KatyM. KatyM. komentáře u knih

Obchodníci s dětmi Obchodníci s dětmi Hana Hindráková

Další výborná kniha paní Hindrákové, která nás zavede hned do tří afrických zemí a nelegálních adopcí dětí. Velmi silné téma. Hodnotím 5* a už se těším na další knihu. Doporučuji.

14.03.2024 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Jana Eislerová

Krásně převyprávěná klasika paní Eislerovou. Čteno se synem.

14.03.2024 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

První setkání s autorem. Kniha se četla sama, taková vtipná oddechovka.

06.03.2024 4 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Jedna z posledních knih od autorky, které jsem nečetla. Výborné čtení jako vždy. Doporučuji.

01.03.2024 5 z 5

Terezínské ghetto Terezínské ghetto Veronika Válková

Krásně napsaná dojemná kniha. Autorka toto těžké téma 2. sv. války nenásilnou formou zpracovala nelehký život v ghettu pro dětské čtenáře. Čteno se synem. Doporučuji.

01.03.2024 5 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

Další úžasná kniha autorky. Příběh je inspirovaný skutečným případem. Kniha je dobře vykreslená, od počátku je jasné, že něco nesedí, postavy uvěřitelné. Doporučuji.

23.02.2024 5 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Moc jsem se těšila na novou knihu autorky a byla opět senzační a nedalo se od ní odtrhnout. Tentokrát nás autorka zavede na řecký ostrov, kde šest kamarádek slaví rozlučku se svobodou. Každá z nich má své tajemství a konec, který nikdo nečeká. Doporučuji a už se těším na další knihu.

23.02.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Já jsem i přes slabší ohlasy s knihou spokojená. Kniha byla velmi napínavá, mimosezonní popis Chorvatska tomu dodal tu správnou atmosféru. Závěr knihy překvapí.

13.02.2024 5 z 5

Uf, oni přistáli Uf, oni přistáli Zuzana Pospíšilová

Tentokrát kniha syna moc nenadchla, i když knihy p. Pospíšilové má moc rád.

13.02.2024 3 z 5

Fánkova dobrodružství Fánkova dobrodružství Zuzana Pospíšilová

Veselá kniha pro mladší čtenáře o větříkovi Fánkovi, jeho kamarádech, s kterýma zažívá dobrodružství. Knihu četl syn a moc se mu líbila.

13.02.2024 5 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Perfektní psychothiller. Úžasně zamotané, vyprávěno třemi osobami, kapitoly jsou krátké a děj má spád. Překvapivý závěr a odhalené vraha. Doporučuji.

06.02.2024 5 z 5

Ohnivý kamínek Ohnivý kamínek Ilona Fišerová

Čteno se synem, moc hezký příběh, kdy i peklo může pomoci.

26.01.2024 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Přečteno jedním dechem. Krásné zakončení série, Colleen Nikdy nezklame.

26.01.2024 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Collen opět nezklamala, kniha je velmi čtivá, i když se nečte úplně lehce, neboť je domácím násilí v rodině. Příběh byl inspirovaný životem její maminky. Knihu doporučuji a jdu na druhý díl.

22.01.2024 5 z 5

Lesní pohádky Lesní pohádky Zuzana Pospíšilová

Čteno se synem, pohádky a příběhy paní Pospíšilové má moc rád. Kniha opět nezklamala.

17.01.2024 5 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Já byla s novinkou od Helen Fields spokojená. Je úplně jiná než série Dokonalá, ale stejně čtivá. Kniha má spád, proložena mytologii a pohanskými rituály. Konec překvapil.

17.01.2024 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Z knihy jsem na rozpacích. Téma je jistě velmi ožehavé a znepokojivé, ale to zpracování? Kniha obsahuje hodně vulgarismů, čtení pro mě nebylo lehké.

11.01.2024 2 z 5

Letadélko Jurášek Letadélko Jurášek Zuzana Pospíšilová

Hezký příběh o malém letadélku, které se vydá hledat kamaráda. Kniha se synovi moc líbila.

11.01.2024 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Naprosto úžasná kniha. Dovídáme se spoustu zajímavostí o letadlech, práci pilotů a posádky, fungování leteckých společností. Pan Hacl je úžasný vypravěč, plný pokory. Doporučuji.

11.01.2024 5 z 5

Nejjasnější soumrak Nejjasnější soumrak Aly Martinez

S druhým dílem jsem začala hned po dočtení prvního dílu. Oba díly velmi čtivé, kniha se nedala odložit, hlavní hrdiny jsem si oblíbila.

03.01.2024 5 z 5