Thurstonův dům

Thurstonův dům https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1855/bmid_thurstonuv-dum-2DG-1855.jpg 4 73 16

Dramatický román slavné autorky zachycuje osudy několika generací jednoho kalifornského rodu od šedesátých let 19. století do druhé světové války. Jeremiáš Thurston, jeden z nejbohatších podnikatelů v Kalifornii, vlastní nesčetné doly na zlato, stříbro i rtuť v údolí Napa a zdá se, že má vše, co si jen může přát. Včetně nádherného rodinného domu, který kdysi nechal postavit pro svou snoubenku. Jeho Jennie však tragicky zemřela ještě před svatbou a ani později Jeremiášovi nepřálo štěstí, když chtěl založit rodinu. Jeho dům zůstává stále prázdný. Po odchodu své mladé ženy Camille žije Jeremiáš jen s dcerkou Sabrinou, kterou začíná zasvěcovat do své práce. O jejích osmnáctých narozeninách ji přivede i do svého vysněného domu - naneštěstí právě v době, kdy je San Francisco postiženo ničivým zemětřesením. Sabrina se vydává na dlouhou, nelehkou cestu, při níž se starý dům nerozlučně spojí nejen s jejím osudem, ale také se životy všech jejích potomků..... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Thurston House , 1983

pegasek
05.10.2023 5 z 5

Velmi krásný příběh. Velmi mě upoutalo jak na sebe navazoval rodovy děj

Tylinka
23.06.2022

Moc hezký román, takové čtu moc ráda.

Ála1968
05.06.2022 4 z 5

Tak tohle bylo opravdu super.Moc se mi to líbilo

knihovniceS
18.06.2021 5 z 5

Thurstonův dům
Dočetla jsem příběh plný emocí, lásky, nenávisti i zrady, ale i píle, pracovitosti a svědomitosti.
Příběh jednoho rodu začíná v druhé polovině 19. století. V anotaci je stručně popsán příběh, ale odvíjející děj na stránkách románu nás nenechá chvíli v klidu. Musíte číst dál a dál, abyste ukojili zvědavost, jak to bude dál. Dávám 5 hvězd a doporučuji.

klarkys
22.02.2021 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla když mi bylo asi 15 let. Tenkrát se mi strašně líbila, během let jsem si na ni vzpomněla snad stokrát. Po letech jsem se k ní vrátila a stále je pro mě jednou z nejzajímavějších.
Nejvíc mě zaujala linie s Jeremiášem a Thurstonův dům, který utváří celý příběh a propojuje osudy několika generací.

georginaa
20.09.2020 5 z 5

Steelová má nezaměnitelný rukopis. V každém příběhu se musí člověk vyrovnat se ztrátou bližního svého. Truchlit a postavit se znova na vlastní nohy a žít dál. V závěru vždy přijde nečekaná nebo i čekaná láska. Příběhy jsou smutné , ale zároveň dávají naději.

zimolka
09.05.2019 5 z 5

Krásný román,takové oddechové čtení.

MinaHawke
03.12.2018 4 z 5

Příběh je hezký, romantický. Je to taková ta kniha, u které si člověk odpočine. Takové mám ráda.

radus
23.08.2018 5 z 5

Knížku jsem si přečetla znovu cca po dvaceti letech a i když teď v červenou knihovnu příliš nevyhledávám, tak musím přiznat, že se mi knížka líbila i dnes. První část o Jeremiášovi je ale pro mě mnohem zajímavější než části další.

vlkcz
30.07.2017 2 z 5

Ze začátku zajímavé, i když nikterak strhující, postupem času poněkud upadající.
První část pokrývá zhruba tři roky života Jeremiáše Thurstona s retrospektivními úseky do jeho předešlého života. Pak následuje zhruba desetiletá odmlka a druhá část je už zaměřená na Jeremiášovu dceru Sabrinu a její věk 13 - 28 let. Toto časové období je ale pokrýváno už jen epizodicky, kdy se tři roky vejdou na stránku a následuje nějaká zajímavější epizoda. Třetí část už je dějově nekonzistentní a příliš "červenoknihovní".

martiline
29.11.2016 5 z 5

Skvělý příběh ... skvělá kniha.

zegi
19.10.2015 5 z 5

výborná kniha

Rup
17.09.2013 2 z 5

Asi zatím nejlepší co jsem od ní četl.

kika 13
09.02.2013 3 z 5

Krásně psaný román,plný lásky.

Katk
07.07.2012 5 z 5

Bravo, bravo, bravo! Ta patří k mým nejoblíbenějším od této autorky.

walabie
30.11.-0001

Původně tato kniha vyšla pod názvem: Dům pro mou lásku

Danielle Steel
americká, 1947