Jak napsat diplomovou práci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor v knize podává vyčerpávající, místy s humorným nadhledem napsaný rozbor problému, kterým se každoročně zabývají tisíce studentů a stovky učitelů všech druhů vysokých škol.

Přeložil a předmluvu napsal Ivan Seidl.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12818/jak-napsat-diplomovou-praci-12818.jpg 4.386
Žánr
Literatura naučná, Učebnice a slovníky, Vzdělávání
Vydáno, Votobia
Orig. název

Come si fa una tesi di laurea, 1977

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Jak napsat diplomovou práci

Přidat komentář
baacinka
06. ledna

Některé části textu jsou samozřejmě zastaralé, protože způsobe přípravy akademického textu se s užíváním moderních technologií podstatně proměnil. Ale gró Ecovy knihy zůstává stále platné. Asi není mnoho autorů, kteří by dokázali podat čtenáři docela přesný návod k napsání vysokoškolské práce a přitom ho i pobavit. Ale Umberto Eco to dokázal, ne že ne.

los
01.06.2018

v době vydání velmi užitečná příručka, dnes už bohužel zastaralé


Kautokeino
09.07.2017

Myslím, že při čtení této Ecovy studie všichni vysokoškoláci vystřízliví. Ti schopní samozřejmě, kteří už ve 12ti měli doma v šuplíku svázanou diplomku, tak ti samozřejmě ne. Knize nedají žádné hodnocení a napíšou do poznámky, že jde o plýtvání papírem a taky časem, který by mohli vynaložit na nějakou hodnotnější četbu anebo činnost... ti, kteří jsou stejně zahledění do sebe při vybírání témata na diplomku jako já a vyberou si téma, které je určené spíš pro zvláštní badatelský tým, který má rozpočet na celoživotní výzkum... tak ti si po přečtení řeknou... fajn, není to se mnou ještě tak špatný. Nebudu přeskakovat několik let studia a zvolím si jednodušší téma, které jsem schopný zpracovat a dotáhnout do konce. Vážně mi to pomohlo. Dočetl jsem knihu a pustil se do reflexe svého dosavadního směřování stran diplomové práce a přehodnotil trochu systém práce. Nemám totiž tu možnost komentovat s nikým z fakulty. Každý prostě nepotká lidi, kteří mu jsou na fakultě schopní poskytnout potřebné informace stran procesu tvorby diplomové práce. Když k tomu připočtu ne zcela vhodný výběr učitele, tak potom už je to skoro průšvih, jako se to stalo mě!

kejty91
06.11.2016

Nečetla jsem to celé. POlovinu knihy jsem jen prolistovala a zastavila se na něčem, co mě zaujalo. Kniha má určitě svou cenu ale pro mě ji měla minimální. O většině věcí jsem již věděla a sanžila jsem se jich při psaní závěrečné práce držet.

Mohu ale říct, že si ráda přečtu od autora do budoucna i jiné knihy.

Beltrix
18.07.2016

Tato kniha podává velmi dobré rady, především co se teoretického rázu týče - jak vybrat téma a shánět k němu literaturu a podobně. Ty praktické rady už jsou samozřejmě trochu zastaralé, ale to je pravděpodobně jediný nedostatek knihy. Kniha je zároveň opravdu čtivá.

HannyC
06.01.2016

... PERFEKTNÍ strategie pro psaní diplomové práce ... moudré rady, které jistě uplatníte ... jen musíte začít od 3. ročníku ... :) protože jinak to "nedáte" :) ... (osobní zkušensot) :)

Dandulka
01.12.2015

Zajímavé a vtipné, ale hlavně poučné.

marcela6183
21.08.2015

Jak mi Eco-beletrista nesedí, je mi Eco-esejista sympatický.
Můžu říct jen jedno - pomohlo mi přežít vysokou, dopsat a nezbláznit se.
Stále v ní vidím svůj nevyužitý potenciál a dávám čtyři.

1