kejty91 kejty91 komentáře u knih

Rozbitá Rozbitá Cathy Glass

No, to byl teda příběh. Přečetla jsem ho během dvou dnů - nedalo se odrhnout, chtěla jsem vědět, co bude nakonci. Jsem naivní ale opravdu jsem čekala nějaký šťastný konec. Bohužel, u tak zničeného dítěte mě mohlo napadnout, že to nejde očekávat. Místy jsem se musela zastavovat a rozdýchavat to, co jsem zrovna přečetla a pak jsem dále s (ne)chutí pokračovala.

Jak jsem četla nakonci, za vše může strach a lhostejnost dospělých.

Lidi, přečtěte si to a uvědomte si, že je to skutečné a každý může pomoct i když to bude znamenat nějaké riziko, holt někdy musíme rozhodovat i o špatných věcech.

Ubohá Jodie...a spousta dalších dětí.

25.12.2014 4 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Kniha, která s vámi pěkně zahýbe.

Miluju ji a nesnáším.

Tuto krásnou knihu vřele doporučuji - nikdy jsem pohádku o sněguročce nečetla (ale myslím si, že jsem o ní už slyšela aspoň), a tak mě příběh dostal - hlavně nakonci - čekala jsem šťastný konec a chtělo se mi plakat, když jsem dočetla a nic nebylo jasně vysvětleno. Nejprve mě autorka naštvala tím, že udělala s Fainy opravdovou dívku a potom ji nechala zmizet - myslím, že dokážu vědět, jak se cítil Garrett a dokážu se zaručit, že jeho pocity byly i mými.

A taky zde platí, že pokud člověk už nemůže, tak stokrát může. Potvrdilo se mi to na příkladu Jacka a Mabel. Většinou se vždy člověk vzchopí.

23.12.2014 5 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

kniha mě moc nebavila ale téma to samozřejmě není nejhorší, přijde mi to trochu jako Valkýry - a závěr mě odrovnal - fakt jsem nečekala to, co Ester potom řekla - jsme asi moc naivní, kdo by čekal, že by vydržela čekat - ale nesoudím - přestože nevěděl a hledal mohl čekat ale taky nečekal a na konec zradil jednu osobu, která mu chtěla být vším - přišla jsem na jednu moc zajímavou věc, kterou jsem si ne úplně uvědomovala a to, že peníze a to, kolik člověk vydělá je daleko větší tabu než téma sexu ...

14.12.2014 3 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

dalo se to číst se zájmem ale rozhodně to nebylo to nejlepší co jsem četla v této oblasti, podle mě Lady F. je na daleko vyšším levelu než milostné rošády.

28.11.2014 3 z 5

O nemocech duše O nemocech duše Jaroslav Vacek

kniha byla obsáhlá - věnovala se několika druhům duševních onemocněních většinou z pohledu psychoanalýzy - mě osobně bavily kapitoly o schizofrenii, psychosomatice, začátek knihy věnující se dějinám nemocí duše a konec knihy věnující se zneužívání psychiatrie na poli politiky, např. v oblasti holocaustu, který začal, když si Němci prosadily, že začnou vyhlazovat jako první duševně nemocné lidi a vygradovalo to postupně na vyšší level.

Kniha má co nabídnout poctivému čtenáři.

28.11.2014 4 z 5

Láska a její kat Láska a její kat Irvin D. Yalom

vel,mi zajímavá kniha - opět se mi líbí, že i takový psychoterapeut dokáže ze sebe udělat nulu - holt, každý jsme člověk - sice pro mě bylo těžké číst zase "ty" příběhy ale připomělo mi to mou jedinečnost a dodalo opět sebedůvěru

22.11.2014 4 z 5

Jak se vyrábí sociologická znalost Jak se vyrábí sociologická znalost Miroslav Disman

nedala odpověď na vše ale naučila/připomněla hodně - doporučuji!!!

20.11.2014 4 z 5

Sociální práce v praxi Sociální práce v praxi Oldřich Matoušek

kniha mi připomněla jen to, co jsem se učila o sociální práci na škole - ono asi je praxe a praxe a já to chápala jinak, než jak to autoři knihy pojali - vzhledem k praxi, kteří tito autoři mají mě ale kniha zklamala.

úplně k zahození ale není a tudíž ji i přesto doporučuji.

12.11.2014 4 z 5

Obchod na korze Obchod na korze Ladislav Grosman

pro mě velmi roztrhaný a nejasný děj - občas jsem se ztrácela v tom, kdo je ten člověk, který právě mluví

musela jsem se držet podle anotace - právě ta mě na knihu mile navnadila.

09.11.2014 3 z 5

Zdravotní postižení a pomáhající profese Zdravotní postižení a pomáhající profese Jan Michalík

kniha dokáže ukázat pohled na zdravotně handicapované, a ne jen po povrchu. Jediná věc, která mě udivila, že zde nebylo zahrnuto, jak komunikovat s lidmi s duševním onemocněním.

JInak doporučuji!!!

09.11.2014 4 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

ááááách

Pro mě - krásná ale nebezpečná kniha - našla jsem v ní mnoho krásných chvil, o kterých bych taky dokázala snít ...
miluju takovéto knihy, které mísí erotiku s běžným životem a trochou životních mouder.

Z počátku jsem knihu četla abych si doplnila sérii, na konci knihy tj 284 strany se mi chtělo plakat, když příběh končil. Samozřejmě našlo se tam pár věcí, které mi šli proti srsti - jako např. když Julietta žádala Sawyera, aby ji nechal na pokoji ale mužská ješitnost toto nebrala v potaz na druhé straně v tom zase spatřuji dobývání ženy, které je pro mě vzrušující.
Dále mě podráždilo, když jsem se až na 182 straně dozvěděla, z jakého důvodu se kniha jmenuje tak, jak se jmenuje. Pro mě to trvalo strašně moc dlouho - ostatní jsem prokoukla hned a nezapomenu na první díl, který byl famózní.

Na co jsem zatím nepřišla je, jak se daří autorce psát takovéto romány - je to umění nebo zkušenost?

29.10.2014 5 z 5

kniha mě zpočátku moc nenadchla ale konec jsem dočítala se zájmem. Každopádně další dvě povídky, které kniha obsahuje jsem již dále nečetla.

Knihu jsem pochopila jen díky tomu, že zrovna prožívám dobu, kdy si dokážu uvědomit kdy jsem zlá jako Hyde a kdy jsem normální člověk. JInak by mě ani tak moc nenadchla - je krátká.

25.10.2014 3 z 5

Na co v učebnicích dějepisu nezbylo místo 1 Na co v učebnicích dějepisu nezbylo místo 1 Stanislava Jarolímková

knihu zařazuji do své knihovny mezi kvalitní četbu - sice mě mnohé kapitoly nenadchly, což ovšem nepopírá to, o co kniha usiluje ve svém názvu - mnohé informace jsem slyšela poprvé i přestože jsem četla i jiné knihy této autorky. Autorka má stále o čem psát, ačkoli se opírá o témata známá. Koupi nelituji a vřele doporučuji.

Chápu však, že tyto věci by byli na žáky ovšem velké sousto - sama bych proklínala autora/ku, pokud bych se měla učit ještě tyto věci.

Někdy mě udivovalo, kde na to ta autorka přišla, ačkoli je uvedena použitá literatura, fakt se skláním - komu čest, tomu čest.

20.10.2014 4 z 5

Kytice z pověstí národních Kytice z pověstí národních Karel Jaromír Erben

známá, nepřekvapila ... jazyk, kterým je psána mě občas nudil, ne všemu jsem rozuměla.

20.10.2014 3 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

kniha se mi líbila ale nenadchla mě...asi jsem se na ni tak moc těšila, že jsem očekávala nějaké "dílo"...každopádně ale Coelho je pan spisovatel.

téma je v současné společnosti zcela běžné ... jediné co mě překvapilo byla reakce manžela ... takovéto rozhodnutí a tolerance se opravdu nevidí běžně (je to vzácnost) a to na knize obdivuji - každopádně, kdo si to může vzít do scénaře svého života a myslet si, že jeho partner/ka je jako manžel Lindy....? asi nikdo.

11.10.2014 3 z 5

Útrapy vychovatele Útrapy vychovatele Jaroslav Hašek

z počátku se mi to nelíbilo...myslela jsem, že jak název napovídá objevím tam učitele, kteří mají hlavu v pejru z děcek co mají na starosti (našla jsem zde jen dvě) ale i když jsem měla touhu dát knihu stranou, jakože to nikdy nedělám, tak i zde jsem vytrvala a oplatilo se ... kniha se mi nakonec zalíbila a typický Haškův humor taktéž

nakonec zde bylo i pár povídek "poslušně hlásím"

07.10.2014 3 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Mě se kniha líbila - ta francouzština, která tam zapadla, i příběh měl děj a bylo to jako z tohoto období - já knihu mohu jen pochválit.

01.10.2014 4 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

coelho....coelho...

co víc říct ... jednou bych fakt ráda chtěla přijít na to, kde ten spisovatel bere inspiraci pro takováto témata....

28.09.2014 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

ačkoli se mi zdál zpočátku název knihy zajímavý i divný zároveň, nakonec Murakami vysvětlil jeho obsah. Moc jsem sympatizovala s panem Nakatou až do chvíle, či kapitoly (17), kdy se potkal s Džonym Wolkrem - tuhle kapitolu jsem přečetla letem světem, nedokázala jsem číst o tom co se tam dělo.

KLetba, kterou si sebou nesl Kafka bylaopředena mnoha tajemstvími, kterým ne úplně 100% věřím...Ach ten Murakami

knihu mohu vřele doporučit! Murakami je svůj, má podivné názvy svých děl ale obsah v nich je velmi krásný.

23.09.2014 5 z 5

Kočka: dopadne vždy na všechny čtyři? Kočka: dopadne vždy na všechny čtyři? Marty Becker

kniha mi přinesla pár užitečných informací ... takže ji mohu zařadit jako knihu o kočkách, ze které jsem si odnesla jen pár informací :-D

20.09.2014 3 z 5