Průzkumnický klub ledních medvědů

Průzkumnický klub ledních medvědů https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530652/bmid_pruzkumnicky-klub-lednich-medvedu-65ad4f9412f42.jpg 5 3 2

Průzkumnický klub série

1. díl

Stella Hvězdovločka Pearlová je sněžným sirotkem a když se má její adoptivní otec Felix vydat na další výpravu, trvá na tom, že pojede s ním. Je tu ale problém – ženy na výpravy nesmí. Felix nakonec Průzkumnický klub ledních medvědů přesvědčí, aby v tomto případě udělal výjimku, riskuje tím ovšem svou pověst – pokud expedice nedopadne dobře, mohou ho vyloučit. Přidejte se ke Stelle a jejím třem kamarádům a vydejte se na výpravu pustou Ledozemí. Potkáte tu mrazilky, kouzelné husy, sněhové královny a ledové princezny, kamenné trolly, jednorožce, trpasličí dinosaury i masožravé zelí. Dokážou odvážní mladí průzkumníci v nehostinné zemi přežít? Poradí si se všemi nástrahami? A zvládnou se nakonec dostat na nejchladnější místo v Ledozemi, aby pro své kluby získali důležité prvenství? A co Stella – odolá všem pokušením, nebo se stane tak krutou a necitelnou, jako byli její skuteční rodiče?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Drobek

The Polar Bear Explorers' Club , 2017

Richard Skolek
03.03.2024 5 z 5

Kouzelná dětská kniha, která mě neuvěřitelně bavila. Jde o přímočarý, ale překvapivě vtipný a nápaditý dobrodružný příběh, co rozhodně neurazí ani dospělého. A svět, ve kterém se vše odehrává, je skutečně čarovný a roztomilý, od zákeřného masožravého zelí přes průzkumníky, co se starají hlavně o to, jestli mají patřičně navoskovaný knír, až po pohotovostní mátové dortíky a placatky s horkou čokoládou.

kikikrat
01.03.2024 5 z 5

Tohle byla tak překrásná kniha. Pokud milujete dobrozdružství a kouzelné země a tvory, musíte ji zkusit! I když je určena dětem. Pohladila mě po duši, dokonce jsem měla potřebu si některé věci poznačit. Postava Felixe je ta nejúžasnější postava, se kterou jsem se za poslední dobu setkala a vše co říká vás dostane. Stella je silná a neohrožená a zapálená pro věc. Její přátele jsou každý jiný a svým způsobem zvláštní ale zamilujete si je. Do knihy je vloženo pár vážnějších témat ale ne nijak okatě a tak se s tím skvěle vypořádají i vaše děti. Já ji svým dětem rozhodně předám. Neskutečně se těším na další díly. Prosím zkuste tu knihu!

kouzla pro dívky dobrodružství

Autorovy knížky

Alex Bell
britská, 1986
2024  93%Průzkumnický klub ledních medvědů

Kniha Průzkumnický klub ledních medvědů je v