Popel ve větru

Nové vydání oblíbené spisovatelky románů pro ženy. Mladičká Alaina MacGarenová přišla ve válce Jihu proti Severu o všechno, co měla. Navíc byla falešně obviněna z vraždy. V mužském přestrojení najde úkryt u seveřanského lékaře, kapitána Latimera. Nejdřív v něm vidí jen nepřítele, ale potom se její nenávist vytrácí a mění se v docela jiný cit, ale v chlapeckých šatech může těžko očekávat, že bude její láska opětována....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262653/popel-ve-vetru-N8K-262653.jpg 4.3197
Vydáno:, Ikar (ČR)

Ashes In The Wind (1981)

Kniha Popel ve větru

TaLu

Rozhodla jsem se rozšířit řady romantických autorek, které znám a dobře jsem udělala. Paní spisovatelka píše svižně, příběh má dobrodružný děj, zajímavé prostředí (události kolem války Severu proti Jihu). V novém vydání obálky mnohem více odrážejí spíše jemnější romantickou linku a jsou krásné, škoda, že se tady zobrazují ty staré přebaly, které by mohly někoho odradit. V první polovině knihy sleduje čtenář dobrodružství mnoha postav. V druhé polovině kniha trošku ztratila na dramatičnosti a popravdě mě dohady ústřední dvojice přišly trochu zbytečně rozvláčné. Ale i ta pomalejší část knihy se četla dobře. A v poslední třetině opět výrazně přibylo děje. V rámci žánru romantické literatury určitě doporučuji a přečtu si i další knihy autorky. Pokud ale čekáte romantiku a žár na každé straně, mohl by vás odradit ten dobrodružstvím nabitý příběh. Já mám tento žánr raději a autorka mě mile překvapila.

jana79
08.11.2018

Moc me zaujala obálka a pak teprve děj knihy. Je to sice typicky zamilovany romanek, ale i tak krásně napsaný. Osobně ráda čtu dle doporučení, nalady, ročního období nebo co mi padne jen tak do ruky, co mě zaujme podle obálky. A tahle se povedla se vším všudy. A vypadá krásně v knihovně.

anna6486
30.09.2018

Hezky čtivá slaďárna. Místy překombinovaný příběh, ale hlavní postavy velmi sympatické. Lze slupnout jako jednohubku za den, dva.

Eeli
14.05.2018

Příjemná dobrodružně romantická oddechovka pro ženy. Množství zápletek by vydalo na několik knih, ale díky častým dějovým zvratům je tato alespoň bohatší, a oprošťuje se tak od klasické červené knihovny, i když o řazení k tomuto žánru není pochyb. Četla jsem ve slovenštině a myslím, že tento krásný jazyk příběhu velmi sluší.

rosalindaaa
24.01.2018

Velice napínavé od začátku do konce

keiko33
09.11.2017

Velmi dojimavy pribeh o laske, nenavisti a vojne. Roberta bola vyslovene odporna, no davala pribehu stavu. Coul bo uzasny, no pocas doby, ked mal zranenu nohu, bol tiez hnusny, ale dalo sa to pochopit, kedze jeho ego tym poriadne trpelo. A Alaina, tak presne tak si predstavujem hrdinku z romanu o vojne Severu,proti Juhu. Nebojacna, hrda s velkym srdcom. Aj ked mal roman dost vela stran, vobec to nevadilo a co je najdolezitejsie, vsetko dopadlo dobre a kazdy dostal co si zasluzil.

Dandy1
11.10.2017

Láska a nenávist, pomsta a hamižnost jsou zpracovány do pěkného příběhu.

Dani3
23.06.2017

Moc hezký příběh z války Severu proti Jihu.
Knihu jsem četla už mnohokrát a stala se mojí oblíbenou.