Klarinet Klarinet komentáře u knih

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Tak jsem si myslela, že knížku (poprvé) nedočtu, samý popis, dlouhé líčení, nezáživné a nudné...s přibývajícími stránkami jsem se začetla a zamilovala do Denise a smutnila při odchodu Msabu z Afriky. Krásně vylíčený střet civilizace s domorodci. "Viděli jste Boha? Ne?! Tak nechápu, proč létáte..."

Návrat Sherlocka Holmese Návrat Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Já fanynka seriálového Sherlocka jsem si řekla, že by byla ostuda, nepřečíst si originál. Nezklamalo, naopak. Je úžasné, jak jsou Návraty čtivé i po tolika letech a nejenom to, jsou chytré, vtipné, napínavé. Předstihl dobu, velký pan Doyle!

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Bezpochyby (krásné slovo) mistrovské dílo! Zázraky se dějí a KING je zázrak sám.

15.01.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Velké zklamání. Těšila jsem se na další pokračování Kukačky a osudů Cormorana a Robin. Očekávání se nesplnilo. Mrzí mě investovaný čas do pseudoknížky psané pod pseudonymem.

15.01.2016 1 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Temně duchovně zmatené. Vzpomněla jsem si, jak jsme jako děti vyvolávaly duchy, promluvy Boha mi připomněli Zlodějku knih a osoba Josefa Marana je fascinující. Jedu do Třebíče :)

Zajatá královna Zajatá královna Alison Weir

Od velké lásky a vášně až k nenávisti a zradě...zajímavé historické souvislosti. Ke knížce se už nevrátím, to si radši pustím Lva v zimě. Kdo má rád historické romány, nebude zklamán.

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Někdy píše život romány smutné a nekončí nadějí,ale smrtí. Mámin seznam a nekonečně celé lány! Připomenutí, že člověk nikdy neví, kdy ta jeho pozemská pouť skončí...

Létající jaguár Létající jaguár Josef Formánek

Nejrychleji neznamená nejlépěji...ale dobrý, milý, andělský příběh o stvořiteli, lidském životě a potkávání se. Mluviti pravdu mám pořád v hlavě, na tuhle knížku brzo zapomenu a těším se, až se budu dívat na květnové stromy nebo bouřkové mraky :)

Máme se téměř báječně Máme se téměř báječně Jenny Eclair

"Nikdy u chlapa nekritizuj jeho schopnost řídit auto, jeho smysl pro orientaci, jeho vlasy, jeho kravatu, fotbalový tým, jeho děti...." Jak pravdivé! I knížka je tak pravdivá, ze života, rádoby šťastné rodiny s nešťastnými rodiči na dovolené...a nové začátky.

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Na jedno přečtení...kdyby byly dnešní Benátky takové, jaké jsou popsány v knize, turisté by prchali a holubi by dávno vymřeli hladem :) takové trochu dětské čtení, knížku jsem pak půjčila babičkám - jedna nadšená, druhá nedočetla...takže to nechám na vás, milí čtenáři!

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Po Zlodějce knih zklamání a to velké...jediné co mi tato knížka dala, bylo pochopení mého syna a poznání, jak je nelehké v pubertě porozumět sám sobě, natož aby mu rozumělo okolí.

26.09.2015 2 z 5

Višňový sad Višňový sad Anton Pavlovič Čechov

Při čtení Čechova si tak přemýšlím, proč mají současné děti, školou povinné, číst takové knížky, když i dospělý se životními zkušenostmi nedokáže pojmout toto dílko.

26.09.2015 2 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Každý máme svého mloka, naše svědomí...při čtení této knížky vám bude vaše svědomí připadat křišťálově čisté a váš život neskutečně jednoduchý :). Nádherné pasáže, moudra, hrůzné dějiny 20. století, spousta nových informací...už jenom přidám citát: "Krásu popsat nelze, ta se prožívá." Takže čtěte, doporučuji.

26.09.2015 4 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

"Přesto po té dokonalé větě budu toužit asi pořád...." Plný počet hvězdiček nejen za dokonalé věty, ale za úžasný obsah, který souzněl s mou duší tak jedinečně, že jsem jen odfukovala nad "krásou slov" a přemýšlela...o životě, Bernardovi, moudrosti, stáří, lásce, válce, víře, smrti...Přeji i vám skvostný zážitek a panu Formánkovi velké DÍKY za tu krásu, co nám dává!

09.06.2015 5 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Z nouze jsem sáhla do "staré" knihovny a vybrala si Letní bouřku, nezklamala, ale taky nepřekvapila...Vyzdvihnu suchý anglický humor, vepře Císařovnu a komické situace....úplně Letní bouřku vidím jako divadelní hru třeba Na Fidlovačce.

24.05.2015 2 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Proč jsem se k Formánkovi nedostala dříve, proč mi knížka ležela v knihovně tolik let nepřečtená, když Prsatý muž byl tak jedinečný zážitek! Tolik krásných myšlenek a úvah o životě a smrti, čistých lidech, mužském světě a přátelství...těším se moc na další knížky od pana Formánka a přeji mu líbající literární múzy, protože číst jeho řádky, rovná se velkému a jedinečnému zážitku. "V desateru chybí jedenáctero. Miluj sám sebe."

26.04.2015 4 z 5

Třídní knížka do tramvaje Třídní knížka do tramvaje Jitka Neradová

Úsměvné a milé perličky z hlubin študákovy duše...ten, kdo dělá ve školství, ví o čem je řeč a mě jen při čtení napadalo, jak se rychle naše zlatá mládeže mění s dobou, která je a jak je důležité i pro nás pedagogy neztratit se a jít s nimi dopředu....

26.04.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Dva odlišné pohledy na jeden společný manželský život. Amy a Nick, život ve velkoměstě a v malém městě, vrah nebo nevinný...a spousta otazníků. Napínavé, čtivé, trochu mi to připomínalo Válku Roseových. Těším se na film, trochu nevýhoda, že jsem znala upoutávky na film a tak Nick prostě byl v mých představách Ben Affleck, kterému držíte palce. Protože prostě musíte. A děláte dobře.

30.01.2015 3 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Milé, vtipné, půvabné čtení vzpomínek Zdeňka Svěráka. A až dočtete, jděte do lesa a klekněte si, možná po přečtení těch krásných řádek, uvidíte svět jinak. Tak jako kdysi...

30.01.2015 3 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Zamilovaný román pro náctileté, opravdu jen na jedno přečtení. Pokud už máte něco načteno a máte letité :) životní zkušenosti, pak vám přijdou chvilky nad touto knihou jako totální ztráta času.

30.01.2015 1 z 5