Kerberos Kerberos komentáře u knih

Romantický válečník Romantický válečník Cynthia Harrod-Eagles

Velmi smutný díl, smrt Fany uvrhne Jamese do deprese a sebere mu chuť do života. Zkouší co Heloise vydrží, jejich láska se vytrácí. Bitva u Waterlo zamíchá osudy hrdinů románu. Tolik neštěstí snad rodina ani neunese.

09.12.2022 5 z 5

Příští stanice: Smrt Příští stanice: Smrt Viktorín Šulc

Šest kriminalistických příběhů z šedesátých let, dobře popsáno.

08.12.2022 5 z 5

Úsměv Štěstěny Úsměv Štěstěny Rebecca Gablé

Autorčin nejlepší a taky nejdelší historický román odehrávající se v době stoleté války .Hlavní hrdina Robin přijde po smrti otce o šlechtický titul i rodinné jmění. Začíná jako pomocník u koní na rodném statku kde se poprvé setkává se svým celoživotním nepřítelem Mortimerem. Má zvláštní schopnost vnímání a jeho sestra Agnes vlohy k léčitelství. Čeká je oba dlouhá cesta za znovuzískání titulu i rodinného panství.Cesty osudu jsou spletité. Už se těším na pokračování.

04.12.2022 5 z 5

Bouře Bouře Anne Jacobs

Pěkný díl, změny na straně panstva i služebnictva. Nacisté jsou na vzestupu a tlačí na Paula, aby se rozvedl s Marií ,protože je židovka. Ta vyřeší situaci a odjede se synem do Ameriky. Také služebnictvo si musí dávat pozor na jazyk. Konec otevřený, vypadá to na další pokračování.

27.11.2022 5 z 5

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Shlédla jsem film Jan Žižka /mimochodem pěkná sra.../ a musela jsem si přečíst jak to bylo. Kniha je skvělá, velmi obsáhlá a jen potvrzuje co jsem kdy o Žižkovi četla. Velmi poučné a když přeskáčete všechny odkazy na odbornou literaturu, tak se dostanete pod osm set stran.

24.11.2022 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Knih s prolínáním děje historie - současnost je jako hub po dešti a tady se to moc nepovedlo. Historická část ještě ujde, ale ta současná je tam nějak zbytečně. Závěr je sice spojuje ale kniha mohla mít o sto stran méně.

24.11.2022 3 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Druhý díl se mi líbil dokonce víc než první možná proto ,že už znám hlavní postavy a sympatizuji s nimi. Budu pokračovat dalšími dvěma díly.

21.11.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Když jde o dědictví neznají bratra ,sestry ani rodičů. Příběh plný lží, starých tajemství a chladnokrevného jednání. Napínavé čtení.

17.11.2022 5 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Přečetla jsem celou trilogii a poslední díl se mi zdál už hodně zvláštní.

14.11.2022 3 z 5

Hana Maciuchová Hana Maciuchová Jakub Hladký

Dokumentaristickým způsobem podaný průřez hereččinou kariérou.Neosobní, studené.Čekala jsem víc.

12.11.2022 3 z 5

Zita Kabátová: Sto let a já Zita Kabátová: Sto let a já Marie Formáčková

Paní Zita Kabátová byla prostě dáma z dobré rodiny se skvělým vychováním, vkusem znalostí jazyků. Krásná herečka s velkým charismatem. Kniha je opatřena fotografiemi.

09.11.2022 5 z 5

Si ako slnko Si ako slnko Táňa Keleová-Vasilková

Nedala jsem na špatné komentáře a do knihy se stejně pustila. Opravdu to bylo ukňourané.

06.11.2022 3 z 5

Napoleon přichází Napoleon přichází Cynthia Harrod-Eagles

Krásný díl plný milostných afér ,nemanželských dětí a bohužel i úmrtí oblíbených postav. Doufám, že tato oblíbená generace vydrží ještě několik dílů. Teď poslouchám audio - velmi příjemně namluveno.

05.11.2022 5 z 5

Nebezpečné křižovatky Nebezpečné křižovatky Jiří Hanibal

Zvláštní příběh člověka, který se vrací po násilném činu zpět do života. Postava manželky je velmi nesympatická. Hlavní hrdina Bedřich je naivní když si myslí, že začne znovu učit. Nakonec si najde své místo na venkově ,kde vyrůstal.

04.11.2022 3 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Díl plný vražd ,které vypadají jako sebevraždy. Spojuje je jen hromádka kuchyňské soli. Vyšetřování je ztížené dobou kovidovou a obžalobou Carla z pochybení v případu s nastřelovačkou hřebíků. Tentokrát otevřený konec o to víc se budeme těšit na pokračování.

01.11.2022 5 z 5

Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic Jiří Hanibal

Polyxena z Pernštejna ,Rožmberka a Lobkovic byla zajímavá historická osobnost. Vzdělaná žena. která rozuměla politice a ještě byla i krásná. Měla vliv i na císaře Rudolfa II.V knize se mihla i její švagrová Eva z Rožmberka o které napsal autor jinou knihu.

28.10.2022 4 z 5

Rasputin Rasputin Edvard Stanislavovič Radzinskij

Dlouho jsem hledala knihu ve které by bylo o Rasputinovi víc.Vždy byl tak na okraji, teď jsem spokojená.Musel mít velké charisma když mu podlehlo tolik významných lidí. Určitě mužů doporučit.

24.10.2022 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Líbí se mi autorův styl psaní, příběhy smutné z pohnuté doby. Sudety v roce 1945 popisované z pohledů české i německé rodiny, které jsou nucené bydlet určitou dobu v jednom domě. Krutost koncentrovaná v osobě národního správce Tomečka, kterému nikdo nebrání v vraždění, znásilňování, braní úplatků. Příběh končí smutně a otevřeně, třeba bude následovat pokračování.

23.10.2022 5 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Nejslabší díl, povídky jsou vždy tak nějak ošizené.

20.10.2022 3 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Je to už delší dobu co jsem četla první tři díly, tak jsem je jenom prolistovala, abych si oživila postavy a souvislosti. Čtvrtý díl mě bavil, hospodářská krize, počátky nacismu v Německu a do toho osudy rodiny Melzerových a jejich přátel. Už vyšel i pátý díl ,na ten se těším.

19.10.2022 5 z 5