KláraH. KláraH. komentáře u knih

Maddox Maddox Melanie Moreland

Zase stejný modus operandi. Škoda, čekala jsem, že to bude jiné. Když tu sérii čtete hned po sobě, je to čím dál stejné. Dám si pauzu. A epilog - jakože zase unisono? Ach ne, to už je moc...

23.03.2022 3 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

Covid snese všechno. Za mě lepší než Bentley, ikdyž si myslím, že Cami mohla být lépe rozpracovaná - její pohnutky, uvažování atd. na konci bylo to její pochopení až zázračně idylické, ale vlastně mě to neuráželo. Jsem zvědavá, zda autorka i v dalším díle nastaví stejný modus operandi s vážným až život ohrožujícím scénářem pro zvýšení dramatičnosti.

21.03.2022 3 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

No... nevím. Nesourodé, to je to slovo, co mě napadá. Ne že by se lidi běžně nechovali jinak navenek a v soukromí, ale tohle pro mě bylo velmi těžko uvěřitelné. Ale neodradilo mě to od přečtení dalších dílů, takže cajk...

21.03.2022 3 z 5

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

(SPOILER) Včera cestou na služebku odposlechnuto cestou tam i zpět. Nevím, jak zní plná 10h verze, na mě tam bylo příliš mnoho nesrovnalostí. Manželka se dle mého skromného názoru velmi bizarním způsobem dozví, že její zesnulý muž byl zavražděn. Pravda, nikdy předtím se neptala (!), jak zemřel... Policisté s ní jednají přinejmenším velmi zvláštně, chci doufat, že toto by se v reálu opravdu nemohlo stát. Absolutně nechápu, jak by jakákoliv milenka mohla natahat do baráku svého milence odposlechy s kamerama a klidně si po baráku courala po nocích s vědomím, že manželka tam spí.

19.03.2022 3 z 5

Martine, děkuju vám za ten syrově smutnej nadhled. Je mi líto, že se mi Vaše kniha nehodí do letošní Čtenářské výzvy, měla by tam být. Od Vánoc jsem se na ni koukala na nočním stolku a čekala, až přijde ta správná chvíle. Je ode mě trochu divný, že přišla až s invazí, ale vlastně to bylo přesně to pravý ořechový - vážný, ale laskavý, bezvýchodný, ale s nadějí. Sedlo si to jako zadek na hrnec a já za to moc děkuju, takový by mělo být poslání knih.

19.03.2022 5 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Aaaaach, Bridgertons2 s historickým přesahem, moc pěkné!
Vkusně, citlivě napsáno tak, že se od knihy nejde odlepit, taková láska i vášeň jsou sen každé romantické duše. Ale pozor, rozhodně to není žádná slaďárna! Je to jedna z knih, kdy si čtenářky říkají, jaké je to štěstí, že už je tahle doba dávno pryč. Závěrečná řeč vévody ve Sněmovně je působivá, mně se to líbilo moc. Jsem zvědavá na další díl, že by Ballantine?

08.03.2022 5 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Hmm, co má to říct, téma ztřeštěnosti a pocitů s ní spojených u Hazel se možná dalo uchopit lépe, tady bylo na mě zbytečně vyhnáno do extrému a nevím, zda by se reálně mohlo stát. Ale třeba jo. Chápu i potřebu střetu s opačným příkladem Joshe, jehož postava je tím pádem vlastně prkenná a vývoj jejich rodícího se vztahu jen obtížně uvěřitelný. Jinak - fajn oddychovka, neurazila, ale ani výrazně nenadchla.

06.03.2022 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Na začátku jsem si říkala "šmarjá, já se snad nezačtu", ale pak to chytlo taaaaakovej švuňk! Autorka umí ve čtenáři vyvolat pocity, jako by byl sám Eleanor a zároveň si říkáte "ne, nedělej to, to je fakt špatně". Dojem je mocný a hluboký, rozhodně to tedy není prostoduchá kniha. U Eleanor to je jasné, ale i Raymonda mi bylo líto a hrozně jsem mu fandila, aby to nevzdával, čekala jsem na romantický happyend, který ale je na mě, abych si jej domyslela. Já ho tam mám a basta.

27.02.2022 5 z 5

Ty nejsi moje spřízněná duše Ty nejsi moje spřízněná duše Ilsa Madden-Mills

Této knize musím dát ještě o hvězdu méně než jejímu prvnímu dílu. Ne, ne a ne. Všechno divně. Nerozumím tomu, co se stalo na svatbě Eleny tak zásadního (nikde se to nepíše), aby to legitimizovalo pozdější zaujetí Deva. Giselle je jedním slovem zvláštní, ale tak nějak si k ní obtížně hledám sympatie. Mimo jejího učitelského angažmá to nějak nejde. A ten konec - pořád jsem si říkala- kruci, 30 stran do konce, co se asi stane? A pak hrk, posledních cca 10 stran drama, happyend a epilog v jednom. Normálně mi klišé zas tak neva, ale tohle bylo už prostě moc.

14.02.2022 2 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Ne, toto mě až tak nezaujalo. Do tří čtvrtin to šlo, ale pak se to začalo vléct ten konec byl uspěchaný a divný. Epilog už tak byl vlastně navíc. Elena je aspoň vtipná, ale bohužel to nezachránila.

14.02.2022 3 z 5

Od sebe k sobě Od sebe k sobě Jan Folný (p)

Moje první od autora. Wow, to je teda jízda, najednou mi můj život přijde až nudný! Dokážu se vcítit do pocitů, ale dělá mi problém pochopit tu promiskuitu. Přitom nechci věřit, že to v takovém měřítku běžně funguje , ale podle knihy to tak opravdu vypadá. Na druhou stranu, je to ich forma, tedy tu nelze generalizovat. Takže vlastně cajk.

07.02.2022 3 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Lydia Strong

Tak MOC jsem se těšila! I na gramatiku jsem byla připravená. A po této stránce to bylo skutečně lepší, ikdyž chybičky bych našla, nebylo jich tolik.
Ale ten příběh byl o mnoho méně vyzrálý než moje oblíbené Trochu víc. Jessper je prostě stíhač a neví, co chce. Kniha je kratičká, 116 stran, vešla by se i katarze. Takto si říkám, že to vyznívá, jako by všechno bylo v pořádku. A to tedy není.

01.02.2022 3 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

(SPOILER) Jak tuto sérii milujeme celá rodina,u téhle knihy jsem se trápila. Vleklo se to opravdu strašně. Těšila jsem se na "holčičí" linku, ale ta tak nějak vyzněla do ztracena a byla taková... studená...? Nevím. Těším se na ztracené příběhy, třeba budou přívětivější a méně bojovné.
A Evanlyn je teda hustá - toho chci, tak si ho vezmu. Aha!

30.01.2022 3 z 5

Řeka zapomnění Řeka zapomnění Tanya Stewner

Wow! Všechno zlé je k něčemu dobré. Další moudro plynoucí z téhle knihy. Jsem nadšená snad skoro stejně jako dcera.
Kdy že to bude další díl? V edičním plánu Fragmentu ho nevidím! Nikde ani zmínka...

Poselství deště Poselství deště Tanya Stewner

Když za mnou den před Silvestrem přišla moje dcera ráno do postele s usilovným pláčem, nechápala jsem, co se děje. Nic se nedělo, jen dočetla 5.díl Aley. A už jsme mazaly shánět šestý (a sehnaly). Věděla jsem, co mě čeká, když jsem ho pak četla i já ale i tak mi bylo zatraceně ouzko, protože situace byla opravdu bezvýchodná. Je dobré, když si děti uvědomí, že ne vždy všechno dopadne happyendem.

Síla přílivu Síla přílivu Tanya Stewner

Budu se opakovat,ale to je fakt pecka! Je tam všechno. Gender, social, tolerance, ekologie, edukace, prevence a to všechno opravdu nenásilně a hezky. Jen tak dál.

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Hmmm, jak to ohodnotit... Prostořekost a odvaha zrzky a klidná (no... ale jo) povaha Maxxe to zachraňuje. Jinak je ale příběh relativně dost plochý a vlastně je těch happyendů a náhod na konci na mě trochu moc. Za to musím dát hvězdy dolů. Kniha neurazí, je celkem dost žhavá, ale vtipná mi zas tak nepřipadá, na to už mám jiné adepty. Tož asi tak.

06.01.2022 3 z 5

Tajemství oceánů Tajemství oceánů Tanya Stewner

Hmmm, přituhuje! A něco mi říká, že to bude čím dál dramatičtější. Tento díl je zcela logickou honbou za vlastními kořeny a touhou po změně. Přicházejí další výzvy a setkání s otcem bylo... ufff, jak to říct... překvapivé! Ale ještě překvapivější pak jeho zásah do děje ke konci. Chápu, že děti musí být nadšené, dcera zhltla všech šest dílů a v pravidelných intervalech se mě ptá, kdy vyjdou ty další dva v češtině. Nevím. Ale líbí se mi, že už teď argumentuje důležitostí čistých moří a umí vnímat souvislosti problematiky znečištění. Jednoznačný přínos této série.

04.01.2022 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Jak mě první díl navnadil, tak mě tento druhý zklamal. Cam je zlatíčko, o tom žádná. Ale Joellen je fakt mimo. Tolik povyku kolem jejích reprodukčních orgánů, ovívané vaječníky, stahující se děloha, vše pořád dokola, do toho pořád nějaké vtipy o větrech... Ne, za mě díky, ale v takové míře to nemusím. Zatím co u "Hořím..." byly vtipy a popichování nápadité, tady už to pro mě často bylo na hranici trapnosti. Škoda. Autorka zjevně umí, ale tahle kniha se jí podle mě zas tak moc nepovedla.

03.01.2022 2 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

A mně se to líbilo moc. Jako "On" (můj TOP, ke kterému se ráda vracím) od stejné autorky to sice není, ale je to podobná pecka. Mám prostě tyhle gay romance ráda a nestydím se za to. A tohle je jedna z těch lepších. Fandila jsem jim oběma. Rikker je obdivuhodně trpělivý a chápající. Přečteno během jednoho večera a dopoledne a je mi líto, že už to skončilo.

30.12.2021 5 z 5