kejty91 kejty91 komentáře u knih

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Není co vytknout. Oddechovka. Kniha představuje film. Film se ve všem řídí knihou.

25.12.2015 4 z 5

Pátá hora Pátá hora Paulo Coelho

Kniha vypráví zajímavý příběh. Rozhodně obdivuji jeho hrátky s fakty a fikcí.
Jediné ponaučení - které jsem vyčetla z knihy - je, že se člověk nemá dopouštět stejných chyb a chyby, které zpravil, tak napravit.
Coelho tedy nezklamal ale ani nenadchl, a že to umí.

Knihu doporučuji. Je útlá a děj běží.

21.12.2015 3 z 5

Matčino pokání Matčino pokání Edith Wharton

Čtení to bylo fajn. Kniha je útlá, asi o 190 stránkách, na kterých hlavní postava popisuje jen a jen sebe a své pocity. V půlce knihy jsem měla chuť ji uškrtit. Na konci to nebylo jinak. To všechno, co zbabrala, to mi dalo zabrat asi jako jí ale z jiného pohledu.

Dnešními výrazy bych ji řekla, že je fakt marná.

17.12.2015 3 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

nestačila jsem se divit, kolik obyčejných věcí dokáže být tak nápomocných.

Ta ženská je pro mě vzorem. Její autentické knihy mají duši a neskutečný děj, na který nezapomenete.

26.11.2015 5 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Nedokonalá dokonalost.

Neskutečné, kde na to chodí i když ono je to víc než jasné - nikde. Prostě píše, což mě osobně to tak připadalo taky. Úplně jsem si Murakamiho dokázala představit jako Tenga, který si taky sedl a psal.

Doporučuji.

21.11.2015 4 z 5

Čtvrtky v parku Čtvrtky v parku Hilary Boyd

ze života, romantické ale celkem i klišé.

18.11.2015 3 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Je to opravdu něco neuvěřitelného. Kdybych někdy měla možnost měla bych tolik otázek na Murakamiho tvorbu. Kde bere náměty. Chodí k němu snad taky nějací Little People? A proč to většinou končí tak smutně. Co jsem od něho četla a pamatuji si děj, tak mi přijde, že konce se nikdy nevyvedou pozitivně. Jak je možné, že si nedokáže pomoct a píše takové dlouhé knihy? Čtou se výborně ale prostě, co za tím je???

Četla jsem i kroniku ptáčka na klíček a ta mi přišla lepší. A co s tím. Je to jedno.

Doporučuji jak knihu, tak autora samotného.

10.11.2015 4 z 5

Černá kniha církve Černá kniha církve Michael Hebeis

kdybych měla použít tři slova vystihující obsah knihy, zřejmě bych to vše zaobalila do pojmů strach, špinavost a prázdnota.
Měla jsem pocit, že kniha neměla být až tak kritická ale po přečtení mě kniha naprosto namíchla proti církvi - v tomto smyslu jen křesťanství.

Kurde, to je humus, co si ti lidé dokážou dovolit a bez trestu. Křížové výpravy dějící se jen kvůli upevnění církevní moci a získání majetku ... Proč církev, která má vystihovat mír a blaženost rozvášňuje lidi k vraždění? Proč církev má hromadit majetek, který prošustruje za nevhodné věci a nebo za odškodné vůči lidem, které zneužila?

Kniha ve mě probudila akorát více otázek, na které bych ráda znala pravdivou odpověď, které se v případě církve nikdy nedočkám - vše jen zamlžovat, zamlčovat.

Doporučuji nedoporučovat každému.

21.10.2015 3 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Jiří Votruba

rozhodně dobrá koupě.

legrační obrázky napomáhají k vysvětlení přísloví a pořekadel.

Hezké a příjemné.

21.10.2015 4 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Čtivá, vášnivá kniha s typickým šarmem, který pobaví. Styl psaní, který autorka má, se mi velmi líbí ale tato kniha nebyla tím, co mi nabízela série manželství s miliardářem. I když plus, které bych přičetla knize je ta propojenost. Objevily se zde postavy, které jsem si oblíbila.

Knihu bych doporučila, stejně jako ostatní knihy od autorky.

11.10.2015 3 z 5

Ďábel ve Francii Ďábel ve Francii Lion Feuchtwanger

Za mě velmi obdivuhodná kniha.

Kdybych ji měla pojmenovat třemi slovy byly by to: Bezmocnost, absurdita, nelidskost.

Kniha se čte dobře a veliká škoda, že není dotažená autorem do konce.

05.10.2015 5 z 5

Tekutá láska Tekutá láska Zygmunt Bauman

Přišlo mi, že první polovina knihy se věnuje tématu křehkosti lidských pout a ta druhá pak jiné sociologii, např. města apod. Lidská pospolitost zde byla načrtnuta skrze uprchlíky, kteří potřebují pomoc a nikdo je nechce

Nedá se vytknout, že by to nebylo kvalitní ale tato kvalita je zaplacena odborností textu, který je víceméně nesrozumitelný. Člověk musí neustále číst mezi řádky aby pochopil.

04.10.2015 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Kniha, která má své stále místo, jež o něj nikdy nepřijde.

Nečekané události a vyprávění dítěte bylo pro mě velmi inspirujícím příběhem.
Mrzela mě zabedněnost dospělých. Někdy by fakt se mělo dát rozhodnutí do rukou dítěte. Dospělý, ačkoli se snaží být moudřejší v některých věcech zaostáváme za dětmi.

Předsudky a lhostejnost jsou zkázou lidstva.

26.09.2015 5 z 5

Freudova sestra Freudova sestra Goce Smilevski

Celou dobu jsem přemýšlela, jestli je kniha založená na faktech nebo na smyšlenkách autora. Kniha mi na konci odhalila pravdu. Autor studoval zhruba 7 let různé materiály k tématu, aby sepsal dílo, za než dostal ocenění a jeho kniha (snad i knihy) se překladají do desítky jazyků.
Kniha ve mě zanechala stopu. Neustále jsem si říkala. jak sakra kdysi lidé žili a co všechno museli vytrpět. Na stránky o táborech smrti jsem byla připravená (četla jsem nejednu knihu) ale na tuto lidskou beznaděj již od narození jsem připravená nebyla a bolelo mě, co jsem četla.

Opravdu těžko vše popsat, tak, jak bych si přála.

A obálka - pro mě nádherná. K obsahu se hodí.

Doporučuji!

19.09.2015 4 z 5

Kniha mě naučila - nesuď knihu podle názvu.

Mě samotnou by nenapadlo, že za tak divným názvem se může skrývat tak vyčerpávající, ohromující, fascinující děj.

Kde chodí Murakami na takové příběhy, nepochopím (ale ráda bych to věděla). Co kniha, to originál (např. kronika ptáčka na klíček, kafka na pobřeží, sputnik, má láska, apod.). Jak přišel na svět bez zvuků, tři různé světy v jednom vědomí, kalkulátory, kodmany či pokoutníky.

Bylo mi moc líto hlavního hrdiny ale nepřišlo mi, že by byl vhozen až na samé dno. Podle mě jiní hrdinové, jiných jeho knih toho zažily mnohem více, mnohem horší věci. A ten otevřeně neotevřený konec, který se do poslední chvíle neustále mění je děsivý.

Nejvíce nepříjemná postava pro mě konkrétně byl profesor.

10.09.2015 4 z 5

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

Kniha při níž budete cítit tolik protikladů v sobě.

Každopádně mi přišla slabší než Příliš krásná dívka - ta mi přišla rozepsanější a i konec nebyl ukončen znenadání.

26.08.2015 4 z 5

Příliš krásná dívka Příliš krásná dívka Jan Seghers

Strhující příběh od kterého se po pár desítkách stránek nejde již odtrhnout. Jako u něktrých dalších knih potřebujete vědět, jak to dopadne a kdo to nakonec vše dělá...Autor mě několikrát oblafnul...osobně velmi doporučuji.

08.08.2015 5 z 5

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Opravdu vřele nedoporučuji číst knihu na etapy jako jsem to dělala já. Knihu si nevychutnáte, zajímavé historky pozapomínáte a celkově se pak s knihou trápíte.

Obsahově byla kniha zajímavá, určitě bych neváhala doporučit, pokud by ji někdo číst chtěl ale jak píšu ...

20.07.2015 3 z 5

Zajatci močálu Zajatci močálu Wolfgang Langhoff

Chtěla bych napsat výstižný komentář ke knize ale nejde mi to. Každý víme, co dělali lidem v koncentračních táborech a přesto jsem musela mnohé věci rozdýchávat. Nejhorší a nejsmutnější zvěrstvo přitom bylo, že z člověka dokázali udělat naprostou nulu bez sebevědomí podřizující se zákonům, kterými vládnou. Dar kamarádství, které mezi sebou vězni sdíleli jim umožnil, že mnoho z mnoha, kterých zahynulo, přežili. Kamarádství bývá úžasná věc.

25.06.2015 5 z 5

Vanilka a čokoláda Vanilka a čokoláda Sveva Casati Modignani

Drahý Andreo, prokletí mého života, už tolikrát jsem vyhrožovala, že odejdu, ale nikdy jsem to neudělala. Takto začíná kniha, která se mi velmi zalíbila. Knihu bych doporučila na přečtení. Není to až taková slaďárna jako se může zdát z názvu. Název by mě vypovídat o dvou rúzných chutích, dvou různých povahách, které ale většinou dokážou utvořit skvělou kombinaci. Děj je slibný a konec neočekavaný - hlavně u Irene. Osoba Mortimera byla jednoznačně nejsympatičtější.

15.06.2015 3 z 5