Knihomolka Rů Knihomolka Rů komentáře u knih

Den co den Den co den David Levithan

Konec této knihy mě sice rozesmutnil, ale zároveň se mi líbil. Nedokážu si představit, že bych byť jen na chvíli dokázala žít život, jaký měl A. Osobně nemám moc ráda knihy se špatným koncem, ale tento nebyl špatný, smutný ano, ale špatný ne. Kdybych to měla nějak shrnout, tato knížka se mi opravdu líbila, je skvělá, originální a v tom konci i reálná :) Autor si na nic nehraje, což oceňuji.

26.11.2013 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tahle kniha je velmi poučná a myslím že by si to měl přečíst každý dospívající, aby se seznámil s rizikem drog a tím, co si způsobí, když jednou začne a dostane se do onoho 'bludného kruhu'. Rozhodně to jednou dám přečíst svým dětem. Pro mě to byl vážně silný zážitek. Skvělá kniha.

14.10.2013 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Knihu jsem četla asi na třikrát (nejdřív jsem přečetla prvních 70 stran, pak jsem ji asi dvakrát odložila a mezitím četla něco jiného). Nemůžu si pomoct, ale na začátku mě neskutečně nudila. Pro mě to bylo nejslabší z celé série. Konec byl... no zajímavý a překvapivý, ale tak nějak jsem něco takového čekala. Láska Luce a Daniela pro mě v průběhu celé série nějak ztratila kouzlo. Kdyby šlo dát dva a půl hvězdičky, tahle kniha by je měla. Musím říct, že jsem z ní nebyla nějak odvázaná, ale na druhou stranu, tohle rozhodně není špatná série a já jsem ráda že ji mám ve své knihovničce.

28.09.2013 2 z 5

Nejistý zítřek Nejistý zítřek Avery Williams (p)

Tak tato kniha je podle mě tak o 100% lepší než první díl, který se mi sice líbil, ale nebyla jsem z něj úplně unešená. Nejistý zítřek je přesný opak. Kniha je velmi čtivá napínavá, překvapivá a vážně plná zvratů. Strašně se mi líbila.
Sera to měla občas opravdu těžký a já musím říct že mě celý tento příběh naplnil plno emocemi. Měla jsem pocit jako by se to dělo mně. Zjednodušeně mě to do sebe vtáhlo. Vždycky jsem ji začala číst a musela se nutit přestat, abych udělala nějaké své povinnosti. Je mi líto že jsem ji mám už přečtenou, ačkoli tentokrát si už nemůžu stěžovat na délku. Musím přiznat, že bylo moc příjemné číst jednou zase knihu, která mi přišla jednoduše dokonalá. Zasloužila by si více než pět hvězd.
U mě stoprocentní spokojenost.

17.10.2013 5 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Hodně jsem od této knihy očekávala, proto jsem si myslela, že z mí budu zklamná, ale chyba lávky! Přesně naopak! Čekala jsem od ní něco trochu jiného, ale tohle bylo mnohem lepší než mé očekávání. Prostě jízda, přečetla jsem ji za chvíli a byla jsem z ní nadšená. Četlo se to samo a bavila mě, nikdy v průběhu jsem neměla chuť ji odložit, možná jen na začátku než se to rozjelo. Proto jí dávám plný počet hvězdiček a je mi jasné, že si budu muset koupit další díl!
Děj byl napínavý a hlavní hrdinku jsem si relativně oblíbila i když se občas chovala trochu zvláštně :D Tuhle knihu můžu všem jen vřele doporučit.

14.10.2013 5 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Tuhle knihu naprosto miluju. Už to, že se odehrává ve Francii. Podle obálky jsem od toho moc neočekávala, ale vnitřek knihy mě strašně mile překvapil. Byla to prostě krásná kniha, ke které se stále ráda vracím :)

15.09.2013 5 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Miluju tuhle knihu, neskutečně!
Vzala jsem si ji na prázdniny s vědomím, že to bude snad takové nějaké to lehké prázdninové čtení, ale tato kniha mě do sebe šíleným způsobem pohltila a za jedno odpoledne jsem ji měla přečtenou.
Páni, ani nemůžu vyjádřit všechny pocity co z ní mám.
Jedním slovem je pro mě prostě úžasná. Miluju ten příběh, postavy, autorčin styl psaní, který mě ani na jednu chvíli nezačal nudit.
Ale ten konec.. uff, na to jsem musela ještě dlouho myslet. Až pak mi došlo, že jestli nepřestanu, asi se z toho zblázním:D
Tím pádem to má pro mě jediný závěr, musím co nejdřív sehnat druhý díl, jelikož tento konec mi vážně nedával spát.
Allyson mě občasně štvala (já to tak mívám skoro u všech hlavních hrdinů), ale měla jsem ji ráda. O Willemovi nemluvě. Jediná postava, co mi nesedla byla Mélanie, tu jsem neměla z duše ráda už od začátku, ani sama nevím proč.
Abych to nějak uzavřela, byla to úžasná kniha s neskutečnou fůrou skvělých myšlenek, která mě jednou po dlouhé době zase opravdu bavila a já zažila opravdový požitek z četby:) Všem vřele doporučuju.

05.07.2014 5 z 5

Všechna pravda, co je ve mně Všechna pravda, co je ve mně Julie Berry

Tato kniha se mi moc líbila, ačkoli mi chvíli trvalo, než jsem se do ní pořádně začetla. Na začátku mi docela vadili krátké "kapitoly" ale časem jsem si na to zvykla a do knihy se dostala. A přibližně od čtyřicáté strany mě chytila a naprosto vtáhla do sebe. Zase jsem zažila ten pocit, kdy večer čtu a už bych měla jít spát, ale prostě NEMŮŽU :DD
Takže za mě obdiv, ačkoli mě trochu iritoval začátek, ve kterém jsem se naprosto ztrácela. Styl psaní autorky mi přišel občas trochu odfláknutý, ale to je tak jediné co mohu vytknout.
Kniha na mě občas působila temně, ale já mám takovýto styl ráda, takže jsem spokojená a hrozně se mi líbilo, že Judith nakonec dokázala promluvit, říct pravdu a taky že skončila s Lucasem, kterého jsem si oblíbila víc než ji samotnou :D
Hodně mi tam vadila asi jen její matka. Nechápala jsem, jak dokáže být ke své dceři takto krutá..
Každopádně 'Všechna pravda co je ve mě' je krásná kniha, kterou rozhodně všem doporučuji :)

16.06.2014 4 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Dokonalé zakončení série. Z této trilogie jsem upřímně nadšená a je mi líto že nebude ještě aspoň dalších dvacet dílů :) Strašně se mi líbí vtipný styl, jakým autorka píše a Sophii Archera i Jennu jsem si strašně oblíbila. Těchto knih se naprosto nemohu nabažit :D Ale bylo mi líto že umřel Cal, ačkoli jsem ho neměla tak ráda, jako Archera, do kterého jsem se naprosto zamilovala :D

03.01.2014 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Zavržený mě naprosto uchvátil! Přečetla jsem ho za jedno odpoledne, byl to úplný maraton. Strašně mě naštvalo že nemám doma další díl, tak si ho hned budu muset pořídit. Noru jsem si oblíbila a Patche pochopitelně taky, a jak! :D Jsem zvědavá co bude dál a jsem upřímně ráda že jsem na tuto knihu narazila.

30.12.2013 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Rezistence mě dostala ještě víc než Divergence. Veronica Roth je skvělá spisovatelka, celá promyšlenost příběhu mě naprosto uchvátila a už se nemohu dočkat dalšího dílu! Je to jednoduše poutavá a čtivá kniha.

24.11.2013 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Páni, musím říct, že se mi do čtení další dystopie moc nechtělo, ale jak jsem začala... naprosto mě to uchvátilo. Doopravdy Veronicu Roth obdivuji, její příběh podle mě neměl nejmenší chybu, možná občas mi tam něco málo vadilo, ale jinak, mi to naprosto vytřelo zrak! Hrozně jsem si Beatrice/Tris oblíbila a podle mě je to skvělá hrdinka. Knihu jsem nemohla přestat číst. Celé mě to k sobě vtáhlo a podle mě je to jedna z nejlepších dystopických knih, co jsem četla. Rozhodně mě to nezklamalo. Moc se těším až si přečtu další díl, protože v tom vidím vážně velký potenciál.

29.10.2013 5 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Tuhle sérii jsem vzdala asi po třetím dílu. Naprosto souhlasím s Mishwou. Je to nevhodné, dětinské, chvílemi opravdu nudné, hlavní postava mě docela hodně iritovala a já na tom nenašla snad ani jedno pořádné pozitivum. Jestli tahle kniha byla někdy jednou populární (nebo dokonce pořád je?), tak na tom aspoň vidíme, co se dnešním lidem líbí za druh literatury. Znám mnohem lepší zpracování podobného námětu. Pro mne rozhodně zklamání.

28.09.2013 2 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Všechny barvy země... tuhle knihu miluju. Nebyla o nic míň lepší než předchozí díly a ještě více překvapivá.
Když to beru jako zakončení celé této série, musím říct, že bylo naprosto dokonalé a nezklamalo mě to. Kniha byla opravdu úžasně propracovaná a vymyšlená do detailu. To co Beth Revis stvořila si zaslouží obdiv. Tleskám jí a docela mě mrzí že už se musím s Amy a Synem rozloučit.

17.09.2013 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Mě se tento poslední díl moc nelíbil abych pravdu řekla, celou dobu mi bylo hrozně líto Christiana. Clara se k němu chovala podle mě tak trošku nefér..

17.09.2013 3 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Pro mne velké zklamání, hrdinka je naivní a dětská, chová se sobecky, děj je hrozně utahaný a mě obecně nějak nesedl autorčin styl psaní ani postavy, které mi přišly hodně umělé.

14.09.2013 2 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Tolik roztomilosti v jedné knížce.. :D Když mám špatnou náladu, přečtu si ji, a hned se musím usmívat ^^ Košišta nezklamala.

03.01.2015 4 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

Abych byla upřímná ze začátku mi hodně vadil styl psaní. Chápu, že mi to mělo přiblížit dospívajícího chlapce, který logicky takto mluvit bude, ale jeho osobnost mě chvílemi vytáčela do takové míry, že jsem měla chuť knihu odložit.
Jak jsem ale pokračovala ve čtení, můj názor na knihu se postupně měnil. Nemůžu říct, že by to byla jedna z knih, které zařadím mezi své nejoblíbenější, ale nakonec mne nezklamala. Je to něco jiného než jsem čekala, ale koneckonců, snad i lepšího.

03.01.2015 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

John Green nezklamal. Z každou další knihou, kterou si od něj přečtu, jsem z tohoto autora nadšenější. Má něco, co mi jinde chybí, donutí mě se zamyslet. U jeho knih se dokážu smát i brečet a Papírová města jsou podle mě další vydařenou knihou, která má kouzlo, čtenáře uchvátí a drží se ho až do poslední strany. Rozhodně všem doporučuji k přečtení.
Doufám že toho napíše ještě hodně. Upřímně se těším na jeho další skvělé a nezaměnitelné příběhy.

03.01.2015 5 z 5

Krvavá cesta Krvavá cesta Moira Young

Opravdu skvělá kniha. Seba mi občas trochu lezla ne nervy svojí tvrdohlavostí, ale hodně jsem si ji oblíbila. Je to opravdu moc hezky napsaný příběh, nutilo mě to číst pořád dál a dál než jsem ji měla přečtenou. Určitě si přečtu další díl a jsem zvědavá co se stane :) Jediný koho jsem moc neměla ráda byl Lugh, nevím proč, ale Sebu mám mnohem raději a rozhodně si nemyslím, že by měla být jeho stín :D

01.01.2014 4 z 5