KatyM. KatyM. komentáře u knih

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Za mě nejlepší kniha od S. Kinga, která byla předlohou i pro zfilmování, které se také velmi povedlo. Doporučuji

10.11.2023 5 z 5

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Oprášeno v rámci Čtenářské výzvy. Jako dospívající jsem hodně četla knihy S. Rudolfa, kniha se mi moc líbila i po letech.

10.11.2023 5 z 5

Cesta kolem světa za 80 dní (převyprávění) Cesta kolem světa za 80 dní (převyprávění) Clementina Coppini

Klasika, která nikdy nezestárne a vždy osloví nové čtenáře. Čteno se synem, moc se mu kniha líbila.

Opička neposeda Opička neposeda Věra Hudáčková Barochová

Veselá kniha pro nejmladší čtenáře. Synovi se moc líbila.

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Velmi povedená kniha o osudu Řeků v pol. 20 století mapující časové období od války, přes těžká léta komunismu až po současnost. Autorka se opírala o skutečná fakta a události. Také máme řecké přátele, co přišli do Československa, přestěhovali do Ostravy a tady vychovávali své děti a nakonec se vrátili do svého milovaného Řecka.
Vzpomínky na první ryze řeckou cestovní kancelář, s kterou jsme se i my poprvé vydali do Řecka, řecké restaurace, které vznikly po roce 1990 a jsou úspěšné dodnes.
Jak již napsala čtenářka Harena jedna z nejkrásnějších knih. Děkuji paní autorce.

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Kniha se mi velmi líbila, nedalo se od ní odtrhnout. Kniha je plná zvratů a autorka vše propracovala do třech částí, které se postupně rozplétají. Postavy jsou správně namíchané, jejich charaktery reálné. Přečteno za 2 dny , doporučuji.

Zraněné labuťátko Zraněné labuťátko Jana Olivová

Další krásný příběh z edice Příběhů se šťastným koncem, tentokrát o zraněné malé labuti.

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) Jana Eislerová

Krásně převyprávěný příběh Robinsona Crusoa paní Eislerovou. Synovi se kniha velice líbila.

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Zajímavé téma, rychlý dějový spád. Kniha ukazuje dopad komunismu na život lidí. Kniha je zajímavě doplněna o dobové socialistické básně. Opravdu stojí za přečtení.

Skutečné zločiny na Ostravsku Skutečné zločiny na Ostravsku Ivana Žáková

Kniha se četla velmi dobře a rychle. Bylo zajímavé číst o zločinech Ostravska, znát místa a ulice.

18.10.2023 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Příběh ze začátku 20. let minulého století popisující život přistěhovalců v jednom ghettu v New Yorku. Příběh mě nadchnul od začátku do konce, hlavní postavy mě byli sympatické. Doporučuji.

18.10.2023 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

První setkání s autorkou, kniha mě zaujala. Tři sestry, které společně s dětmi cestují autem na oslavu narozenin k rodičům. Kniha plná křivd, traumat, mezilidských i rodinných vztahů, které odtajňují hlavní hrdinky.

02.10.2023 4 z 5

Kouzelné pověsti našich krajů Kouzelné pověsti našich krajů Michal Vaněček

Kniha vypráví pověsti jednotlivých krajů, doplněná o hezké ilustrace. Čteno se synem, kniha se mu líbila.

02.10.2023 4 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Příběh bývalého učitele hudby se odehrává 50. - 70 léta na Karvinsku. jedna nešťastná náhoda mu změní život i celé jeho rodině. Všichni zažívají těžké časy.
Kniha je velice čtivá, vtáhne vás a nepustí. Doporučuji.

25.09.2023 5 z 5

Teribear - Tajemství modré krabice Teribear - Tajemství modré krabice Alena Mornštajnová

Krásný příběh o plyšovém medvídkovi, který hledá domov.

25.09.2023 5 z 5

Autorka popisuje svůj rok na Špicberkách, kde se vydala za svým manželem lovcem. Autorka krásně popsala drsnou přírodu i nelehký život lovců. Příjemná oddechovka.

21.09.2023 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Přečteno jedním dechem. Silný příběh mladé ženy, která přežila Osvětim a byla odsouzená do gulagu. Neskutečné, jak Cilka byla statečná a i v nejtěžších chvílích nezapomínala na ostatní.

19.09.2023 5 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Kniha vypráví příběh Evy a jejích dvou dcer. Jedna žije v Británii u pěstounů, s druhou se setká v Terezíně. Spisovatelka skvěle popisuje tehdejší atmosféru a vtáhne do děje.

13.09.2023 5 z 5

Opuštěný muflonek Opuštěný muflonek Jana Olivová

Další moc hezký příběh ze série Nové příběhy se šťastným koncem.

13.09.2023 5 z 5

Pohádky ze stříbrného města Pohádky ze stříbrného města Michal Vaněček

Moc hezká kniha o hornících a permoníčcích, syn byl nadšen.

07.09.2023 5 z 5