kikikrat kikikrat komentáře u knih

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Dávám 4,5/5 a to jen protože se mi tato kniha od Colleen zdá jako nejslabší. To ale nic nemění na její kvalitě. Kniha plynula rychle byla plná zvláštností, zásadních problému ( tak jako je u jejích knih zvykem) a tentokrát se mnohem víc zabývá rodinou. Nicméně nejsem asi úplně cílová skupina. Místy to bylo na můj vskus až moc bláznivé a tentokrát jsem nezažila tolik emocí. I tak to bylo skvělé čtení, které se zabývá vážným problémem, který by nikdo neměl brát na lehkou váhu- obzvlášť mladí????

08.06.2019 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nechápu to ... nechápu jak někdo může napsat něco tak krásného, vzrušujícího a zároveň bolesteného. Colleen to umí... i tahle kniha mě dokázala zasáhnout, donutila mě se zamyslet... donutila mě se smát i brečet.. Čtete romantiku a najednou příjde něco tak nečekaného a vy se s tím chcete i nechcete smířit.. Pokud hledáte něco na zamyšlení a zároveň něco romantikého sáhněte po ní!

31.05.2019 5 z 5

Impérium Impérium Roman Bureš

Na začátku trochu negativ.. některé časti mi nesedli.. možná je to spíš mnou protože ta politika a válka na mě byla občas moc a já musela dávat pauzu. To ale nemění nic na tom že celá tahle série je skvělá. Úžasný nápad, spoustu historie, sci-fi, konec světa.. a třetí díl dal všemu smysl! Milovala sem Toňu to jaká je - lidská! A milovala jsem i Luciuse a dokonce i krále Francie. Tahle série mi bude hodně chybět a určitě se k ní někdy vrátím.

28.05.2019 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Kniha má silný příběh, který je smutný a zničující. Nevím jestli je to tím že jsem viděla film nebo tím že se člověk vše dozví už na začátku ale nějak jsem to nedokázala prožít. V tomto případě je film skoro stejný jako kniha a dokonce mě více dojal. Kniha i tak stojí za přečtení protože jestli si z ní člověk něco odnese tak to že je vždy nějaký důvod žít.

18.05.2019 3 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Moje první zkušenost s mangou a nemohla jsem si vybrat lepší. Od začátku mě uchvátil příběh i ilustrace. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

12.05.2019 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Colleen patří mezi mé nejoblíbenější spisovatele. Každá její kniha má nějaké poselství. V tomto případě tomu není jinak a já knihu přečetla jedním dechem a opět jsem se smála, brečela a vůbec prožívala všechny emoce. Nicméně mi trochu vadila hlavní postava.. možná mi přes to všechno přišla tak nevyspělá. Kniha byla skvělá ale Námi to končí u mě stále vede.

07.05.2019 5 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Nějak se nemůžu rozdnout jak to s knihou vlastně mám. Začátek mě bavil, to jak hlavní hrdina zjišťoval co se děje, to jak na sebe vše co dělal a co se dělo ve světě navazovalo. Normálně mi dělá problém když v knize chybí přímá řeč ale tady mi to nevadilo. No a pak přišla část ve Vigu.. a já se bála a byla jsem znechucená tím vším co se dělo a co tam bylo popsáno... nejsem stvořená pro tenhle typ postapa. Nicméně jako celek byla kniha čtivá, hrdina byl sympaťák a děj se posouval. Takže nakonec se na ten další díl těším a snad bude i míň drastický.

01.05.2019 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Jsem si jistá že jsem si nikdy tolik neoblíbila hlavní postavu natož pak ženskou. Sal mě ale naprosto uchvátila. Je skvělá ale ne dokonalá. Je reálná a já v ní z části našla sebe protože kdo kdy neměl něčí plakáty po pokoji že jo a navíc je tvrdohlavá a vzteklá a to já taky. Začátek byl možná táhlejší ale člověk tím Sal poznával a pak už jsem nemohla přestat číst. Bylo skvělé pozorovat jak se vše vyvíjí a pořád jsem si říkala tak už? Pokud vás zajímá jak to může dopadnout s vaší láskou z plakátu tak tahle kniha je pro vás. Jo a to vlastně nemam ráda fotbal.

17.04.2019 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Právě dočteno a jsem nadšená! Musím se o to hned podělit. Většinou nemusím to střídáni postav, ale tady mě to bavilo. Bavil mě každý z nich. I když Edyon a March mi byli ze začátku protivní i je jsem si nakonec oblíbila. Nejvíce jsem byla nadšená z princezny. Věřím že v každé ženě je tolik síly jako má právě ona. Příběh je poutavý, zajímavý, jiný. Člověk má kolikrát vztek, strach a i radost. A vše dává smysl, vše navazuje. Je úžasné sledovat jak se jejich osudy střetávají. Láska je tam nenásilná a to je také velké plus. Po dlouhé době skvělé fantasy a to nemluvím o té obálce! Takže všem doporučuji.

04.04.2019 5 z 5

Nevím kudy kam Nevím kudy kam Gayle Forman

Dala bych 3.5* bohužel ta možnost tu není. Knihu jsem přečetla za pár chvil. To téma bylo zajímavé a určitě k zamyšlení. Vyjadřuje to jak jsou občas naše starosti malicherné oproti těm které jsou vážnější a mnohem hořsí. Teď přijde to ale.. Ale napsat takové téma jen do 250 stran ? A ten konec? Myslím že mohla být kniha obsáhlejší.
I tak můžu knihu doporučit.

01.03.2019 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Nahá pravda? Knihy od Colleen jsou něco neuvěřitelného.
Zažívám v nich tolik emocí lásku,nenávist, vzrušení, smutek, zoufalství, štěstí, naději..
pláču, směju se a vztekám..
Colleen nepíše jen o lásce píše o životě..

Tato kniha je pro mě velice silná. Tohle téma mi není cizí a tak bylo zvláštní o tom číst. Musím říct že co se se mnou dělo při návalu těch emocí z knihy je nepopsatelné. Nenechte se plést! Kniha není jen o lásce je o věcech, které se v životech dějí a Colleen to umí popsat. Postavy si zamilujete a nebudete věřit co vše se může stát. Nešlo mi přestat číst .. ano tu knihu jsem si zamilovala a budu se k ní vracet ale hlavně jí budu mít v paměti. Děkuji Colleen!

22.02.2019 5 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Váhala jsem zda dát 5 hvězd nebo 4, kdyby šlo 4,5 dám to. Ale nakonec jsem se rozhodla upřednostit celkový dojem z knihy. Poprvé jsem měla v nějaké knize potřebu lepíkovat protože tam bylo tolik krásných slov. Děj plynul pomalu tak aby člověk poznal celý jejich svět a přitom nechybělo napětí a akce. Na konci knihy je leccos vysvětleno a vsěchno do sebe tak nějak zapadne. Za mě tedy ano! I když mi trochu vadil počet stran a že to přeci jen neplynulo o trochu víc.

20.02.2019 5 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Tahle kniha mě dostala! Vzala jsem knihu jako oddech a nestačila se divit co vše se v ní děje. Sama zápletka byla zajímavá ale mě bavilo i číst o tom jaký je život černochů... nebo aspoň život Starr a její rodiny. Je to tak Žmouli mě dostala a je mi nesmírně líto že už se s ní nesetkám. Knihu jsem přečetla jedním dechem...

02.02.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Uff... musela jsem si dát pár dní po přečtení abych došla k nějakému závěru. Kniha předčila svou dobu to rozhodně. Na konci knihy jsem nechápala, byla jsem ohromená.. dokonce vyděšená. Nerozumím jak někdo mohl napsat něco tak neuvěřitelného. Nicméně mi úplně neseděl styl psaní a některé časti byli příliš zdlouhavé.

29.01.2019 4 z 5

Zrádný labyrint Zrádný labyrint Rick Riordan

Každou knihu od Riordana naprosto miluju! Stále u mě vede Percy a v této serii s ním a s dalšími mohu potkat! Kniha je opět plná dobrodružství a napětí. Dost jsem se nasmála a dokonce i plakala. Zkrátka má tato kniha vše co mě baví a co od knih očekávám. Už se nemohu dočkat dalšího dílu :)

SPOILER
Stále tak nějak doufám v Jasonův návrat :(

09.01.2019 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Má první kniha od této spisovatelky a určitě ne poslední! Byl to úžasný příběh... takhle popsané city. Zkrátka páni!

02.01.2019 5 z 5

To byla jízda! Dávno mi už neni náct ale tohle mě neuvěřitelně bavilo. Kniha je čtivá, pořád se v ní něco děje a ten svět je vymyšlený královsky. Takže pokud máte rádi svět kouzel a fantazie doporučuji !

12.11.2018 5 z 5

Cesta ze ztracena Cesta ze ztracena Cecelia Ahern

Hledala jsem nějaký oddech a nakonec jsem zjistila že nad knihou naopak dost přemýšlím. Zajímavé téma... protože koho by nezajímalo kam se vše ztrácí? Jediné co mi vadilo bylo to přeskakování dvou dějových linií. Když mě zajímala jedna přišla druhá ... nevím tady mi to lezlo na nervy ..

28.10.2018 3 z 5

Došel nám čas Došel nám čas Barbora Walterová Benešová

Postapo je můj oblíbený žánr... ať je to drsný postapo nebo postapo kde je popsán život po katastrofě a to je zrovna v této knize. Musím říct, že kniha se četla sama.. měla spád. Slyšela jsem osobně spisovatelku o knize mluvit a opravdu měla vše promyšlené a sama tomu věří a já vlastně taky.. nežiju v představě že si budem všichni pomáhat. Jediné co mi na knize nesedělo jsou dny tak jsem je pak už prostě ignorovala. Četla jsem lepší ale určtitě stojí za přečtení !

13.10.2018 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Nečtu knihy z vesmíru ale zalíbila se mi anotace a tak jsem si řekla že to zkusím. Mám z toho rozporuplné pocity. Postava Jazz se mi moc líbila, nebyla nijak protivná a vlastně jsem ji vše věřila. Problém byl dlouhý začátek kde se nic nedělo a také ty dlouhé vědecké popisy. Zvrat na konci to trochu zachránil. Takže pro mě spíš průměr????

05.10.2018 3 z 5