Kekik Kekik komentáře u knih

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Sérii Na dně jsem měla v hledáčku opravdu dlouho. V roce 2022 jsem si chtěla první díl přidat do čtenářské výzvy, nakonec z toho z různých důvodů sešlo. Letos jsem knihu objevila v Levných knihách, a bylo rozhodnuto.
Zpočátku jsem byla trochu zklamaná z toho, že se skoro nic neděje. Gwen neustále řešila jen odjezd, a také jsem si říkala, že těch opatření je až příliš. Poté ale dostal příběh spád, a já již byla lapena. Výborný thriller. Napětí na konci se dalo krájet. Lákačka na druhý díl se autorce povedla. Již se těším, až si ho přečtu.

11.02.2023 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Prvních zhruba 140 stran nuda, poté se Adrienne vydala do knihovny a následně do kavárny na kávu, a od té doby to byla neuvěřitelná jízda. Tuto část jsem četla za tmy, sice v práci mezi lidmi, ale přesto jsem se několikrát vyděsila. Autorka věrohodně popsala dávného obyvatele domu. Číst to v noci, sama doma... Brrr.
Skvělá a napínavá druhá část knihy mě dostala. Bravo.

12.11.2021 4 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Opět skvělá záležitost.
U detektivních sérii mám ráda ten pocit, že se v každém díle vracím mezi přátelé, které mám ráda. A postavy napsané Lisou Regan tam rozhodně patří. Těším se, až se s nimi znovu setkám.

20.10.2023 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Tentokrát mě kniha k sobě nepřipoutala od prvních stran. Nejvíce jsem si užila až její poslední třetinu. Nemyslím si však, že by za to mohla autorka. Spíše mě pokoušela čtecí krize. Z anotace dalšího dílu jsem takový konec očekávala, takže mě nepřekvapil. Jsem zvědavá, jak to bude v dalším pokračování.
Ruth jako vždy excelentní. Já ji zbožňuji.
Tentokrát nemohu hodnotit plným počtem. Mám trochu problém uvěřit tomu, jak to bylo s poustevníkem a jeho vězněním.
A na konec tradičně- Velkou pochvalu za obálku.

20.04.2023 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Kniha se mně těžce hodnotí. Na jednu stranu jsem ji zhltla jak malinu, ale na druhou stranu mě několik situací vytočilo. Hned na začátku mě zarazilo, jak rychle vznikl vztah mezi Lake a Willem. Moc jsem jim to nevěřila. Dále důvod, proč nemohli být spolu, byl také nevěrohodný. Proč byl problém změnit školu? Myslím u Lake. Nejhorší však bylo chování Lake. Především k její mamince. Will byl zlatíčko až do konce, i když mě jednou naštval, ale jen do té doby, než to maminka Lake vysvětlila. Život jedna báseň je velmi emoční záležitost. Několikrát mně vyhrkly slzy. Poezii nečtu, ale tady jsem si básně užila. A to dost. Dokonce až tak, že jsem si na YT pustila slam poezii.
Na dotisk knihy jsem si musela dlouho počkat. Škoda, že mezitím neopravili chyby. Těch překlepů tam bylo vážně dost. Velmi odbytá práce.
Nemůžu se rozhodnout, kolik hvězd dát, takže tentokrát jen ústní hodnocení.

14.01.2023

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Velmi chválím úvodní přehled klíčových členů týmu. To bych povinně zavedla u všech detektivních sérií.
U třetího dílu jsem psala nejlepší díl, u čtvrtého dílu jsem psala nejlepší. A teď k pátému nemohu napsat jinak, než že se jedná o nejlepší díl. Ovšem zřejmě jen do té doby, než vydají následující díl. Celá série je úžasná.
Podcast Jocelyn byl velmi zajímavý. Potěšilo mě, že jsem hned pochopila, proč byl v knize důležitý. Nebudu spoilerovat v které epizodě to je, ale jakmile jsem si to přečetla, věděla jsem, jak to bylo. Na konci se mně to potvrdilo.
I když má kniha přes 400 stran, a menší formát písma, přečetla jsem ji za pár hodin. Oba případy byly velmi zajímavé. Epilog, jak už bývá zvykem, mě lehce naštval, vzhledem k tomu, k jakému výsledku došli vyšetřovatelé. Vypadají poté neschopně. Ale přeci jenom už jsem tomu u této série navyklá. A tým mám moc ráda. Já jim fandím.

Knihu doporučuji

18.10.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Věděla jsem, co od B.A. Paris očekávat, a to jsem také dostala. Autorčiny knihy mám ráda a ani tentokrát mě nezklamala. Příběh je čtivý, zajímavý, napsán v mírnějším tempu. Žádné velké napětí se nekonalo, ale to vůbec není na škodu. Mně knihy autorky moc sedí.
Podezřelých je vážně mnoho. V jednu chvíli věříte tomu a za chvíli zase něčemu jinému. Na konci mě čekalo překvapení, které se úzce týká Alice. Tohle mě dostalo.
Trochu mě mrzí, jak dopadl jeden vztah, ale autorka naznačila, že se to třeba mohlo změnit.
Určitě si ráda přečtu další autorčiny knihy.

24.04.2022 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Chris Carter překonává sám sebe.

Vážně to opět dokázal. Znovu popsal brutální vraždění, až z toho mrazí. Oběti vůbec nešetřil. Kam na ty vraždy "chodí"?
Po Zlobě, která je pro mě zatím nejlepší knihou, jakou napsal, se autor vrátil k osvědčené šabloně psaní. Což samozřejmě není na škodu. Proč měnit něco, co funguje?
Příběh je promyšlený do detailu, což také není novinkou. Ať napíšu cokoliv k jeho knihám, tak to vlastně také nebude novinkou.
Takže já jen dodávám: Těším se na další díl. Ano, ano, to též není nic nového, já vím.

02.02.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

První zmínka o této knize se ke mně dostala přes videorecenzi na YT. Pokaždé, když objevím novou knihu, ihned navštívím stránku databázi knih =》 Anotace, procentuální hodnocení, komentáře. Poté mé úvahy: Tak co, koupíš/nekoupíš ???
Koupila, přečetla. Hodnotím.
Liesel, Hans, Rosa, Rudy, Max, Ilsa a jiní- hltáte stránku za stránkou. Vžijete se do příběhu a cítíte, že jste s nimi. V noci vám připadá, že slyšíte jemné tóny akordeonu. A vidíte schoulenou siluetu sedět v křesle. Toužíte obejmout Liesel. Máte potřebu házet kolem sebe chleba. Chcete být sirénou, chcete být alarm. Toužíte zakřičet na smrt- JDI PRYČ !!! Zoufale toužíte udělat cokoliv...
Smrt jako vypravěčka, nápad s kostkou se sedmi čísli, čtivý text, nádherný příběh o lásce a bolesti... Knihu budete milovat pro její krásu, nenávidět pro všechno to utrpení.
Zlodějka knih zanechá v srdci hlubokou stopu.
Konec světa (část druhá)- nejdojemnější, nejhorší část. Ach Bože.
Es tut mir leid, Schatzi. Je mi to líto, zlato.

09.08.2017 5 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Sérii s Robbiem Kettem mám ráda. Autor Alex Smith se docela vytáhl. Tak to vše propojit. Velký plus i za napínavý konec. Jsem zvědavá, co bude ve čtvrtém díle, který na mě již čeká doma.

08.01.2024 5 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Skvělá kniha od úžasné paní autorky. Poutavý příběh o rodinných vztazích. Veliké plus přidávám i za prostředí, ve kterém se odehrává. Tenis mě baví, a proto jsem si příběh opravdu velmi užívala.

Liane Moriarty pro mě bude vždy ta autorka, která mně před lety přivedla k románům pro ženy. A za to ji budu navždy vděčná. I proto se pokaždé těším na její novou knihu.

13.11.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Opět vynikající díl z oblíbené série.
Jediné, s čím jsem měla problém, bylo to, že se o Noahovi, Lauře, a Theovi psalo jako o Fraleyových dětech. Znělo mně to zvláštně, zvláště když jejich maminka byla zavražděna, otec se v jejich životě již dlouho nevyskytoval, a také jsou to již dospělé osoby. Označení děti se vůbec nehodilo. Raději bych volila označení Fraleyovi sourozenci.
Jak už bývá zvykem, lehké kombinování je i zde. Tak je třeba číst velmi pozorně, aby se v tom člověk nezamotal.
Moc se těším na další díl.

15.10.2022 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

"Můj život se tak nějak... zastavil. Jako... hodinky, které přestaly tikat." Hlas měl tichý a plný bolesti. V hrudníku se mi rozléval pocit apatie.
"Dlouho netikaly. Dokud... jsi té noci nenastoupila ke mně do auta. A nepřiměla je... se zase rozběhnout "
Hrdlo se mi sevřelo dojetím.
"Už jsem nebyl zvyklý na ten ruch," pokračoval. "Myslel jsem si, že mi ticho vyhovuje."

Přečteno za pár hodin, jak už bývá u příběhu ze Skalistých hor zvykem. Opět jsem si celý příběh užila. Autorka píše naprosto úchvatně. Smyšlené městečko Green Valley mě uchvátilo již v prvním díle, a od té doby se těším na každý příběh z jeho prostředí. Na ten čtvrtý nejvíce. Colea jsem si oblíbila v Nových slibů, dokonce mně byl sympatičtější než ústřední dvojice Izzy a Will, ale ti jsou také skvělí. O tom žádná. A Annie jen umocnila mé těšení.

25.09.2022 5 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Kniha by mě úplně minula, kdybych ji nezahlédla ve výprodeji u Dobrovského. A když jsem si přečetla nadšené komentáře, bylo rozhodnuto o koupi.
Stálo to za to. Kniha je hořkosladkým příběhem o ztrátě blízkých, o lásce, o strachu, o naději, o nových začátcích. Napsaná úžasným stylem. Autorčin jemný smysl pro humor mně přirostl k srdci. Několikrát mě kniha rozesmála. Stejně tak přišly i slzy lítosti.
Z komentářů vím, že je na konci chyba. Při tisku došlo k omylu. Proto jsem si nejprve přečetla kapitolu 36 a pak se vrátila ke kapitole 35. Doporučuji i ostatním čtenářům.
Moc ráda si přečtu další příběh z pera Melanie Summers.

22.08.2022 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

To byla jízda. Za mě zatím nejvíce akční díl. Knihu jsem četla přes den, takže jsem se nebála. V noci by to byla jiná písnička. Jojo, jsem strašpytel. Příběh se mi líbil. I s pohádkovým koncem. Já jsem spokojená.
Líbí se mi, jak jsou knihy z této série barevné laděné, ale bohužel na této obálce se mi nelíbí dům. Ani trochu neodpovídá skutečnosti. Chtěla bych vidět, jak se do této chatrče vejde 29 pokojů. Tohle se tedy moc nepovedlo, ale zvolena barva je krásná. Zelená, ta mě vždycky potěší.

16.06.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Plně souhlasím s nadšenými ovacemi na čtvrtou knihu Shari Lapeny.
Zajímavá od prvních stran. Drží v napětí po celou dobu. Podezřelí se mění každou chvíli. Konečné rozuzlení překvapilo.

17.06.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

O existenci bohyní v okolí Bílých Karpat jsem neměla vůbec ponětí. Tak jako mnoho jiných, i já jsem zatoužila si důkladněji prohlédnout obec Žítková, Hrozenkov a okolí. Třeba se tam jednou podívám.
Příběh je napsán opravdu promyšleně. I když tedy občas jsem měla pocit, že informací je zde až moc, trochu jsem se ztrácela v jménech a rodinných poutech. Nakonec jsem si vše ujasnila. Nejvíce se o bohyních dozvídáme ze spisů, což už občas bylo na škodu. Mnohem více mě bavilo, když bohyně vyprávěly, prostě byly přítomné v ději, ne jen jako osoby ze spisů.
Spisovatelka napsala příběh tak uvěřitelně, že vůbec není poznat, která postava je skutečná, a která je jen vymyšlená. Rozhodně si zaslouží velkou poklonu a uznání.

27.05.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

ALENA MORNŠTAJNOVÁ JE KLENOTEM ČESKÉ LITERATURY.
Slepá mapa, druhá kniha (první Hana), kterou jsem od autorky přečetla. A určitě ne poslední, v knihovně na mě čeká Hotýlek.
Opět naprosto dechberoucí příběh, který jsem nedokázala pustit z rukou. Spisovatelka prostě umí napsat poutavý, zajímavý, velmi velmi čtivý příběh nenásilnou formou. Život třech generací mě zaujal natolik, že jsem si přála, aby nikdy neskončil. Autorka umí naprosto přesvědčivě a dokonale proplést osudy několika lidí. Poprvé jsem četla i o životě lidí v době komunismu ve formě knižního příběhu.
Slepá mapa, debut autorky, je kniha, před kterou se klaním.
*Vytvořila si vlastní teorii, podle níž se Všemohoucí při pohledu na hrůzy, které si lidé sami způsobují, obrátil k té spoušti zády, pevně zavřel oči, zacpal si uši a čeká, až ta mela dole na zemi skončí.*

23.11.2017 5 z 5

Vzdálenost mezi námi Vzdálenost mezi námi Kasie West

Kasie West je sázka na jistotu. Líbí se mi její knihy, byť již dávno nejsem ve věkové kategorii hrdinů. Přesto její knihy ráda vyhledávám. Autorka píše svěžím stylem. Žádné zbytečné odbočky, natahování děje.
Caymen si mě získala díky svému sarkasmu. Její hlášky seděly jak poklice na hrnec. Moc jsem se pobavila. Trochu jsem si musela zvyknout na prostředí panenek. Mám k nim stejný přístup jako Caymen. Děsí mě.
Trochu bych ještě rozvinula konec. Na mě byl možná až trochu moc zrychlený.
Těším se na další setkání s autorkou.

05.07.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Super čtivá kniha, která ale bohužel ve výsledku trochu zklamala.
Snažila jsem se mít k Avě pochopení, ale bohužel jsem se dost často divila, proč se chová tak hrozně. Knox také párkrát řekl větu, která se k němu vůbec nehodila, ale oproti Avě je on prostě zlatíčko.
Kniha je zajímavá, a jak jsem již psala, i velmi čtivá. Potenciál má. Bohužel nebyl úplně využitý. Epilog jedna by bohatě stačil. Epilog dvě už je jen chvástání o bohatství a k tomu dvě příšerná jména navrch.
Moje švagrová Verča četla knihu souběžně se mnou, a shodly jsme se téměř ve všem.
Z vedlejších postav mě nejvíce zaujala Pipper. Ta by si zasloužila vlastní knihu.
Několikrát mě pobavila. Nejen ona. Škoda, že tam nebylo více humorných situací. Dramat je tu dost. Ovšem mohla se toho autorka zhostit lépe.
Takže abych to shrnula- Kniha mě bavila. Zároveň i zklamala. Chování Avy považuji za velké mínus. Na další knihy autorky se těším.

10.06.2023 3 z 5