Kikina182

Prázdné slibyPrázdné slibyLexi Ryan

Tato kniha pro mě byla bohužel zklamáním. Velká část příběhu je rámcově mixem Popelky, Selekce a především série Dvůr trnů a růží. Ta inspirace je tu hodně patrná a nepůsobí to úplně dobře. Navíc je kniha dost předvídatelná a její hlavní hrdinka nedokáže vidět to, co má přímo před nosem. Na druhou stranu musím ale říct, že posledních cca sto stran bylo originálních a nechyběly ani překvapivé zvraty. To spolu se čtivým stylem psaní a dobře popsanými postavami knihu zachraňuje, ale není to nic výjimečného. Ale myslím si, že druhý díl by mohl být mnohem lepší než ten první a proto si ho, pokud vyjde, určitě ráda přečtu.

9. listopad9. listopadColleen Hoover

Na první pohled vypráví kniha jednoduchý příběh zakládající se na docela používané zápletce, ale je to rozhodně mnohem víc. Kniha je skvěle promyšlená a má v sobě toho mnohem víc než jen jeden romantický příběh. Především má v sobě neskutečně velkou spoustu emocí, díky nimž a autorčině skvělému stylu psaní je to jedna velká emocionální jízda. Za mě je to jedna z nejlepších knih, kterou Colleen Hoover napsala. Hodně mi dala a zapsala se mi do srdce.

předevčírem

Všechny barvy duhyVšechny barvy duhy* antologie

Kniha obsahuje jedenáct povídek, z nichž každá je jiná. Všechny sice mají společnou LGBTQ+ tématiku, ale některé jsou romantické, ale v jiných jde o přátelství, rodinu a některé mají dokonce nádech thrillery. Každá se zkrátka zabývá různými tématy a všechny jsou pojaty originálně. Celkově můžu říct, že se mi kniha líbila. Některé povídky jsou průměrné, další nadprůměrné a jiné špičkové. Ale všechny mají co říct a to nejen v souvislosti s LGBTQ+ tématikou.

předevčírem

Bez dušeBez dušeL. Adams (pseudonym)

Bez duše je první díl nové série od Lusy Adams, ale zároveň souvisí s její první sérií Odstíny života, i když ne nijak těsně. Odehrává se ve stejném universu, ale představuje úplně nové postavy a nový příběh. Kvalitou je s nimi ale naprosto srovnatelný. Jedná se o krásný a neskutečně promyšlený příběh, který zkrátka není možné předvídat. Možná také proto mě chytl a už nepustil. Je plný akce, ale zároveň je neskutečně roztomilý. Nechybí nebezpečí, spousta magických bytostí ani problémy s rodinou a láskou. Za mě je to úžasná kniha, kterou doporučuji všemi deseti, ať už jste autorčinu první sérii četli či nikoli.

Hodnota krveHodnota krveL. Adams (pseudonym)

Druhé díly bývají často vycpávkové a nedosahují kvality prvních. V případě Hodnoty krve to však ani v nejmenším neplatí. Všechno, co se mi líbilo na prvním díle je tady, ale ještě v mnohem větší míře. Autorka v knize prozrazuje další podrobnosti o fungování světa, představuje další nadpřirozené bytosti, odhaluje některá tajemství a spoustu jich naopak přidává. Tahle kniha je nadupaná akcí, ale zároveň nechybí ani jemnější scény. V knize se perfektně snoubí nebezpečí s přátelstvím a milostnou zápletkou. Tohle je zkrátka naprosto úžasný druhý díl, který kvalitou snad ještě předčil ten první.

Odstíny životaOdstíny životaL. Adams (pseudonym)

Kniha Odstíny života má všechno, co mám ráda. Velkou spoustu nadpřirozených bytostí, zajímavé a ojedinělé fungování našeho světa, skvěle promyšlenou a originální zápletku, nebezpečí, přátelství a romantickou linku. Zkrátka všechno, co by si člověk od skvělé urban fantasy mohl přát. K tomu ještě čtivý styl psaní, který člověka okamžitě pohltí a do hloubky popsané postavy, které jsou skutečnými osobnostmi. Za mě je tohle zkrátka perfektní kniha, pro kterou je pět hvězdiček málo.

Mango nepadá daleko od stromuMango nepadá daleko od stromuKereen Getten

Od knihy Mango nepadá daleko od stromu jsem očekávala opravdu silný a emotivní příběh, ale bohužel se tak nestalo. Přišlo mi, že příběh i přes zvraty a akčnější části probíhal pořád ve stejné rovině a ve výsledku byl docela nudný. Plusem je, že se autorka vžila do mysli hlavní hrdinky a tak kniha skutečně vypadala jako by ji vyprávěla dvanáctiletá dívka, působilo to autenticky. Pro mě osobně to však bylo zároveň i mínusem, jelikož se mi takový styl psaní nečetl vůbec lehce. Ale celkově byla kniha hodně autentická, což je vždycky dobře. Pro mě to nebyla ta pravá volba četby, ale určitě se nejedná o špatnou knihu. Ale je to spíš literatura, která podle mě zaujme především čtenáře v hrdinčině věku nebo ještě mladší.

S láskou, EloiseS láskou, EloiseJulia Quinn

Ani pátý díl série Bridgertonovi mě nezklamal. Na předchozí díl Čekanka sice podle mě nemá, ale rozhodně to nesouvisí s tím, že by byl méně kvalitní. Kvalitou je se čtvrtým dílem totiž úplně na stejno. Opět se mi moc líbil samotný milostný příběh, ve kterém tentokrát nechyběla ani velká dávka vtipných scén a hlášek. Zároveň jsem neskutečně nadšená z povahového posunu, který je u Eloise vidět, a jež podle mě autorka popsala nejlíp ze všech postav napříč sérií. I pátý díl můžu jen a jen doporučit.

ČekankaČekankaJulia Quinn

Penelopu a Colina jsem si zamilovala už v předchozích dílech a v tomhle příběhu se moje láska k nim ještě zvětšila. Kniha je nádherná! Je to krásný a promyšlený milostný příběh, který však není okleštěn pouze na milostnou zápletku, ale řeší se tu i další věci. Vytkla bych akorát to, že v Čekance nebyl Colin tak vtipný, jako v předchozích dílech, ale pořád měl svoje pověstné kouzlo. Za mě rozhodně nejlepší kniha ze série Bridgertonovi, kterou moc doporučuji.

Dívka, had, trnDívka, had, trnMelissa Bashardoust

Moc se mi líbí, že ji kniha inspirována nejen pohádkami, ale i perskými mýty. Příběh samotný mi však úplně nesedl. Byl podstaven na základě, který plul na vodě. Bylo to tak především proto, že postavy dělaly nelogická rozhodnutí, která v příběhu navršovala jednotlivé absurdity. Sám o sobě byl příběh a jednotlivé scény propracován dobře, jen celé to sestavení zápletky bylo špatná. Ale hodně se mi líbilo zařazení LGBT tématiky do knihy jako přirozené součásti světa.

HackerHackerM. K. Hardy

Hacker je krásný příběh, při jehož čtení musí mít člověk úsměv na tváři. Je to oddechová knížka, kde nelze čekat nějakou extra originální zápletku, v podstatě od začátku je jasné, kdo je tajemným hackerem, ale rozhodně dokáže nabídnout mnoho skvěle propracovaných a originálních scén. A nechybí ani velká dávka vtipu. Autorce se kromě jiného podařilo i to, že vtipy, které by normálně vyzněly hrubě do příběhu přesně sedly a vyzněly jemněji. Moc se mi líbí také chemie mezi hlavními postavami, která se skutečně povedla. A nesmím opomenout ani to, že i když je to především romantický oddechový příběh, má to i vedlejší dějovou linku, která je zajímavá, originální a celý příběh tak ozvláštňuje. I postavy jsou skvěle propracované, s výjimkou hlavní hrdinky. Ta je většinu naivní a nechává sebou vorat, ale jindy se pro změnu dokáže za sebe postavit. Ale nejhorší její vadou je ta naivita, protože bohužel kvůli ní působí příběh trochu nereálně.

Se špetkou skořiceSe špetkou skořiceElizabeth Acevedo

Začátek knihy se mi příliš nezdál. Přišlo mi to překombinované, nereálné a hlavní hrdinka mi nebyla příliš sympatická. Ale asi po sto stranách se to změnilo. Najednou všechno začalo působit přirozeně a krásně do sebe zapadat. Příběh byl najednou roztomilý a zajímavý, ale zároveň se v něm řešily složité otázky. A především je celá kniha protkaná opravdu úžasnou atmosférou a nechybí ani popisy jídla, díky nimž může člověk cítit chuť pokrmu přímo na jazyku. I když je tedy začátek trochu podivný, zbytek knihy to více než vynahradí. Určitě doporučuji.

Všechny skryté daryVšechny skryté daryCaroline O'Donoghue

Kniha je jedinečnou směsicí různých žánrů, které jsou pojaty originálně a skvěle spolu fungují. Příběh má v sobě špetku obyčejnosti a povědomosti, ale zároveň je úplně nový a neokoukaný. Je zajímavý, tajemný a zároveň roztomilý. Jediné, co mě mrzí, je, že některým věcem v knize není věnovaná větší pozornost, ale jinak nemám knize co vytknout. Pokud hledáte něco, co jste ještě určitě nečetli, tak tohle je podle mě skvělá volba. Knihu můžu jen doporučit.

Vikomt, který mě milovalVikomt, který mě milovalJulia Quinn

První díl Vévoda a já se mi hodně líbil a musím říct, že Vikomt, který mě miloval je na tom z hlediska kvality úplně stejně. Svým způsobem je to přesný opak příběhu, který autorka předložila v prvním díle, ale zároveň v knize vládně úplně stejná atmosféra. Je to odpočinkové a pohodové čtení, které má přesně podle očekávání předvídatelnou zápletku, ale v tomto případě to není ničemu na škodu. Je to příjemná kniha, která se opravdu moc dobře čte a člověk u ní úplně zapomene na to, že žije ve 21. století. Pokud tedy hledáte odpočinkový příběh s nenáročnou zápletkou a líbila se vám kniha Vévoda a já, tak Vikomta určitě doporučuji.

Láska je na prdLáska je na prdWibke Brueggemann

Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, jelikož celá kniha psaná skrz deníkové zápisky je trochu nezvyk. Ale po pár kapitolách jsem už hltala jednu stránku za druhá. Kniha se mi moc líbila. Je vtipná, ale zároveň řeší hned několik ožehavých témat. Je to tedy takový odlehčenější příběh, který se ale zároveň nezabývá jen povrchními záležitostmi, což je za mě skvělá kombinace. Ke knize mám vlastně jen dvě námitky. Jedna míří k jedné opravdu nechutné scéně, která měla být nejspíš vtipná, ale bohužel se tak nestalo. A druhá k tomu, že hlavní hrdinka prostě nemohla říct "kočka" ale vždycky musela říkat, že se jedná o "hybridní kočku", což za mě bylo iritující a nereálné. Ale kromě těchto dvou věcí jsem si knihu opravdu užila a pokud chcete něco odlehčeného, vtipného a milého s náznakem závažnosti, tak určitě doporučuji.

Za pět letZa pět letRebecca Serle

Kniha Za pět let se mi moc líbila. Autorka rozhodně uměla překvapit! I když jsem si myslela, že vím, kam celá kniha směřuje, autorka mě vyvedla z omylu. Příběh je skutečně originální a plný nečekaných zvratů. I postavy jsou skvěle popsané. Akorát mě docela dost iritovalo chování hlavní hrdinky, vůbec mi nesedělo k povolání, které vykonávala. Přišlo mi to nereálné. Kromě toho se našlo ještě pár menších mušek, ale to jsou jen detaily. Za mě je kniha skvělá a určitě doporučuji všem fanouškům Jojo Moyes a všem, kteří mají rádi neotřelé romány.

Vévoda a jáVévoda a jáJulia Quinn

Vévoda a já je svou povahu typická kniha pro ženy, u které člověk nemusí na nic myslet a skvěle si odpočine. Nepracuje s žádnou originální zápletkou, ale autorka svým příběhem dokáže upoutat. I když jsem od začátku věděla, kam příběh směřuje, tak jsem si čtení opravdu užila a předvídatelnost jsem nevnímala. Navíc jsou některé scény v kontrastu k hlavní zápletce opravdu ojedinělé. Na první pohled mohou některé situace v knize působit absurdně, ale vzhledem k době, ve které se příběh odehrává, dávají naprostý smysl. Pokud hledáte krásný milostný příběh, u kterého můžete vypnout a jen si ho užívat, určitě knihu doporučuji.

Holky odnikudHolky odnikudAmy Reed

Bohužel se nemůžu přidat k nadšením reakcím, které se objevují u nás i v zahraničí. Kniha poukazuje na pár důležitých věcí. Na to, jak je důležité nezavírat oči před sexuálním obtěžováním a také klade důraz na dívčí sílu a sílu v jednotě. Bohužel jsou ale některé části knihy vykreslené dost nerealisticky a také jsem celou dobu, co jsem knihu četla, měla pocit, jako kdyby mě autorka poštvávala proti klukům/mužům obecně a nikoli jen proti násilníkům. Nejspíš to autorka neměla v plánu, ale bohužel to tak vyznělo. A obávám se, že by si mladé čtenářky mohly vzít z této knihy kromě pozitivních věcí i dost pokřivený pohled na svět. Není to sice úplně špatná kniha, ale podle mě může být i dost škodlivá.

Nezdárný synNezdárný synRainbow Rowell

Nikdy jsem si nemyslela, že vyjde pokračování Nedej se, ale stalo se a já jsem opravdu nadšená. nezdárný syn je v mnohem jiný než první díl. Především už příběh tolik nepřipomíná Harryho Pottera, za což byla kniha mnohokrát kritizována. A zároveň se vymaňuje ze stereotypu, že padouch je poražen a všichni žijí šťastně až do smrti. Naopak se věnuje problémům, které přicházejí po porážce.

Za mě je to opravdu úžasná knihy. Objektivně se podle mě bez pochyb vyrovná prvnímu dílu, i když osobně se mi o malinko víc líbí Nedej se. Nejspíš proto, že byl v mém srdci tak dlouho, že ho jen tak něco nepřekoná. Ani pokračování.

08.12.2020

Nelituju ničehoNelituju ničehoColleen Hoover

Colleen je zkrátka Colleen. Její knihy jsou neuvěřitelné čtivé a člověka zkrátka nepustí. Ale i v případě téhle mi tu chyběla originálnost na kterou jsem u autorky zvyklá a neskutečně mě iritovala jedna z hlavních postav. Byla nesnesitelná a její změny povah byly i lehce nereálné. Ale i přesto jsem si knížku užila a moc se mi líbila. Je tedy přídvídatelnější a lehčí než autorčiny předešlé knihy, ale to není na škodu. Určitě doporučuji.

08.12.2020

Dům soli a smutkuDům soli a smutkuErin A. Craig

Dům soli a smutku je jeden z mála retellingů, který se soustředí na méně známější pohádku. Jedná se o převyprávění pohádky Roztrhané střevíce od bratří Grimmů a podle mě moc povedené. Autorka v knize skvěle zpracovala původní téma, ale přidala k tomu i mnoho dalších originálních zápletek. Spolu to pak vytvořilo skvěle promyšlený celek, který byl podtržen čtivým stylem psaním. Jediné z čeho jsem v případě této knihy rozpačitá je epilog. Na jednu stranu jsem ráda, že autorka knihu ukončila tak, jak ji ukončila, ale zároveň mi přijde, že se tím protiví celkové atmosféře knihy. Ale kromě epilogu nemám knize co vytknout a určitě vám ji moc doporučuji.

23.10.2020

Jeden z nás je na řaděJeden z nás je na řaděKaren M. McManus

První díl Jeden z nás lže se mi moc líbil, ale byl trochu předvídatelný. Od tohoto dílu jsem čekala něco podobného, ale kniha mě neskutečně překvapila. Je čtivá, zajímavá a hlavně nepředvídatelná. Neměla jsem skoro vůbec tušení o tom, kdo je za to všechno zodpovědný a poslední stránka knihy mi absolutně vyrazila dech. A spolu s postavami a jejich zajímavými životnými problémy to bylo zkrátka perfektní.

05.08.2020

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Colleen Hoover je brilantní autorka a její nejnovější kniha Pravda, nebo lež mě v tom jen utvrdila. I když je to její prvotina ze žánru psychothriller, tak to skoro není poznat. Trochu škobrtla v první kapitole, která na mě působila nereálně, ale to podle mě nebylo kvůli změně žánru. Jinak je kniha naprosto úžasná. Všechno dává smysl a skvěle to do sebe zapadá. Autorka mě celou dobu udržovala v neustálém napětí a nedala mi možnost přijít na to, co se v příběhu děje dřív, než jsem se dostala na poslední stránku. Rozhodně doporučuji všem fanouškům Colleen Hoover a psychothrillerů.

16.06.2020

Miluj mě všímMiluj mě všímJennifer Probst

Stavitelé snů je podle mě zatím nejlepší autorčina série, ale třetí díl je z ní bohužel nejhorší. Autorka sice měla skvělý nápad, ale nedokázala ho rozpracovat tak, jako obvykle. V jedné chvíli se celý příběh převrátil a byl mimo. Především pak povaha postav se šíleně změnila a jejich rozhodnutí ani chování nedávali vzhledem k jejich předchozím skutkům smysl.

Není to špatná kniha. Do poloviny byla naopak velmi dobrá, ale pak se bohužel všechno pokazilo. Je to krásná oddechovka na jedno odpoledne, ale na rozdíl od prvních dvou dílů nic, k čemu bych se chtěla vracet.

31.05.2020

Struny láskyStruny láskySamantha Young

Samantha Young je brilantní autorka! Všechny její knížky jsou úžasné, ale tahle byla opravdu něco. Přijde mi, jako kdyby autorka s každou další knihou překonávala sebe samu. Tahle knížka má totiž úplně všechno, co bylo v předchozích knihách, ale ještě hodně věcí navíc. A spolu s originálním a oddechovým příběhem je to zkrátka dokonalost. Nemůžu jinak, než doporučit!

08.04.2020

VzpurnáVzpurnáIny Lorentz

Vzpurná mě neskutečně překvapila! Čekala jsem knihu, kde půjde především o to, aby hlavní hrdinka utekla před svatbou, takže spíše něco oddechovějšího. Příběh je ale mnohem lepší. Je tu hodně dějových linií, které vyprávějí nejrůznější příběhy, jež se vzájemně prolínají a působí jako jeden. Je to kniha se složitým příběhem, který mě naprosto pohltil. A to jak svou úžasnou promyšleností, tak i stylem psaní autorů, díky kterému jsem naprosto jasně vnímala atmosféru a měla jsem dojem, jako kdybych všechno v knize sama prožívala.

07.03.2020

Věčná vášeňVěčná vášeňAudrey Carlan

První série od Audrey Carlanové mě zklamala a tak jsem k téhle přistupovala obezřetně. Naštěstí to nebylo třeba. Věčná vášeň je podle mě skvělá kniha se zajímavou zápletkou, která ale bohužel není tolik rozepsaná a využitá, jak by měla. Rychlý konec a naprosto neuvěřitelný zvrat na konci knihy také zrovna nepomáhá, ale i přes tyto dějové nedostatky je to hezká kniha. Nejedná se o peckovou, ale spíše lehce nadprůměrnou knihu, ale i tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla a určitě se pustím do dalších dílů.

07.03.2020

Sněží, sněží...Sněží, sněží...Lauren Myracle

Spolupráce Johna Greena, Maureen Johnsonové a Lauren Myracleové dopadla opravdu skvěle. Autoři vytvořily tři oddělené příběhy, které se vlastně propojují v jeden příběh a udělali to tak skvěle, že nebýt trochu rozdílného stylu psaní, nikdo nepozná, že všechno nevymyslel jen jeden člověk.

Všechno na sebe totiž perfektně navazuje. A tím nemyslím jen děj, ale i postavy. Každý autor si vytvořil svoje postavy, jenže ty se pak prolínaly i do příběhů ostatních. Ale všem se nějak povedlo zachovat jejich osobnosti přesně tak, jak je vymyslel jejich tvůrce a to podle mě muselo být na celé knize nejtěžší.

Za mě je to doopravdy skvělé. Příběhy se skvěle čtou, jsou opravdu zajímavé a do zimního počasí jako dělané. Tahle kniha skutečně dokáže člověka zahřát u srdce, pobavit a dát mu naději.

Spřízněná dušeSpřízněná dušeNicholas Sparks

Nejnovější kniha Nicholase Sparkse je pro mě záhadou. Rozhodně se mi na této knize líbil autorův styl psaní. Sice psal vždycky skvěle, ale v téhle knize, jako kdyby svůj styl popostrčil na další úroveň. Pořád v něm jde neodmyslitelně poznat Sparks s hromadou detailů a popisů. Ale zároveň, jako by psal mnohem lehčeji, jednodušeji a tak je kniha ještě čtivější, než je u něj obvyklé.

Naopak u děje podle mě udělal krok zpátky. Nemůžu říct, že by nebyl krásný a dokonce je v něm vidět i stopa jeho originality. Ale příběh mi nepřijde tak jedinečný, jako to u něj obvykle bývá. Rozhodně je krásný a zahřeje u srdce, ale chybí mi tu typické Sparksovské převraty a místy mi přijde příběh malinko naivní a neuvěřitelný.

Celkově je to ale opravdu krásná kniha, kterou vám můžu určitě doporučit. Jen bych řekla, že některá jeho dřívější díla jsou mnohem originálnější a povedenější.

01.01.2020

O čarodějnici, která se nenechala upálitO čarodějnici, která se nenechala upálitAmanda Lovelace

Měla jsem od téhle knihy velká očekávání, ale ve výsledku jsem byla lehce zklamaná. Autorka je skvělá básnířka, to je bez pochyb. Dokáže dát do několika málo slov opravdu hodně podtextu, který člověk vidí, jen když skutečně chce. A navíc do slov, která zní spolu opravdu skvěle. Jenže problém v téhle sbírce je, že podtext básní nebyl proměnlivý. Básně by podle mě měly člověka lehce směrovat, ale nevnucovat jim žádnou myšlenku. A v případě této knihy autorka neustále propagovala svoji pravdu. Tedy že všichni muži jsou zlí a všechny ženy skvělé. S čímž rozhodně nesouhlasím a to, že mi to vnucovala mi celou knihu bohužel zkazilo. Kromě tohoto není sbírka špatná, ale její první byla mnohem lepší.