy. Starostlivou a hodnou Meg, nezkrotnou a bláznivou Jo, nenápadnou a oddanou Beth i elegantní a romanticky smýšlející Amy. Řekla bych, že autorka své vlastnosti rozdělila do těchto sester. A my můžeme najít kus sebe v každé z nich. Za mě rozhodně 5* a kdybych mohla, dám i víc.

20.01.2021 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Svělé, humorné vyprávění. Střet spousty kultur a povah. Spáč, šprt... a pan Kaplan.
PS: Rochelle Golderbergová - neuduste se pralinkou.
PPS: Ať je vám všem eumoiricky.

17.12.2020 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Mě osobně se kniha velice líbila. Autorka půvabně vykreslila dobovou atmosféru. Pořád se tam něco dělo :-). Asi ani nevím koho mám nejradši. Marii, nebo Kitty? Nebo Paula? Všichni byli skvělí! Rozhodně doporučuji!

23.03.2021 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

+ zajímavý a napínavý příběh
+ velice čtivý
+ pohled několika postav
+ osud jedné rodiny, kterou si zamilujete

30.03.2021 5 z 5

Tato knížka byla snad nejvtipnější ze série. Dvě potřeštěné dogy, pan Spock čekající na poslední hodinku, Josef v uniformě Himmlera, Helenka Vondráčková, princezna Diana, Karkulka ... a jeden Rembrant. To všechno v této knize. A ještě víc.

03.01.2021 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Skvělá kniha. Emilie de la Martiniéres je jedinou dědičkou rodinného sídla. Ona se ale vůbec nepodobá svým předkům, rozhazovačným šlechticům, je spíš zakřiknutá a s nově nabytým sídlem si neví rady. Pak ale potká Sebastiana. A začne odkrývat jedno velké tajemství svého rodu. Co vlastně dělal její otec ve 2. světové válce?

Constance - vycvičená agentka je vyslána do nacisty okupované Francie. Shodou náhod ale potká Édouarda de la Martiniéres, který ji ukryje ve svém domě před nacisty. Jenže na oplátku za úkryt musí hrát roli jeho sestřenice. A to před plukovníkem Falkem, který o ni má zjevný zájem. Aby z něj vytáhla co nejvícinformací. Édouard jí také zakáže jakékoli styky s okolním světem, aby je neprozradila. Jenže když se její kamarádka Venetia dostane do vážných potíží, Connie musí riskovat.

Oba příběhy se krásně doplňují a proplétají. Líbily se mi oba dva stejně. Nejvíc jsem si asi oblíbila Margaux a z druhého příběhu rozhodně Venetii a Frederika.
Opravdu moc krásná, napínavá kniha. Ohromně čtivá.

12.05.2021 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Skvělá kniha nabitá vtípky, bitvami a řeckou mytologií. Zajímalo by mě, jak to vlastně dopadne. Napínavé od první věty do poslední tečky. Hrdinové, bohové, titáni, satyrové, nymfy, harpyje... a Percy.

07.04.2021 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

(SPOILER) Super. Autor má spoustu dobrých nápadů a chytře čerpá z klasických pohádek. Z Karkulky je královna, z Mášenky psanec, Malá mořská víla možná neumřela, jak si všichni myslí a Zlá Královna kuje temné plány. A do toho přichází dvojčata Alex a Conner alias šprtka a spáč nebo romantička a realista. Velice rychle jsem se začetla a smála jsem se Connerovým vtípkům. A těch bylo mnoho.

16.02.2021 5 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Mimča, mimča, mimča. Smutné matky z Protektorátu nechávají děti v lese, kde si je bere zlá čarodějnice. Je tomu ale opravdu tak? Stará kouzelnice Xan děti z lesů zachraňuje a poskytne jim nový, lepší, domov za lesem. Ale co se stane, když se jednoho dítěte nemůže vzdát?

Luna vyrůstá v lesní chaloupce a netuší nic o kouzlech. Její "babička" Xan jí te totiž uzamkla do dne 13 narozenin. Ale ty se rychle blíží. A babička je moc slabá, aby přežila další cestu za dítětem z Protektorátu.

Lunina matka zešílela a je zavřená ve věži. Co když ale najde cestu ven? Cestu protkanou kouzly? Cestu za její ztracenou dcerou Lunou?

Altain - důvěřivý kluk pomalu vyrůstá a mění se v muže. Přichází první lásky a pády. A nakonec otázka - kam se ztrácí děti z Protektorátu. Jsou pověry o čarodějnici opravdu pravdivé? Ale milému Altainovi nezbývá, než se vydat do lesa. A zabít čarodějnici.

A v neposlední řadě taky Glerk - obluda z bažiny s velkým srdcem a úchylkou na poezii, Tyrian - malý velký dráček, tygr a statisíce papírových ptáčků.

08.02.2021 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Krásné, napínavé čtení s dobrým koncem.
PS: Nejlepší byl Cuk.
PPS: Ještě lepší byl Will.

03.02.2021 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Milé, pěkné počteníčko. Krásné ilustrace. Možná se to ke konci trochu opakovalo, ale i tak to bylo pěkné. Navíc občas proložené i vtípky, takže jako taková oddechovka je to ideální.

21.04.2021 4 z 5

Příběh magie Příběh magie Chris Colfer

(SPOILER) Na Chrisi Colferovi se mi líbí, že vytváří uvěřitelné postavy. I hlavní hrdinové musí mít nějaké stinné stránky, naopak padouši nemusí být jenom psychopati toužící po pomstě, jak to bývá ve spoustě knih.
U Země příběhů vytvořil skvělou postavu Zlé královny a vymyslel pro ni i srdceryvný příběh. A taky záporák tohoto příběhu možná není takový, jak se jeví na první pohled.
Brystal Vždyzelená (proč přeložily její příjmení, když se jmenuje BRYSTAL?) je mladá holka, která netouží po ničem jiném, než si vklidu číst. To se jí ale vymstí, když v knihovně přečte zaklínadlo a zjistí, že umí kouzlit.
Před trestem ji zachrání madam Počasitá (chová se jako Mary Poppins, ale má kočár tažený jednorožci a nemůžete si ji nezamilovat). Ta vytvoří akademii kouzel a Brystal se stane jedním z jejích prvních žáků (ostatní jsou Smaragdina, Lemon, Blankyta a Klementina prostě více méně rada víl).
Chybějícího Connera a jeho vtípky autor nahradil Lucy Husou (ano, hádáte správně, je to naše Matka Husa - světoznámá hráčka na tamburínu, akorád bez Lestera).
Takže co od tohoto příběhu máte čekat? Vtipný, svižný, s dobrou zápletkou a skvělými postavami. Můžu jen doporučit.
Krásně se doplňuje se Zemí příběhů. Dozvíte se toho spoustu i o tzv. Severním konfliktu a vzniku Rady víl. A podle mého názoru se to klidně vyrovná Zemi příběhů. Posuďte sami.

21.04.2021 5 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Zatím moje první knížka od tohoto autora. Moc pěkné a milé čtení. Nejprve román, pak detektivka až triller. Skvělé čtení. Napínavé. Oddechovka.

07.04.2021 5 z 5

Únosce draků Únosce draků Ilka Pacovská

Zatím nejlepší díl ze série. Děj je čím dál napínavější a zamotanější. Rozhodně se mi líbil nápad nových draků. Sváťa bydlí se svou nalezenou rodinou a snaží se přesvědčit otce, že draků se není třeba bát. Rafan je na stopě své rodině a přitom si jeho tulík Plavík založí vlastní. Hanka pomáhá drakům a jednorožcům a stává se chůvou nového malého dráčka ze soustroví delfína. Plamovi hrozí dosut nepoznané nebezpečí. Vron žije se Sváťovou rodinou a vydává se za příbuzného, aniž někdo tuší, že je kouzelný džin. A Zachariáš... ten je pořád stejný.

26.01.2021 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Erin Hunter

Naprosto boží kniha. Každý další díl je napínavější, než ten předchozí. A jdu si rozhodně přečíst i další sérii.

18.01.2021 5 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Super! Členové bratrstva Volavek se pěkně doplňují, líbí se mi, že u nich nezáleží hlavně tak na síle (no jo, Skandijci), ale spíš na důvtipu. Sáhnu i po dalším dílu.

01.11.2020 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Super kniha. Někdy mě rozesmála, až jsem skoro brečela. :-D Přečtu si i další díl.

08.10.2020 5 z 5

Poslední deska Poslední deska Andrew Cartmel

Knížka se ze začátku sice pomalu rozjížděla - prvních 90 stran bylo slabších, ale čím více se děj blížil ke konci, tím byla čtivější a napínavější. Nejlepší byly ale detektivovi kočky. Pokud vyjde pokračování, ráda si ho přečtu.

14.09.2020 5 z 5