Kniholapka Kniholapka komentáře u knih

Krásný a lehký příběh, který utíkal sám...Skvělé čtení na odreagování.

20.07.2022 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Naprosto dokonalá záležitost.
Pekelně zamotaný případ a vyprávění, ale ten konec....to si prostě musíte přečíst a rozhodně dočíst. Naše mysl je a bude složitá stezka plná slepých zákoutí a neprobádaných cest a zde je to naprosto perfektně ukázáno.

12.07.2022 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha s nádechem tajemna, kdy prostě víte, že vás něco čeká....jen asi netrefíte přesně co. Kniha se mi líbila, tento žánr mám celkem načtený a nemohu říci, že by mě kniha zklamala. Jednu špatnou postavu jsem uhádla, ale na úplný vrchol příběhu jsem nedosáhla.

29.06.2022 4 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Velice milá a oddechová četba. Opravdu je určená spíše teen skupině čtenářů, ale i pro mě byla hezkým zpestřením letního dne. Ukazuje se zde, že ne vše můžeme mít pod kontrolou a že se někdy spoustu zádrhelů vyřeší samo...

27.06.2022 4 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Autorky kniha Dívka ve vlaku mě moc neoslovila, ale chtěla jsem dát šanci další knize..... Zápletek je zde požehnaně, myslíte si, že je to jasný detektivní případ, ale postupně zjišťujeme, že tomu tak docela není. Točíme se okolo jednoho hlavního případu, ale rozkrýváme jich mnohem více. Postupně otevíráme staré rány a příběh se vzájemně proplétá. Oceňuji krátké kapitoly, ale nelíbilo se mi skákání sem a tam...Chvílemi mi přišlo matoucí a až moc spletité..Knihu ale i tak považuji za zajímavou..

23.06.2022 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Tenhle díl se mi líbil stejně jako první. I tento příběh má šťávu a stoupavou tendenci. U romantických knih čtenář ví, jak se děj bude ubírat, ale každý je svým způsobem jiný. Issac mi byl sympatický hned a na Sawyer si chvíli člověk musí zvykat. Ke konci bylo její chování trochu moc...ale i tak to byl skvělý příběh.

15.06.2022 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Skvělý, neohraný námět i zajímavé zpracování. I když děj přeskakuje z minulosti do přítomnosti, čtenář se neztrácí. Zjišťujeme, že není motýl jako motýl a že krása je nádherná i děsivá. Další ukázka toho, jak pomatená mysl může být.

12.06.2022 5 z 5

Perla Perla Tiffany Reisz

Tahle kniha se mi z celé série líbila asi nejvíce a nejlépe se mi četla. Oceňuji hezky vyřešený závěr, který všemu dodal ucelený nádech.

09.06.2022 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Kniha byla hodně propracovaná. Bylo v ní mnoho vrstev, které jste mohli postupně odkrývat. Konec mě však zklamal. Čekala jsem vysvětlení a větší sondu do psychiky malé Hanny. Je pěkné, jak je vše vykresleno a až znepokojivě reálně ukazováno, ale to hlavní jsem se vlastně nedozvěděla a to mě mrzí.

03.06.2022 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Krásná kniha, která se opravdu čte sama. Líbilo se mi prostředí, děj i posun hlavní hrdinky. Knihy, kde si hlavní hrdinka nenechá tolik věcí líbit a s grácií, i když občas pichlavým jazykem, je řeší, mě baví. Rozhodně se těším na pokračování!

24.05.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Strhující a tak hrozně pravdivý obraz...Mladá dívka, která se potácí v začarovaném kruhu, kterému mnohdy nerozumí. Přesto však vidí mnohem víc než my, díky talentu. Kniha na kterou se jen tak zapomenout nedá!

06.05.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Z knihy prýštila pohodová a klidná atmosféra se špetkou humoru. Je to přesně to dílo, u kterého si odpočinete a zapomenete na všední starosti.

03.05.2022 4 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Skvělá odpočinková kniha. Opět jsem se platinově zamilovala do hlavního hrdiny, jak už to u románků bývá. Líbil se mi vztah Ethana a Rachel i jak se postupně rozvíjel. Zkrátka další milé čtení od této autorky!

20.04.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Tuto autorku mám velice rada, ale z tehle knížky jsem na rozpacích. Byla ctiva a zajímavá, autorka si s námi opět krásná hrála. Stvala mě ale hlavní hrdinka. Její chování mi přišlo nelogické a mistama až otravne. Lidové řečeno chvílemi mi připadala na pěst. Dojem z knihy celkove mi trochu zkazila. Ale i tak rada sahnu po starších autorcinych knihách, které mi ještě chybí přečíst.

17.04.2022 3 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Knihu jsem si přečetla, ale asi jsem od ni čekala trochu více. Líbily se mi příběhy ostatních hrdinu, ale řekla bych, ze to velke finále přišlo s předchozím dílem Pouto. Toto už byl takový dezert po hlavním dezertu. Ale na ostatní postavy jsem zvědavá byla, takže mi smysl vlastne dává.

15.04.2022 3 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Konečně jsem se dostala k závěru. Po zklamání z dílu Tajemství jsem příjemně překvapená a spokojená. Ačkoli i zde se vzorec opakoval a některé scény mi už přišly až nudné a běžící ve stále stejném koloběhu. Přesto byl tento díl něčím jiným, možná vyspělejší a více uvěřitelný... Oba hrdiny spojovaly podobné démony a sobeckost. Ze začátku to možná nebylo tak patrné, ale oba byli vlastně stejní. Jen to každý vyjadřoval po svém.
Kniha se četla téměř sama a děj neměl větší pomlky. Jediné co mi trochu mrzelo byly rychlé skoky na konci. Možná mi chyběla více rozepsaná jednotlivá období. Občas mi přišlo, že už to má rychle končit, ale tou zrychleností vznikala hluchá místa.
Skončilo to však tak, jak dle mého mělo!

29.03.2022 4 z 5

Jak ty mně, tak já tobě Jak ty mně, tak já tobě Ellen Berg

Humorná, chytrá a zábavná kniha, která má říz. Autorka píše jednoduše, člověk se u čtení nenudí a konec nepostrádá míru romantiky, jaká je žádoucí. Neztrácíme čas přehnanými zápletkami, ale zároveň nečteme jen samá klišé nebo příliš jednoduché až neuvěřitelné historky.
Řečeno zkráceně oddechové čtení pro vypnutí starostí, u kterého se člověk zasměje.

21.03.2022 5 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Pro mě nově objevená autorka, jejíž vyprávění má šťávu a jiskru. Příběh Ari a Cartera se mi velice líbil, kdo by si nepřál mít tak pozorného kamaráda. Jejich věčné šarvátky mě bavily a ani na chvíli jsem neměla pocit, že bych se nudila nebo mi přišlo něco až přitažené za vlasy. Co pro mě bylo až moc rychlé, byla změna změna ve vztahu u hrdinů. Ten zlom byl za mě jako mávnutí kouzelné hůlky a najednou bylo, až příliš rychlé...
Každopádně skvělá oddechová romantika.

17.03.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Skvěle napsaná kniha. Po prvním díle jsem se na ní těšila. Nemohu říct, že by byla hrozná, ale upřímně mě první díl bavil více. Děj byl svižný, ale chvilkami se mi zdál až zbytečně natažený.
Vraha jsem neodhalila a to beru jako plus. Kniha měla tajemný nádech, což ji dodávalo hodnotu navíc.

13.03.2022 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Slíbila, že udělá cokoli... tak přesně tahle drobná poznámka dala všemu korunu. I když už jsem pár lechtivých románků četla, něco takového jsem opravdu nečekala :D! Říkala jsem si, co to bylo za bizár??!! A nechápala jsem. Asi nemám tak otevřenou mysl....Na druhou stranu zas smekám. Takové originální dílo jsem ještě neviděla. Není to pro každého, možná se vám to na první dobrou ani líbit nebude. Je to však naprosto neočekávané a jedinečné dílo.

13.03.2022