Klarv Klarv komentáře u knih

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Příjemné nenáročné čtení do vlaku, či autobusu. :) Některé myšlenky a nápady byly dost zajímavé. Komu bychom se koukli do snu, kdybychom mohli? :)

19.05.2018 4 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Poslouchala jsem audioknihu v práci. Svůj účel to splnilo. Hodiny utíkaly a za chvilku se šlo domů. :) Akorát mi chvílemi přišly některá místa takové hluché a tak jsem to třeba vypla, protože mě to zrovna nebavilo. Do plných hvězdiček mi také vadily neustále nedokončené věty a najednou navázání úplně něčím jiným. V knize bych si toho možná nevšimla, ale v mluveném slovu mi to dost vadilo. Taky když jsem poslouchala více hodin v kuse, tak jsem si všimla, že je dost často opakováno, že má Václav vznětlivou a nepředvídatelnou povahu skoro v každé kapitole. Ale jinak to bylo fajn. :) Znovu bych si to asi nepustila, papírově to taky nepotřebuju, ale jako oddechovka dobré.

09.03.2018 3 z 5

Oproti Nepálu a Číně mi tato kniha přišla hlavně o opíjení se s místními. Takže jak se tento scénář neustále opakoval, tak mě čtení už tak nebavilo.

14.02.2018 3 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Oproti prvním dílu se mi tento líbil méně. Pořád se to čte dobře a dobu středověku a rytířů mám ráda, ale děj mi přišel jen o tom jednom a samém. Někdo dluží nebo nakradl peníze a tak se mu jede vypálit hrad.

28.01.2018 3 z 5

Půlměsíční trůn Půlměsíční trůn Saladin Ahmed

Od knihy jsem nic nečekala, ale začetla jsem se hned od prvních stránek. Arabské prostředí příběhu bylo milým zpestřením od jiných fantasy knih. Postavy byly sympatické. Jeden postarší lovec a jeho společník až moc zažraný do víry a díky tomu je také neustále popichován. To byly mé nejoblíbenější části. I ostatní postavy byly sympatické a neustále se něco dělo. Moc mile jsem překvapená. Knihu jsem četla jedním dechem.

22.01.2018 4 z 5

Poslouchala jsem knihu v audio podobě v práci. Musím říct, že autor vymyslel spoustu zvratů a kliček a podobně, ale kniha mě nevtáhla. Byl i týden, kdy jsem neměla vůbec potřebu v "čtení" pokračovat. Konec se mi táhl už neuvěřitelně. Šmak vyzmizikovaný a stále nebyl konec.

10.01.2018 3 z 5

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Čekala jsem, že to bude oddechová romantika či erotika před spaním. Nakonec se divím, že jsem z toho neměla noční můry. Tolik vraž a krve... Kniha je říznutá romantikou, erotikou, ale mimo to i detektivkou a románem o hledání rodiny. Četlo se to pěkně. Líbilo se mi, jak se postupně vyvíjel vztah mezi hlavními postavami a nakonec ani vraha jsem neuměla odhadnout. Téměř celou knihu jsem si byla naprosto jistá, kdo to je. Nakonec jsem měla tip druhý a ani ten nevyšel. :) Takže za mě výborné!

03.01.2018 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Nebylo to vůbec špatné čtení. O natáčení a divadlo se nijak zvlášť nezajímám, ale i tak bylo fajn se podívat do zákulisí. Asi je lepší si knihu dávkovat, než ji přečíst celou najednou. Jsou to články z blogu a při čtení jednoho za druhým už to trochu unavuje. Přesto se mi líbil humor a nadsázka. Při některém líčení trapasů jsem měla chuť si daný díl, rozhovor atd.. pustit a podívat se, jak to naivní Saša zvládla. :)

01.01.2018 4 z 5

Knihu jsem si naježila pod stromeček. Od autora jsem četla sem a tam příspěvky na Facebooku a přišly mi vtipné. Ale kniha se mi nelíbila. Sice ještě dítě nemám ani jedno, ale přijde mi, že jsou povídky postaveny jen na tom, že Čeněk řve, nebo se ve správnou chvíli posral či poblil. Nejsem odborník, ale pochybuju, že by dítě tak často zvracelo, jako Čeněk. To by asi brzo umřel na dehydrataci podle mě. :D Chápu, že je kniha psána s notnou dávkou ironie a přehánění, ale přišlo mi to hodně přes čáru. Prostě tlačení na pilu. Musí to být vtipné, tak napíšu, že se Čeněk posral jenom jsem ho okoupal a když jsem jej okoupal znovu, tak se mi poblil. Asi tak bych shrnula většinu povídek.

30.12.2017 3 z 5

Dohoda s ďáblem Dohoda s ďáblem Simona Ahrnstedt

Když jsem dočetla knížku na čtečce a nechtělo se mi ještě spát, padl mi název této knihy do oka. Během chvilky jsem se začetla a knihu přečetla málem na jeden zátah. Ano, je to červená knihovna. Ano, asi na knize není nic výjimečného oproti ostatním historickým románkům. Přesto se kniha četla dobře. Hlavního hrdinu jsem si oblíbila, i když to byl morous a po dlouhé době bylo opět příjemné číst o lásce, která vzniká polibky a nevinnými doteky při tanci na bále, než moderní erotické knihy, které jsou celé jen o sexu. :D :)

05.12.2017 4 z 5

Na tuto knihu jsem se dlouho těšila. Četla jsem Jednoho dne možná a líbila se mi, proto jsem měla očekávání i od této knihy. Gilmorky mám ráda, ale zase nejsem takový ten fanoušek, který zná všechny série nazpaměť. Kniha byla hodně chaotická. Lauren chvíli mluví o tom, do toho dává nesmyslné poznámky o tomhle a tomhle a zase se vrátí k vyprávění toho původního. Jako autobiografii nebo něco podobného to moc brát nejde, protože sama Lauren píše, abychom ji nevěřili vše, co se nám snaží nabulíkovat. Jako novelu jako byla kniha Jednoho dne možná také ne, protože k tomu tam chybí příběh. Nevím.. jsem rozpačitá. Ze zmíněných slavných osobností Holywoodu jsem měla pěkný guláš. Ale to je spíše moje chyba, než Lauren, protože ty herce a herečky podle jmen většinou neznám. I tak byla kniha přečtená za jediný večer a bavila mě asi nejvíce část poslední, kde jsem se dočetla postřehy z natáčení pokračování Gilmorek.

25.10.2017 2 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

První dva díly jsem přečetla během jednoho dne. U této knihy jsem se musela nutit. Nějak mi to přišlo uměle roztahané. Celkem moc se tam toho nedělo. Ale i tak byly oblíbení hrdinové fajn. Za mě nejslabší díl. Od konce druhého dílu jsem tušila, kdo byl viníkem vraždy a chyběl mi jen motiv. Myslím, že to bylo trochu průhledné, ale to vím i z předešlých dílů, že tato série není nějak moc hlubokomyslná. Ale i tak uměla něčím uchvátit. Teď už nadšení opadlo. Dávám zlatý průměr. 3/5

24.10.2017 3 z 5

SPOILERY!!!

Nějak nevím, co na knihu říci. Četlo se to dobře a rychle, ale nějak mi nesedělo, že hrdinka viděla nového učitele 5 minut a už jí lůno hořelo touhou, jak by řekl Joey z Přátel a představovala si jak na něm rajtuje. Celá kniha je jenom o tom, že chtějí sex a nemohou ho mít. Jako proč ne? Když už spolu tajně randí, což jsem chápala, že nemají být viděni, tak to nemohli někam xx km jet do hotelu nebo v autě a nezašpásovat si? Aubrey je naštvaná ještě dříve, než spolu s Danielem vůbec jsou jenom, že se na ní škaredě podíval? A ta žárlivá scéna v restauraci?
To mělo být co? Chápu, že někdy když se nám někdo líbí tak si naivně a nepřejícně přejeme, aby jim to nevyšlo a byl ten kluk náš (to určitě). Ale hned podpatkem do oka? Vždyť ten chlap ještě o ní ani neprojevil sebemenší zájem... aarch!

Navíc jsou všichni kluci jsou v této knize hrozně dokonalí? No.. myslím, že mi první díl stačil. Ale spolubydlícího od Aubrey bych brala!!

26.09.2017 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Čekala jsem něco lepšího, na to jaké to má ohlasy. A to nejsem nějaký velký čtenář detektivek, takže zase tolik těch knih na srovnání nemám. Ale i tak vím, že jsem četla mnohem lepší detektivky. Prostitutky, drogy, pasáci do toho klauni a gayové. Pro mě hodně divná kombinace, která mi úplně neseděla. Ačkoliv je to smutné, tak jsem se spíše těšila na vsuvky okolo románku s barmankou, než na případ samotný. Neustálé věty v angličtině, ačkoliv anglicky umím, mě akorát rušily. Původní text chápu v knihách, nebo filmech, kde má být vidět nedorozumění, kvůli jinému jazyku, nebo něco, co si špitají v rodném jazyce schválně, aby jim druhý nerozuměl. Ale jestli je v Austrálii úřední jazyk angličtina, kterou s nimi po celou dobu musel Harry mluvit, tak anglické vsuvky nechápu. Jinak kniha samotná neurazila, ani nenadchla. Chvílemi jsem se nudila, ale četlo se to docela rychle.

02.08.2017 3 z 5

Informace, komunikace a myšlení Informace, komunikace a myšlení Jiří Cejpek

Musela jsem 2x neúspěšně udělat zkoušku, abych pochopila, že bez přečtení této knihy to nepůjde. :) To, co nebylo jasné v přednáškách, bylo vysvětleno zde tak, že jsem to pochopila. :)

19.05.2017 4 z 5

Ydris: kniha první Ydris: kniha první Květoslav Hönig

3,5 hvězdy.. :)

Zkusím svůj názor na tuto knihu napsat ve zkratce.. :) Na to, že je kniha prvotinou autorů, tak je to dost dobré. Četla jsem mnohem, mnohem horší a to byli zavedení autoři. Ale přesto mě občas zarazilo, jak spisovně a ukázkově postavy mluví a najednou do toho řekli něco z dnešní hovorové češtiny. :) Méně postav by také možná neuškodilo. Hlavně bylo dost matoucí, že národnost jedné postavy začínala na W, další postava se jmenovala na W a další postavy také měli W nebo V na začátku svého jména. Pak jsem se v tom trochu plácala. Zejména, než mi došlo že Waleryan je národnost.. už mi přišlo divné, že se na jedné stránce říká válečníkovi Rorn a najednou Waleryan.

Celkově to nebylo zlé, jak říkám, postav mohlo být méně. Zejména, když kniha není tak rozsáhlá a postavy nemají tolik prostoru. Víme nějaké střípky z jejich životů, ale ne dost abychom se s nimi sžili. Jak píše uživatel Petrben.. tak to bych to nadšení trochu krotila. Revoluci na poli fantasy knih tedy nevidím. Ono je dost těžké vymyslet něco nového, co ještě nikdo nenapsal. Kniha mi dost připomínala sérii Noční běžci, kterou jsem právě měla rozečtenou. V jiných pasážích zase knihu Mezi zloději. Ale tím nechci říct, že by autoři knihy znali a opsali je. Jen toho bylo napsáno už tolik, že se hodně knih podobá jiným.

Další věcí, která mě trochu zamrzela byly ilustrace. Na Startovači i na stránkách měli takové pěkné a tématické a žádná v knize nedostala místo. Použité ilustrace mi připomínají prostory mého mozku teď před státnicemi.. :D :) Další bod.. propojení hudby, ilustrací, map a prostě rozšířený svět knihy, který byl propagován. Chtěla jsem si najít na stránkách postavu Rorna, když jsem tápala, proč se mu najednou říká jinak. A nenašla jsem nic.

Tímto "krátkým" komentářem nechci odradit další čtenáře. Kniha je napsána dobře. Výrazně mi vadili snad jen vulgarismy. Jenom jsem se chtěla podělit o názor někoho, kdo má ten obzor trochu širší. :)

06.05.2017 3 z 5

Příchod tmy Příchod tmy Lynn Flewelling

Dala bych 3,5 hvězd, ale nejde to. Oproti prvnímu dílu se našli chvíle, kde jsem se nudila. Taky to bylo víc o temné magii a hrůzách mučení, rituálů a podobně. To mě více bavil první díl o tom, jak se Alek zaučoval na zvěda, zlodějíčka a další podobné role.. :) Do první poloviny to bylo fajn, ke konci jsem se už ke čtení nutila. A po tom konci? Ani nevím, jestli mám chuť číst poslední díl.

05.05.2017 4 z 5

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Myslela jsem si, že když mám ráda klasickou fantasy, která se odehrává ve středověku a jsou zde hlavně hrdinové, kteří bojují meči, tak se mi tato kniha líbit nebude. Přeci jenom moderní vymoženosti z budoucnosti a raný středověk? Jaké to může být? Sci-fi mě nikdy nelákalo. A přeci jsem se do této knihy začetla. Nový svět, hradiště, úplně nová zvířata a nestvůry. Líbí se mi to propojení raného středověku, zvyků a myšlení a do toho vložen agent z vyspělejší planety, který se musí přizpůsobit a přitom si trochu pomáhá moderními vynálezy. Je to velmi zajímavě popsané a ačkoliv kůň je něco mezi žirafou, antilopou, srnkou a koněm, tak je svět uvěřitelný a baví mě to. :)

10.03.2017 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Pěkné, neokoukané, žádná 100x jinak napsaná dystopie, nebo young adultka. :) Četlo se to pěkně, hrdinové všichni sympatičtí, jen mi přišli až moc hodní všichni, ale jinak není co vytknout. Česká autorka velmi překvapila a ráda jsem podpořila domácí tvorbu a už se těším na další díl. :)

25.08.2016 4 z 5

Velká kniha Velká kniha Egon Bondy (p)

VČERA V NEDĚLI
mě hrozně svrbělo v prdeli
Bylo to vod toho
že jsem žral mnoho

To vystihuje vše.. :D Když už nic, tak jsem se u tohoto autora z doporučené četby zasmála.. :D Jak toto může být povinná četba..

11.08.2016 3 z 5