Kouzelné pověsti našich krajů

Kouzelné pověsti našich krajů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382764/bmid_kouzelne-povesti-nasich-kraju-Csy-382764.jpg 4 12 2

Vydejte se za úžasným dobrodružstvím po krajích naší vlasti a navštivte města Čech, Moravy i Slezska. Dozvíte se například, jak to bylo s půlkou koně, kterou mají Pardubice ve svém znaku, proč se řeka Metuje jmenuje právě Metuje nebo co vyvádějí permoníci v Koněpruských jeskyních či v Jihlavě. Odkryjete tajemství, kterak Praděd ke svému bohatství přišel. A zjistíte, jestli to s tím brněnským drakem opravdu bylo tak, jak se vypráví…... celý text

KatyM.
02.10.2023 4 z 5

Kniha vypráví pověsti jednotlivých krajů, doplněná o hezké ilustrace. Čteno se synem, kniha se mu líbila.

Josh
21.10.2020 4 z 5

U této knihy nadchne nejen obal, ale celková grafika. Krásné ilustrace, pečlivé a pro děti názorné k příběhu. Pověsti zastupující každý náš kraj jsou dobrý nápad a je jisté, že první hledáte příběh z toho vašeho:o)) Pokud jde v pověsti o určité typické znaky kraje jako je řeka Metuje nebo hora Praděd, pak se dětem příběh velice vepíše do paměti a budou ho vyprávět (s jistou úpravou:o)) radostně dál a navíc hrdí na místo, kde žijí. Jak lépe budovat vztah dítěte k domovu, k vlasti?

Kniha má však i své „mouchy“. Třeba je to samý čert - to v naší historii nezměníme, ale některé děti se mohou už moc bát, takže po malých dávkách:o)) Nebo v lehce kostrbatém jazyce - ne vždy je dospělému jasné o co jde, natož malým dětem. Pokud čte dospělý nějak to přeformuluje, ale dětem, co si chtějí číst samotné budete občas muset vysvětlit děj. Posuzovat nakolik je pověst, kterého kraje pravdivá nechám na odpovědnosti autora, ale dojem z tohoto podání dětem je určitě pozitivní.

Autoři knihy

Michal Vaněček
česká, 1964

Kniha Kouzelné pověsti našich krajů je v