KatyM. KatyM. komentáře u knih

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Opět další povedená kniha Aly Martinez. Velmi povedená, čtivá kniha. Příběh Charlotte a Portera, dvou lidí, kterým osud nebyl příznivě nakloněn. Kniha rozdělena na 2. díly.

Nalezení Nalezení Jiří Březina

První setkání s autorem a určitě ne poslední. Skvělá detektivka z českého prostředí. Příběh byl zamotaný, překvapivý, uvěřitelný. Již se těším na další knihu.

Egon: Děsná psina Egon: Děsná psina Petra Baďurová

Milá kniha o psovi Egonovi, který zábavnou formou popisuje psí život se svými paničky přísnou Pandou a hodným Testosteronem, který jej rozmazluje.

03.01.2024 4 z 5

Popletený ježeček Popletený ježeček Ladislava Horová

Další díl ze série Nové příběhy se šťastným koncem. Tentokrát děti budou zachraňovat ježka a ne jednoho. Další krásný příběh pro mladší čtenáře. Synovi se kniha moc líbila.

Kdo to nezná, není Čech Kdo to nezná, není Čech Jana Eislerová

Hezky zpracovaná kniha ohledně českého národa, aby pochopili i menší děti.

21.12.2023 5 z 5

Lovec mafiánů - Příběh jednoho policajta Lovec mafiánů - Příběh jednoho policajta Karel Tichý

Velmi zdařilá kniha o české mafii, politicích a korupce.

21.12.2023 5 z 5

Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Světlana Alexandrovna Alexijevič

Velmi silná smutná kniha plná beznaděje popisující výpovědi lidí, kterých se havárie nejvíce dotkla.

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

První setkání s autorkou, ale kniha mě moc nezaujala.

14.12.2023 3 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Kniha mě velmi zaujala, i když bylo velmi náročné přečíst téměř 900 stran. Rodinná sága několika generací popisující život v Gruzii vč. historie země, politických událostí.

Rodinná dovolená Rodinná dovolená Shalini Boland

Knihu jsem přečetla za dva dny, úplně špatná nebyla, ale trochu překombinovaný konec.

14.12.2023 4 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jana Eislerová

Zkrácená verze knihy, krásně převyprávěná paní Eislerovou pro menší čtenáře. Čteno se synem, kniha se mu moc líbila.

Kouzelná třída mezi strašidly Kouzelná třída mezi strašidly Zuzana Pospíšilová

Opět další hezký příběh ze série Kouzelná třída, čteno se synem, série má moc rád.

Nejseverovatější sever Nejseverovatější sever Dan Barel

Krásná kniha pro děti o putování ledního medvěda Dušana, objevování severu a seznámení s novými kamarády. Synovi se kniha moc líbila.

24.11.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Tak to se hodně povedlo. Další úžasná kniha od mé oblíbené autorky. I když člověk tuší, kam to celé směřuje a jak to asi dopadne, nelze knihu odložit. Doporučuji.

24.11.2023 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Kniha napínavá, prostředí Himalájí a výstupu expedice věrohodně popsán. Ačkoliv mi bylo jasné, kdo je vrah brzo, konec byl moc fajn.

10.11.2023 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Krásná kniha s nádhernou obálkou. Příběh ženy, která se pere se životem, přesto je odhodlána žít dál. Kniha plná emocí a popisu krásné přírody.

Medvědí prázdniny Medvědí prázdniny Michal Vaněček

Pěkný příběh pro menší čtenáře. Synovi se kniha líbila.

Oliver Twist (převyprávění) Oliver Twist (převyprávění) Gill Tavner

Klasický příběh, převyprávěný pro mladší čtenáře. Synovi se kniha moc líbila.

Kouzelná třída v muzeu Kouzelná třída v muzeu Zuzana Pospíšilová

Další krásný příběh ze série Kouzelné třídy, čteno se synem.

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

V rámci Čtenářské výzvy jsem si knihu vypůjčila v knihovně rodičů a opět po téměř 20 letech přečetla. Kniha mě stále bavila.