Rozbitá

Příběh zneužívaného a odvrženého dítěte Jodie patří mezi děti, které jejich rodina zneužívá a zanedbává. Brutální sexuální zneužití, nedostatečná péče a bezohlednost k potřebám malé Jodie vedly k tomu, že úřady tuto osmiletou dívenku odebraly rodičům a hledaly pro ni náhradní rodinu. Příběh začíná ve chvíli, kdy se po čtyřech měsících náhradní péče Jodie ocitne ve své páté pěstounské rodině. Péče o Jodie není „procházkou růžovou zahradou“ a její pěstounka nenajde zázračné řešení, které by dokázalo spravit Jodiin rozbitý život. Dokáže ale prolomit její nedůvěru k dospělým a ukázat jí i to, že když ji má někdo rád, nemusí to dávat najevo sexuálním chováním. Kniha představuje náročný úkol pěstounů a adoptivních rodičů, kteří někdy dostanou do péče dítě, které se i přes jejich nejlepší snahy nedokáže vymanit z toho, co prožilo, a následky týrání či vážného zanedbávání si nese po celý život. Kniha osloví čtenáře, kteří se zajímají o skutečné příběhy s psychologickou tematikou, lidi, kteří se věnují náhradní rodinné péči, a vychovatele, kteří se starají o zneužívané a zanedbávané děti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84917/rozbita-8F9-84917.jpg 4.6149
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Portál

Kniha Rozbitá

karaliene

I slzu jsem uronila.
Je strašně těžké si připustit, že existují škody tak velké, že není možné je napravit, i kdybychom do toho dali vše.

denisa7430
14.08.2020

Krutost některých rodičů nezná mezí. Velmi silný příběh a já se kláním paní Cathy za její láskyplný a vstřícný přístup k chuděrce Jodie.

Dandy1
21.03.2020

Pěstounka má můj velký obdiv. Pro normální lidi je nepochopitelné, jak moc dysfunkční vztahy mohou existovat.

prochajda
21.12.2019

Kniha popisuje hlavně dopad a následky zneužívané a týrané holčičky. Velká úcta a obdiv pěstounce Cathy za její trpělivost a pochopení.

novina
31.10.2019

Velmi silný příběh, je strašné že Jodie takhle dokázali ublížit lidé, kteří ji měli bezpodmínečně milovat a chránit. Je strašné, že sociální odbor byl netečný a nic nedělal.
Já sama jsem byla pěstounské péči velmi nakloněna, ale po přečtení knihy se můj postoj změnil. Vadilo mi, jak Jodiin osud změnil chod celé rodiny, jak Cathy najednou neměla čas na vlastní děti, jejich starosti a radosti.

zuzana1471
17.07.2019

Knihu jsem přečetla jedním dechem a je opravdu odporné, čeho všeho se mohou dospělí na dítěti dopustit.

Kekik
02.07.2019

Skutečný příběh zneužívaného dítěte.
Jodie, je mi velmi moc líto, co jsi v životě musela prožít. Je to příšerné. Mnohokrát jsem měla slzy na krajíčku, a někdy se již nedaly zadržet. Snad se ti podařilo alespoň trochu vrátit do života.
Hrozné, co se v životě děje. Jak to někdo vůbec dokáže? Je mi z takových činů na zvracení.
Tato kniha mi navždy zůstane v paměti. A děkuji za všechny lidi, kteří jsou jako Cathy, Jill a jiní.

Bara
05.03.2019

Otřesný příběh dle skutečnosti, osmileté Jodie .... který byl napsán pěstounkou Cathy ... Jodie byla brutálně sexuálně zneužívaná a následky tohoto týrání si ponese po celý život.Palec nahoru dávám pěstounce a jeji rodině, která udělala opravdu jen to co mohla. Otevřená náruč, pevné objetí. Ale z celé knihy je mi nějak ouzko a zároveň šoufl.Jak toto mohl někdo dopustit a nechat zajít tak daleko.A co se týče úřadu jsou na zabití a jen kroutím hlavou zda to všechno mysleli vážně?
Knihu jsem četla asi na 3 krát nějak jsem to nemohla dočíst a rozdýchat,dokonce jsem knihu dočíst ani nechtěla ale dala jsem to. :-(