keiko33 Online keiko33 komentáře u knih

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Autorka pise velmi putavo, a to je niekedy dolezitejsie, ako samotny dej. Kniha vas doslova pohlti a nemozete ju pustit, kym nieste na konci. Samotny pribeh nieje nicim vynimocny, podobne mafianske pribehy uz mam precitane a urcite aj lepsie. Milujem pribehy o mafii a tuto som si naozaj uzila. Tesim sa na pokracovanie.

25.12.2017 5 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Pekne zakoncenie serie. Hoci niektore veci okolo carovania som velmi nepochopila, ako tie uzly. Pacilo sa mi, ze hlavne postavy boli dvojica a nebol tam ziadny trojuholnik. Od zaciatku az po koniec si boli verni, bez ziarlivostnych scen . A koniec super, velka stastna rodinka. Seria super, ale ubrala by som na obsahu, bola dost obsiazna.

24.12.2017 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Aj tato cast super, pacila sa mi viac ako prva, hoci tiez mohla mat o par stran menej. Skoda len, ze v knihe neboli fotky doboveho oblecenia, bolo by to velke plus. Na zaciatku ma bavilo podpichovanie medzi clenmi skoly noci. A oblubila som si Philippeho, skoda ze mu bolo pridelenych, len par stran. Zaujimave bolo aj zakomponovanie postavy Shakespeara a Alzbeta s Rudolfom mi strasne liezli na nervy.

11.12.2017 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Knihu som citala detom. Pobyt v sirotinci, bol z celej knihy asi najzaujimavejsi. Detom som to davala za priklad, aby si vazili co maju a nestazovali sa na hluposti, lebo su ludia co su na tom ovela horsie. No postupne, ako sa to zacalo vyvijat, stracalo to stavu. Tiez mame precitaneho Harryho Pottera a dost sme to porovnavali a Harry bol ovela lepsi. Kebyze sme Harryho necitali, hodnotenie by bolo uplne ine. Nebolo to vobec zle, ale akoby niektore veci neboli dotiahnute. Akosi som celu tu magiu a to carovanie nepochopila. Mozno v dalsich castiach to bude nejak rozpisane viac. A celkovo mi tam chybalo viac akcie.

01.12.2017 4 z 5

Klementýnka a bláznivý týden Klementýnka a bláznivý týden Sara Pennypacker

Citala som ju mladsej dcere a strasne som sa nasmiala. Klementynka nemala chybu. Hoci keby take lotroviny povyvadzala moja dcera, asi by ma ten smiech presiel. Knizka je velmi pekna , nielen obsahovo, ale aj vzhladovo. Odporucam pre 7-10 rocne dievcatam.

01.12.2017 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Celkom mile prekvapenie. Mam rada historiu, takze tie opisy z historie mi nevadili, dej plynul pomaly, ale vdaka tomu som opisy viac vnimala. Ked knihu doslova zhltnem, vela veci mi unikne. Sice mi citanie trvalo dlhsie a mozno mohla mat kniha o par stran menej, citanie som si uzila. Po tom konci, som poriadne navnadena na pokracovanie a tesim sa na cestovanie do minulosti. Obdobie renesancie a humanizmu ma vzdy fascinovalo a som zvedava ako si stym autorka poradila.

26.11.2017 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Velmi krasny, citlivy a netradicny pribeh.

Zapletený Zapletený Emma Chase

Uplna pecka. Uz davno som sa tak nenasmiala. Pribeh pisany s pohladu chlapa, bol podany velmi vtipne a velakrat velmi trefne.

Divoká karta Divoká karta Lora Leigh

Na prvy pohlad kniha vyzera ako gicova eroticka kniha, no len vyzera. Bolo to plne lasky, citov a napatia. Ked sa pribeh rozbehol, ani chvilu som sa nenudila.

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Zaujimava tema pribehu. Prijemne oddychove citanie, ktore skonci ako inak stastne.

13.11.2017 4 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Taka obycajna romantika, nicim neurazi, ale ani neohuri. Napad objednavky buduceho zivotneho partnera? Tato tema mi akosi nesadla.

13.11.2017 3 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Prijemna oddychovka z vysokoskolskeho prostredia s kvapkou napatia.

13.11.2017 4 z 5

Co je nového, kotě? Co je nového, kotě? Alexandra Potter

Ako oddychovka fajn, no nic extra.

13.11.2017

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Cela seria je uzasna, sice uz niesom cielova skupina, no precitana jednym dychom. Zatial najlepsia seria o anjeloch, ktoru som citala, mam rada autorkin styl pisania.

Papírová města Papírová města John Green

Pribeh nebol nic extra, no bol podany velmi vtipne. Quentin bol take naivne zlaticko a Margo? Tak tu som velmi nepochopila, hlavne ten zaver. Bola zvlastne strelena a aj tym bola kniha ina, hoci kto uz cital nieco od Greena, ho to velmi neprekvapi. Kniha je sice skor pre mladsie rocniky, ale spravanie hlavnych postav, nas nuti zamysliet sa, no nie vzdy to pomoze, pre mna bola Margo a jej spravanie zahadou, hlavne ten koniec.

13.11.2017

Popel ve větru Popel ve větru Kathleen E. Woodiwiss

Velmi dojimavy pribeh o laske, nenavisti a vojne. Roberta bola vyslovene odporna, no davala pribehu stavu. Coul bo uzasny, no pocas doby, ked mal zranenu nohu, bol tiez hnusny, ale dalo sa to pochopit, kedze jeho ego tym poriadne trpelo. A Alaina, tak presne tak si predstavujem hrdinku z romanu o vojne Severu,proti Juhu. Nebojacna, hrda s velkym srdcom. Aj ked mal roman dost vela stran, vobec to nevadilo a co je najdolezitejsie, vsetko dopadlo dobre a kazdy dostal co si zasluzil.

09.11.2017 5 z 5

Navždy družičkou Navždy družičkou Lindsey Kelk

Taka vtipna oddychovka, viem si predstavit, ze by z toho bola super romanticka komedia. Zivot Maddie bol plny blaznivych nahod a aj ked si toho vela pretrpela, nakoniec vsetko dopadlo dobre. Kniha nieje nic extra, ale ak mate radi styl ala Sophie Kinsella, tak sa vam bude pacit.

05.11.2017 4 z 5

Emil a detektívi Emil a detektívi Erich Kästner

Po rokoch citane detom, bavilo ich to rovnako ako mna.

02.11.2017 5 z 5

Láska nebeská Láska nebeská Judith McNaught

Za mna najlepsi diel serie a hlavne najvtipnejsi. Elizabeth bola proste podarena a Ian bol sice prhky, no zlaticko. Najprv to pokaslal, ale nakoniec vsetko s hrdostou zvladol. A ten koniec okolo sudneho procesu bol asi najlepsi, dodalo to knihe trocha napatia.

02.11.2017 5 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

Osemrocnej dcere sa velmi pacila a to citat velmi nechce.

31.10.2017 5 z 5