Jak se vyrábí sociologická znalost

S chutí, s humorem a s hlubokým porozuměním napsaná metodologická učebnice. Metody sociálního výzkumu, obvykle nezáživný a často obávaný předmět studia, se díky této knížce staly pro celé zástupy studentů (a učitelů) nejen srozumitelnými, ale také zábavnými a zajímavými.

https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53559/jak-se-vyrabi-sociologicka-znalost-53559.jpg 4.245
Literatura naučná, Sociologie, Učebnice a slovníky
Vydáno, Karolinum

Kniha Jak se vyrábí sociologická znalost

moonell
25.11.2020

Pokus o přístupnost látky, která je jinak neuvěřitelně nudná. Není o moc zábavnější ani tak, ale cením snahu.

Dandulka
21.07.2020

Asi jedna z nejlepších z odborné literatury.

jitka3162
25.02.2019

Disman předkládá téma statistiky velice stravitelně, zvlášť pro studenty humanitních oborů. Doporučuji, dost jsem využívala při studiu.

Gweny
21.09.2018

Výborná knížka, když člověk začíná studovat sociologii a přidružené obory a potřebuje se zorientovat v metodologii výzkumu.

Harlan_Wade
15.12.2017

Hodnotný úvod do studia sociologických metod, vhodný i pro nesociology - palec nahorů pro Dismana. Ačkoli si vážím toho, že ji Nakladatelství Karolinum vydalo, za provedení dávám palec dolů. Kniha působí, že vznikala ve značně guerillových podmínkách, místy je to skutečně typografické i gramatické peklo. V textu se navíc odkazuje na grafy a tabulky, které v knize vůbec nejsou (resp. možná jsou, ale pod jinými čísly), řešení úloh najdeme pod jinými čísly než úlohy samotné. Jakýkoli příčetný korektor by si takovýchto chyb měl všimnout při prvním přečtení.

Isew
06.03.2016

Nejlepší odborná knížka, kterou jsem kdy četla (a nebylo jich málo). Škoda, že pan Disman již není mezi námi, protože bych mu chtěla napsat, že se mi to zkrátka líbilo. To se mi nestalo ještě nikdy s žádnou jinou knihou. Když mi vykradli auto tak mezi věcmi, které mi vzali, byla i tato kniha. Její ztráta mě naštvala nejvíc. Hned jsem ji začala znovu shánět a nyní ji mám na čestném místě v knihovně. Děkuji vedoucímu katedry, že mě donutil si knihu sehnat. A to jen tím, že řekl: "Mohl bych vám vypsat 14 povinných knih, 20 doporučených a vy byste nepřečetli ani jedinou. Chci, abyste si přečetli tuhle, protože v ní je to, co opravdu potřebujete a bude vás to bavit." To podepisuji v plném rozsahu.

kejty91
20.11.2014

nedala odpověď na vše ale naučila/připomněla hodně - doporučuji!!!

deynna
18.08.2012

Nejsem sociolog, ale potřebovala jsem něco zjistit o metodách dotazníkového šetření apod. Tahle knížka je myslím dobrou volbou, je psaná srozumitelně i pro laika, obsahuje příklad, čte se dobře a rychle, jsou tam i některé úkoly. Netváří se, že všechno ej jasné a černobílé, upozorňuje na limity studia lidského chování.