kejty91 kejty91 komentáře u knih

Dárek Dárek Cecelia Ahern

Tady bych řekla aby se nesoudila kniha podle obalu. Myslela jsem, že to bude lepší, protože jsem zklamaná a zklamání znamená, že jste moc očekávali. Začátek i konec knihy byl nejasný. Poselství knihy bylo jednoznačné. A já mít za manžela někoho jako byl Lou, tak by se vše odehrávalo jinak.

Trošku mě mrzí, že jsem neporozuměla tomu, kdo byl kluk s krocanem a jeho matka.

16.01.2017 3 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Hans Christian Andersen

Moc hezké příběhy. Líbili se mi stejně jako mnohým jiným. Většinu jsem nikdy neviděla ani jako pohádku ani jsem je nečetla. Vazba knihy sice špatná, protože se špatně slepila s deskou. Nejdojemnější je Holčička se sirkami - já čekala jako dítě, že ji najdou a bude v pořádku. Ano, zasazovat takové přímé témata smrti do dětských knih je nevšední ale vcelku normální. Je to život a takhle děti v minulosti skončit mohly.

17.12.2016 4 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Jo, byl to fajn chic lit román. I z té nejhorší situace se dostanete, pokud při vás aspoň někdo stojí. Úkol pro Kitty byl netradiční a jeho rozuzlení tohoto nejjednodušího úkolu tak zamotané. Vždy v tom jednoduchém hledáme nejvíce složitostí.
Doporučuji.

07.12.2016 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Za mě to byla úžasná detektivka, která mě vtáhla do děje a ne doslova a dopísmene ale do jisté míry mi nedala spát. Vždy jsem se těšila na večer až si k ní budu moct zasednout a číst. Rozhodně doporučuji a plánuji číst autorovy další knihy.

Opět knižní kocovina po dočtení....

16.11.2016 5 z 5

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Bylo to jiné, než "prvotina, která byla napsaná jako druhá". Tato kniha je totiž vyprávěna z pohledu dospělého člověka a je jisté, že dospělý člověk, vnímá věci jinak než dítě. Dětský pohled byl mnohem více procítěnější a mnohem méně nesobecký. Tady bylo samé já, já, já až jsem souhlasila nakonec s doktorem Finchem, který ji řekl aby se konečně vzpamatovala.
OPět popis situace černých a bílých, jež byla druhým hlavním motivem této knihy (první byla Jana Luisa).
No, za přečtení stojí. Každý si na tu knihu musí udělat svůj názor. Mě se to líbilo jako hezký průměr.

10.11.2016 3 z 5

Jak napsat diplomovou práci Jak napsat diplomovou práci Umberto Eco

Nečetla jsem to celé. POlovinu knihy jsem jen prolistovala a zastavila se na něčem, co mě zaujalo. Kniha má určitě svou cenu ale pro mě ji měla minimální. O většině věcí jsem již věděla a sanžila jsem se jich při psaní závěrečné práce držet.

Mohu ale říct, že si ráda přečtu od autora do budoucna i jiné knihy.

06.11.2016 3 z 5

Zfetovaná duše Zfetovaná duše Zdeněk Horký

Čtivé čtení. Osobní zkušenosti člověk vždycky přečte raz dva. Těžko ale uvěřit v dobrý konec. Ačkoli jsem nepochopila, komu je kniha určená. Puberťáci to nepochopí nebo nebudou chtít pochopit určité situace. Dospělí po léčbě - no možná ano, možná ne. Dospělí, kteří hraní ani drogy nezkusili (jako já) - příběh poutavý, bylo mi více méně jasné, že na detox chodí lidé z donucení a když ne, stejně je tam ti, co tam jsou z donucení zase psychologicky navedou na starou cestu. Ano, ponaučení bych si z toho vzít mohla do budoucna ale co člověk sám nezažije, k tomu je hluchý, slepý.

25.10.2016 4 z 5

Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi The Oatmeal (p)

Z knihy pobaví tak 1/3.

20.10.2016 2 z 5

Proč se lidé zabíjejí (homicida a genocida) Proč se lidé zabíjejí (homicida a genocida) Jan Zrzavý

Velmi strohé, málo vypovídající. Stálo by rozhodně za více. Pozitivní stránkou je, že autor vychází z průzkumů, které byly provedeny ale od evolučního biologa jsem si představovala názor méně pojatý z antropologického, psychologického hlediska. Chybělo mi tam více té biologie...ale asi jsem očekávala přiliš.

Stejně pro vytvoření si obrazu velmi dobrý začátek.

20.10.2016 4 z 5

Riziková společnost Riziková společnost Ulrich Beck

Na běžné čtení nic moc ale pokud v tom máte hledat smysl, jako jsem musela já, projednoho profesora, začnete to svým způsobem chápat. Sice jsem na některé věci potřebovala znát názor někoho jiného, který měl hledat smysl stejně jako já, ale co ...

Pro sociology prý základní literatura.

09.10.2016 3 z 5

Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Lion Feuchtwanger

Kdo ví, jak to bylo doopravdy. Velmi subjektivní popis vynikajícího spisovatele je zavádějící. Ano, měla to stížené a jestliže vedle ní žila taková krasavice, z jejíž krásy se nohy podlamovaly, tak to je opravdu velká rána. Život je pes, někomu přeje jinému nedopřává.

Dalším tématem v knize byl judaismus. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. A historie má tendenci se opakovat, protože malomyslní lidé si nedají říct.

Autor se k židovské otázce obracet musí jelikož je mu blízká. Sám zažil i uvěznění v koncentračním táboře, o kterém pojednává v jiné své knize.

Kniha je směsicí faktů a fikcí, které jsou do sebe velmi příjemně sladěny a celý román se tedy čte velmi rychle, s určitou nedočkavostí pro ty, kteří tento osud neznají.

25.09.2016 4 z 5

Tři sociální světy. Sociální struktura postindustriální společnosti. Tři sociální světy. Sociální struktura postindustriální společnosti. Jan Keller

Kniha hodně dala a málo vzala. Určitě jeho pohled na danou postmoderní situaci je hodný minimálně respektu. Jeho vzdělanost nasvědčuje tomu, že lecčemu rozumí. Jeho vyhlídkydo budoucnosti, které popisuje nejsou utopistické. Většina jeho knih bývá propojena, takže v této knihze máte možnost nahlednout do sociologie vzdělaní stejně jako např. v knize vzdělanostní společnost. Najdete tu různě propojený i úvod do sociologie ale i téma nových sociálních rizik nebo sociálního vyloučení.

Opravdu jeho myšlenky (sepsané i pro laiky) jsou pro pochopení mnoha společenských věcí rozhodně skvělou volbou.

23.09.2016 4 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války - kompletní vydání I-IV Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války - kompletní vydání I-IV Jaroslav Hašek

Byl to typický český průměr. Tím, že tam bylo tolik vojenských názvů nevěděla jsem, co to znamená. MOhla jsem se domýšlet, což mi vadilo (aspoň pro mě, jako pro holku). Ale Švejk je prostě Švejk. I v dnešní době znám případů, kdy se takový Švejk najde. Ještě jsem nečetla snad nic, kdo by o něčem takovém psal. Hašek byl expert na témata.

17.09.2016 3 z 5

Karel IV.: Jménem koruny, jménem lásky Karel IV.: Jménem koruny, jménem lásky Hana Parkánová-Whitton

Napsáno to bylo příjemným stylem. To, jak rychle autorka z ničeho nic ukončovala určité situace se mi líbilo. Historické souvislosti zde byly a fikce, kterou autorka do románu přinést musela, byla zajímavá.

Přesto bych raději dala přednost spíše faktům, které by mi, novickému příznivci Karla IV ozřejmilo milým způsobem a neuvádělo v pokušení a chránilo od mylných představ.

Každopádně doporučuji i přes výhrady s tím spojené.

14.09.2016 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Uiiii....pro mě paráda. Četla jsem podobnou knihu českého autora, kde hráči skrze prášky odcházeli do jiných zemí a bojovali ale tohle bylo taky něco. Líbilo se mi to. Někdy jsem měla pocit, jako bych hru sama hrála, resp. nevěděla jsem jednu chvíli jestli o tom jen čtu nebo .... První kniha od autorky pro mě ale hned mě navnadila...čte se to tak, že nejraději nechcete přestat - je to celkem závislacké. Celkem předvídavý děj, resp. říkate si, buď to bude tak nebo onak. Ale některé věci byly i pro mě neobyčejné - třeba jak to ten otec všechno dokonale naprogramoval mě dostalo - já čekala někoho živého za tím. Kniha o tom, jak se dá z lidí udělat poslušné ovečky, když někdo chce... Ovlivnitelnost lidí je pozoruhodná. Kniha ale navždy pro mě neobyčejná.

28.08.2016 4 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Tuto krásu nejde slovy popsat...Ne, takto bych asi nezačala, je to průměrná Murakamiovska próza. Lépe píše romány než povídky. Ale i ty jako jednohubka dobrý. Murakamiho svět mám ráda. Líbí se mi, jak dumá nad různýma věcma, která jsou tak triviální ale on z nich udělá hit.
Jeho úvaha nad tím, že "lidská žal by měl být vyjádřen v exaktních hodnotách" je určitě velmi dobrou myšlenkou...Uhádnou míru utrpení druhého by bylo určitě příjemné - k čertu s nedostatečnou empatií.

23.08.2016 3 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Velmi, velmi příjemný příběh žen během jednoho dne. Opravdu Pulitzerova cena zaslouženě. Osobně nejsem nakloněna otevřeným koncům ale chápu, mělo to tak být.

17.08.2016 4 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

No jako rvu si vlasy za to, že jsem do toho nešla dříve, např. opravdu na té střední škole. Fakt, překvapilo mě to ohromně moc, jak se to dobře četlo a jak se to všechno odehrálo. Velmi doporučuji. Dickens je opravdu klasik.

13.08.2016 4 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Prvních 200 stran to bylo ledajaké...Potom mě to vážně chytlo a zbytek jsem dočetla za jeden den. Musela jsem vědět co a jak. Líbilo se mi, jak autorka do tohoto příběhu zasadila i určitou dávku romantiky, lásky. Některé věci byli nevysvětlené a takové věci mi na příběhu pak vadí. Avšak příběh pojatý z vícero pohledů je rozhodně dobrá volba. Nevím, jestli bych doporučila od autorky další knihy ale tuto rozhodně ano!

01.08.2016 3 z 5

Katyň Katyň Andrzej Mularczyk

Kniha je psaná beletristickou formou hlavně o tom, jaké to je nevědět, co se s milovaným člověkem stalo. Ta beznaděj něco o něm zjistit a strach, že to má ten nejhorší možný konec, který si můžeme domyslet je ochromující. Je to hrůza.
Další vyprávění o tom, jak hloupé lidské stádičko dělá něco ne z vlastního rozhodnutí ale na příkaz... Z lidí mi bývá velmi smutno...

23.07.2016