klarkys klarkys komentáře u knih

Tvář strachu Tvář strachu Dean Koontz

(SPOILER) Tak to byla bomba!
Koontzovy knihy bez tajemna a nadpřirozena mi sedí mnohem víc. Děj byl zajímavý, napínavý, obdivovala jsem Connii- její odvahu a to, jak trpělivě dodávala sílu Grahamovi.
Postava vraha byla jako vždycky perfektně dotažená, měla jsem z něj větší husinu než z představy slaňování mrakodrapu ve sněhové vánici...

11.03.2021 5 z 5

Intenzita Intenzita Dean Koontz

Opravdu trefný název. Kniha mě chytla od první strany a nepustila, dokud jsem se zatajeným dechem nedočetla poslední řádek.
Vess je děsivě dobře propracovaná postava, vraždící psychopat, ze kterého vám při čtení skoro vstávají vlasy. A Chyna? Odvážná a chytrá holka, co chce hlavně přežít.
Koontz si mě touhle knihou získal, i když mě dostal už Neobyčejným dědictvím.

27.02.2021 5 z 5

Velká holka Velká holka Danielle Steel

Zvláštně napsaná kniha......začátek na mě působil dost zbrkle, jako by se Steel chtěla rychle dostat dál. Škoda. Myslím, že ten kus příběhu, který se vešel na pár prvních stran, zasloužil víc prostoru než nudné pasáže o váhových výkyvech Viktorie v každé kapitole. Děj začal být zajímavý až ke konci. No, znám od spisovatelky i lepší knihy.....

27.02.2021 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Takhle napjatá jsem nebyla hodně dlouho! Atmosféra je popsaná perfektně, z těch odpočívadel mám husí kůži, nechtěla bych tam být zavřená ani minutu! Nevadily mi sem tam přehnané schopnosti hlavní hrdinky, důležité je, že kniha měla spád a nenechala mě ani na chvíli vydechnout.

23.02.2021 4 z 5

Thurstonův dům Thurstonův dům Danielle Steel

Knihu jsem poprvé četla když mi bylo asi 15 let. Tenkrát se mi strašně líbila, během let jsem si na ni vzpomněla snad stokrát. Po letech jsem se k ní vrátila a stále je pro mě jednou z nejzajímavějších.
Nejvíc mě zaujala linie s Jeremiášem a Thurstonův dům, který utváří celý příběh a propojuje osudy několika generací.

22.02.2021

Světla Jihu Světla Jihu Danielle Steel

Jedna z nejlepších, co jsem zatím od spisovatelky četla. Umí skvěle popsat prostředí, zamotat vztahy, proplést osudy, a příběh uzavřít happyendem.
Líbila se mi dramatická zápletka a zajímavá atmosféra amerického Jihu, dýchla na mě už z obálky.

22.02.2021 5 z 5

Dar Dar Danielle Steel

Moc krásná a dojemná kniha. Dostala jsem přesně to, co od Steel čekám- čtivý příběh, romantiku, lásku, drama a happyend. A vůbec mi nevadí, že to není až tak uvěřitelné- přesně z toho důvodu takové knihy čtu. Abych si odpočinula od reality a všedních “starostí”.

22.02.2021 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Čekala jsem, že čtivost série bude s každou knihou stoupat, Vnitřní hlas byl lepší než Noční pták, ale u Klikaté cesty šla pomyslná křivka zas dolů. Skoro do půlky se to strašně táhlo, zápletka mě moc nebavila, ale pak to nabralo spád a stránky jsem hltala se zatnutými zuby...;-) Konec mě nepřekvapil, tušila jsem to. A Frost je borec, určitě se s ním zase ráda potkám ;-)

21.02.2021 4 z 5

Přístav bezpečí Přístav bezpečí Danielle Steel

(SPOILER) Steel tak, jak ji známe :-) Drama, tragédie, romantika, láska a happyend pěkně v jednom.
Vždycky mě pobaví neuvěřitelně rychle vzniklé pouto mezi téměř cizími lidmi, tady to navíc bylo mezi zralým mužem a malou holkou...
Ophelie mi lezla na nervy, za tu její umíněnost s útulkem( a celkově za část o charitě) ubírám hvězdu.

18.02.2021 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Skvělý!! Přečteno za dva večery, až mi bylo líto, že už to končí. Vrhám se bez pauzy na Klikatou cestu a doufám, že bude přinejmenším stejně dobrá.

17.02.2021 5 z 5

Hrdinové Hrdinové Danielle Steel

Takový “soft thriller” , úplně něco jiného, než na co jsem u Steel zvyklá, jako kdyby to nepsala ona. Pořád jsem čekala, kdy to sklouzne k romantice, a ono nic :-)

04.02.2021 4 z 5

V pravý čas V pravý čas Danielle Steel

(SPOILER) Téměř celou dobu mi byla Alex dost nesympatická. Ke konci příběh začal mít grády a z Alex se stala fajn ženská, řekla bych, že až v době, kdy se v jejím životě objevil Miles.
Škoda, že to nejlepší z knihy se vlastně vešlo na posledních padesát stran....

31.01.2021

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Dlouho jsem odolávala pro ten povyk okolo, ale po shlédnutí filmu jsem si koupila rovnou všechny tři díly a zhltla je za pár dní :-D Napsané to je sice příšerně, ale příběh to má.

10.01.2021 3 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Za mě úplně nejlepší kniha od Kinga. Už jsem tu bichli četla tolikrát, že se mi chudina celá rozpadla.
Ještě štěstí, že jsem ji nečetla teď, v době “korony”, protože bych jistě skončila u psychiatra.
Trochu mi vadily části, kde se společnost v Boulderu znovu formovala, ty zápisy z výboru byly stejně nudné jako sáhodlouhé monology přechytralého Glena Batemana.

Líbila se mi i čtyřdílná filmová série, díky které dostal Stu Redman hezčí tvář, než si vytvořila moje fantazie;-)

Rose Madder Rose Madder Stephen King

(SPOILER) King tady dokázal skvěle a věrohodně popsat strach a bezmoc týrané ženy, která utíká od manžela i přesto, že Norman je jako policista téměř “nedotknutelný”.
Ale vážně tam musel zamotat ten obraz? Úplně zbytečný a trapný nesmysl, proto strhávám jednu hvězdu.

10.01.2021 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Když se tak zpětně zamyslím, je tohle asi poslední pořádná Kingovka. Pak už to jde jenom z kopce a nevím, jestli to je jeho věkem, nebo jestli tahá nějaký ležáky z šuplíku.
Ale stejně jak blbec jdu pro každou novou knihu a doufám, že jednou řeknu -“jo, to je ono!”
Líbilo se mi propojení s Panem Mercedesem, bavil mě Morris i Peter a myslím, že druhý díl série je stejně dobrý jako ten první.

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Možný SPOILER!
Ani po několikátém přečtení nemůžu říct, kdo byl odpornější, jestli Dussander, nebo “chlapec”.

A Tělo? Když tak vzpomínám na sebe v jejich věku, stoprocentně bych šla taky...;-)

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

To už mi přišlo i na Kinga přitažený za vlasy. Holly, Brady Hartsfield i ta hra.
Škoda, kazí to dojem z celé trilogie.

10.01.2021 3 z 5

Mně se to strašně líbilo! Vyždímat z takové jednoduché zápletky tak čtivý příběh je prostě....prostě King, no...:-)

Cujo Cujo Stephen King

Skvělá Kingovka!
Baví mě pročítat komentáře a srovnávat vlastní pocity z knihy s pocity ostatních čtenářů.
Konec se mi do paměti zažral tak moc, že jsem se několikrát v koloně v rozpáleném autě přistihla, že přemýšlím nad tím, jak bych být Donnou to pitomé nestartující auto rozjela :-D