Příští stanice: Smrt

Příští stanice: Smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46903/pristi-stanice-smrt-46903.jpg 5 23 9

Soubor sedmi kriminálních povídek oživuje některé zajímavé případy, k nimž došlo v Praze během šedesátých let 20. století. Kromě výběru zajímavých případů z kriminalistické praxe se autor snaží také o vystižení neopakovatelné atmosféry šedesátých let, která byla v éře totality prvním trochu uvolněnějším obdobím. Autorovi hrdinové, starý kriminalista a jeho mladý podřízený, nacházejí sice své oběti i pachatele zločinů v dosud nezvyklém prostředí bigbítových kapel a studentských klubů, shledávají ale, že samotný zločin je vždycky výsledkem zásadního lidského selhání. ... celý text

ArwenAragorn
28.12.2022 5 z 5

81%

Výborné kriminální povídky a k tomu jsem si oživila atmosféru šedesátek.
Doporučuji!

Kerberos
08.12.2022 5 z 5

Šest kriminalistických příběhů z šedesátých let, dobře popsáno.

edith79
12.12.2021 5 z 5

Tak to mě bavilo. Skvělá atmosféra let minulých, sympatičtí vyšetřovatelé a jeden případ zajímavější než druhý. Tento autor mě prostě nemůže zklamat.

konicekbily
20.10.2021 5 z 5

Autor dokonale vystihl atmosféru tehdejší Prahy a celé společnosti, spousta postav odpovídá realitě šedesátých let a i práce kriminalistů byla taková. Jeho mistrovský styl psaní mi přinesl moc hezké zážitky! Děkuji.

Atanone
04.01.2021 5 z 5

Následuji svého předkomentátora a dodávám, že to mohlo být delší ☺☺☺

Siege03
16.01.2020 5 z 5

Super kniha,výborne stylisticky napsané.Doporučuji

pupopony
30.04.2019 4 z 5

Občas trochu nepřehledné, ale poutavé a strhující tempo

Pavel92
01.03.2019 3 z 5

Forma občas trošku kostrbatá, rozhodně však dobré čtení.

Martin_Eli
03.07.2018 5 z 5

Kniha skvělá, ale moc jsem nepochopil, zda je skutečnými příběhy inspirována jen volně, nebo je opravdu podle skutečnosti. Některé příběhy a zejména popisy pocitů vrahů mi zněly příliš fantaskně... celkově ale dobré počtení, bez hluchých míst.