kikikrat kikikrat komentáře u knih

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Knihu jsem přečetla opravdu rychle, hltala jsem každou stránku... je to krásný příběh plný lásky ale také bolesti a vy tu bolest při čtení cítíte. Přiznám se ale že jsem tak nějak tušila jak to dopadne a občas mi vadilo to drama.. i tak se těším na druhý díl a vřele doporučuji.

30.12.2019 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Dávám 4,5/5 a to jen protože se mi tato kniha od Colleen zdá jako nejslabší. To ale nic nemění na její kvalitě. Kniha plynula rychle byla plná zvláštností, zásadních problému ( tak jako je u jejích knih zvykem) a tentokrát se mnohem víc zabývá rodinou. Nicméně nejsem asi úplně cílová skupina. Místy to bylo na můj vskus až moc bláznivé a tentokrát jsem nezažila tolik emocí. I tak to bylo skvělé čtení, které se zabývá vážným problémem, který by nikdo neměl brát na lehkou váhu- obzvlášť mladí????

08.06.2019 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Jsem si jistá že jsem si nikdy tolik neoblíbila hlavní postavu natož pak ženskou. Sal mě ale naprosto uchvátila. Je skvělá ale ne dokonalá. Je reálná a já v ní z části našla sebe protože kdo kdy neměl něčí plakáty po pokoji že jo a navíc je tvrdohlavá a vzteklá a to já taky. Začátek byl možná táhlejší ale člověk tím Sal poznával a pak už jsem nemohla přestat číst. Bylo skvělé pozorovat jak se vše vyvíjí a pořád jsem si říkala tak už? Pokud vás zajímá jak to může dopadnout s vaší láskou z plakátu tak tahle kniha je pro vás. Jo a to vlastně nemam ráda fotbal.

17.04.2019 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Má první kniha od této spisovatelky a určitě ne poslední! Byl to úžasný příběh... takhle popsané city. Zkrátka páni!

02.01.2019 5 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Většinou čtu úplně jiný žánr ale miluji ten film a tak jsem udělala výjimku a musím říct zklamaná určitě nejsem. Knížku jsem přečetla jedním dechem a je jedním slovem úžasná!! Určitě doporučuji přečíst.

02.07.2018 5 z 5

Průzkumnický klub ledních medvědů Průzkumnický klub ledních medvědů Alex Bell

Tohle byla tak překrásná kniha. Pokud milujete dobrozdružství a kouzelné země a tvory, musíte ji zkusit! I když je určena dětem. Pohladila mě po duši, dokonce jsem měla potřebu si některé věci poznačit. Postava Felixe je ta nejúžasnější postava, se kterou jsem se za poslední dobu setkala a vše co říká vás dostane. Stella je silná a neohrožená a zapálená pro věc. Její přátele jsou každý jiný a svým způsobem zvláštní ale zamilujete si je. Do knihy je vloženo pár vážnějších témat ale ne nijak okatě a tak se s tím skvěle vypořádají i vaše děti. Já ji svým dětem rozhodně předám. Neskutečně se těším na další díly. Prosím zkuste tu knihu!

01.03.2024 5 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Tuhle knihu mám v knihovně už věčnost a až díky losováni jsem se k ní dostala. Bože a jak byla skvělá! Kouzelná, dechberoucí , plná vzpomínek, obyčejného života, ztráty, lásky i rodiny. June i Saula jsem si okamžitě zamilovala pro jejich humor. Dům June jsem si zamilovala pro jeho kouzlo i temnotu. Odkrývání jejich minulosti mě nesmírně bavilo a těšila jsem se na každou další vzpomínku. Věřím, že tato kniha nesedne každému, že možná člověk nedostane co čeká. Já dostala mnohem víc a všem, kteří věří v něco mezi zemí a nebem, knihu vřele doporučuji.

29.01.2024 5 z 5

S láskou Pamela S láskou Pamela Pamela Anderson

Tohle bylo milé překvapení. Pamelu nijak nesleduji, takže jako mnoho lidí jsem ji viděla jako herečku a modelku s vnady. Ona mě ale dostala! Je velice moudrá a inspirující. Kniha samotná byla jako takové umění, protkané jejím životem. Začátek jejího života nebyl lehký ale vybojovala si své místo a bylo skvělé o tom číst. Díky Pamelo, že jsem tě mohla poznat.

29.12.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Od začátku jsem si oblíbila hlavní postavu. To čím si musela projít nebylo lehké a je jasné, že ji to formovalo a i když se chvílema zdála jakože kope jen za sebe, postupně se z ní stávala žena, která dává životu a ostatním lidem šanci. Konec mě dojal.

17.11.2023 5 z 5

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

Obálka a ořízka knihy jsou tak nádherné. I příběh se mi moc líbil. Sledujeme tady historický Olomouc a jednu dívku, která může slyšet mrtvé. Velice zajímavé téma a moc pěkně zpracované. Bavilo mě to a ani na chvíli jsem se nenudila. Kniha byla čtivá a hlavní postavy si snadno oblíbíte. Jen mi tam něco chybělo a nedokážu přesně říct co.

03.11.2023 4 z 5

O starém Řecku ve výtahu O starém Řecku ve výtahu Theodore Papakostas

Tohle bylo skvělé! Doporučuju všem, kteří si chtějí zopakovat historii ale i těm co se chtějí dozvědět něco nového a zajímavého. Kniha je čtivá a napsána tak aby čtenáři dala co nejvíce. Díky tomu, že archeolog vede dialog s obyčejným člověkem je vše skvěle pochopitelné. Tak jen do čtení!

29.07.2023 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Věděla jsem, že budu číst deníky a tak mi to od začátku nevadilo. Nevadilo mi ani spoustu jmen a míst. Přišlo mi, že právě to nám má ukázat jaký Alan byl, jaký měl rozhled, jaký byl člověk a co ostatní znamenali pro něj. Když jsem chtěla, jméno jsem si vyhledala a dozvěděla se spoustu zajímavých věcí. Zajímavé bylo i nahlédnutí do natáčení. Přiznám se jen, že mi přišlo, že ho ten HP zas tak nebere. Ráda jsem si knihu otevřela večer a vždy pár zápisků přečetla a přemítala o nich. Mám chuť podívat se na všechny filmy kde hrál nebo se na nich jinak podílel. Nejhorší byl konec .. zdá se, že život je opravdu pomíjivý. Alan byl vážený člověk, dobrosrdečný a svou práci bral opravdu vážně. No a do toho kostýmu Snapa se vždy nakonec nasoukal.

27.06.2023 4 z 5

Jak se spřátelit s temnotou Jak se spřátelit s temnotou Kathleen Glasgow

Tohle byla nádherná kniha. Je to sice jedna velká depka ale donutí vás přemýšlet nad tím, jak se každý jedinec vyrovnává se smrtí trochu jinak. Tiger byla silná a zajímavá hlavní postava, která se vyvíjela postupně jako její truchlení. Zajímavé bylo i prostředí kde se nácházela. Občas mi nebylo dobře z toho co jsem četla ale dalo mi to mnoho. Ten konec nebyl nereálný a srdíčkovej a to oceňuji.

28.04.2023 5 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Mám z tehle knihy rozporuplné pocity. Hned na začátku je poznat rukopis autora, kterého jsem si oblíbila v sérii Silo. Jenže mi neskutečně dlouho trvalo než jsem se začetla a vůbec se nějak dostala do děje. Pak byla část, která mi konečně dávala smysl a neskutečně mě bavila. No a na konec ten konec konec, který mi přivedl jen další otázky, k těm už položeným.
Proč je všude písek? Jak funguje to potápění? Co se bude dít dál?
Možná bych byla ráda za další díl a možná ne.

02.04.2023 3 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začíst a to především protože jsem si šla číst o Chandlerovi ale ono je to celé spíš o Matthewovi. Vzájemně si jsou tolik podobní ale každý z nich je někdo jiný. Největší problém Chandlera je, že nemůže přestat vtipkovat a největší problém Matthewa je závislost. Ten problém v něm nějak vznikl a narůstal a vy si můžete přečíst o tom jak se to dělo ale taky o tom co na téhle cestě zažil a koho potkal. I když to není lehké čtení a donutí vás přemýšlet tak já si to užila. Kloubouk dolů za takové přiznání.

10.03.2023 5 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Krásné a temné. Hlavní hrdinky jsem buď milovala nebo nenáviděla a nebylo nic mezitím. Dokazála jsem se vcítit, pochopit nebo nepochopit, zlobit se.
Autorka skvěle píše a krátké kapitoly zaručí, že knihu přečtete a ani nevíte jak. Kniha ve vás zanechá mnoho pocitů. Doporučuji.

19.01.2023 5 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Tohle byla skvělá série. Sledovat tak propracovaný vývoj postavy, přecházet z jedné akce do druhé a poznávat ten kouzelný a trochu depresivní svět. Konec jsem oplakala a to znamená, že to byl opravdu dobrý konec. Nathane, Gabrieli, Van, Nesbitte a mnozí další budete mi opravdu chybět a děkuji vám za tohle velké dobrodružství. Je mi trochu líto, že se o knihách víc nemluví, zaslouží si to.

26.06.2022 5 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Přečetla jsem díky čtenářké výzvě. Toto téma (zlej šéf, hodná holka) jsem četla už ve více knihách.. akorát tam bylo možná méně té erotiky. Nevadilo mi to téma ani ta erotika ale tak nějak to jak je to zpracované. Kniha se četla jednoduše, možná až moc. Vadilo mi, že lépe nepoznám Damona, Chelsie nebo jejího bratra. Celá ta věc s Lunou taky tak nějak klouzala po povrchu. Asi si od autorky nic víc nepřečtu ale určitě píše čtivě. Za mě tedy průměrné čtení.

18.05.2022 2 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Skvělá kniha. Hlavní hrdina nebyl úplně typickej dobrák a ani se nesnažil jím být a to oceňuji. Tak jako se vyvíjel Nathan, vyvíjel se i děj a díky tomu se neustále něco dělo a příběh utíkal a mě zajímalo co bude dál a chtěla jsem pořád číst. Svět kde nic není bílé nebo černé a přece se na bilé a černé dělí. Libí se mi ten nápad a styl psaní autorky. Těším ne pokračování.

12.05.2022 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Thrillery normálně nečtu ale někdo mi říkal ať se podívám na seriál, že je dobrej a já si řikám,tahle knížka mi leží v knihovně. A teď si řikám proč jsem si ji nepřečetla dřív. Skvělá záležitost, člověk tak nějak tuší ale stejně si pořád říka kdo z nich nemluví pravdu. Zároveň si ale každého oblíbíte a přejete si aby to nebyl nikdo z nich. Kniha se navíc skvěle četla a romantická linka tomu dodala něco navíc. Doporučuji a nemůžu jinak než dát 5⭐️

10.03.2022 5 z 5