KatyM. KatyM. komentáře u knih

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Knihy od autorky mám ráda, ale tato mě bohužel moc nezaujala, musela jsem se do čtení nutit.

03.05.2024 3 z 5

Husité Husité Klára Smolíková

Knihu četl syn, ale nezaujala ho.

03.05.2024 3 z 5

Zákopy: Příběh vojáka z první světové války, 1914-1918 Zákopy: Příběh vojáka z první světové války, 1914-1918 Jim Eldridge

Velmi dobře zpracovaná kniha pro mladší čtenáře, která popisuje první světovou válku.

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Za mě povedená česká detektivka, do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vlastně vrah.

03.05.2024 4 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Kniha je výborně napsaná, propletené osudy lidí, které se postupně odkrývají. Doporučuji.

Gump: Jsme dvojka Gump: Jsme dvojka Filip Rožek

Nádherná kniha nejen pro pejskaře plná emocí, nejednou mě ukápla slza.

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Kniha je zde srovnávána s Poslední paní Parrishovou, ale tato kniha je úplně jiná, stejně čtivá. Závěr knihy jsem nečekala.

03.05.2024 4 z 5

Sestry od majáku Sestry od majáku Gill Thompson

Moc hezký román z období 2. světové války z ostrova Jersey. Psáno ve dvou linkách, které vypráví sestry Alice a Jenny, každá toto těžké období prožívá jinak, obě mají naději v lepší budoucnost.

Den je krásný Den je krásný Amabile Giusti

Nádherný příběh plný emocí, jedna z nejhezčích knih, které jsem četla. Určitě se jednou k ní vrátím a budu se těšit na další knihy autorky. Doporučuji.

03.04.2024 5 z 5

Fánkova další dobrodružství Fánkova další dobrodružství Zuzana Pospíšilová

Tentokrát syn četl knihu mě , opět další pěkný příběh od p. Pospíšilové.

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Lisa Regan je sázka na jistotu a opět nezklamala. Napínavé až do konce. Již se těším na další díl.

26.03.2024 5 z 5

Další vynikající kniha p. Moravce, tentokrát s kriminalistou z odd. vražd s p. Marešem. Úžasné rozhovory, kdy pan Mareš nejen popisuje případy, které známe ze seriálu Případy 1. odd./Devadesátky, ale doplněnou o různé historky z vyšetřování. Doporučuji.

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

První setkání s autorkou , ale i přes poměrně vysoké hodnocení , byla to velmi zvláštní kniha, plná vulgarismů, kterou jsem nebyla schopná dočíst.

26.03.2024 1 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Má první kniha od autora a vůbec nebyla špatná. Určitě si přečtu i další.

14.03.2024 4 z 5

Obchodníci s dětmi Obchodníci s dětmi Hana Hindráková

Další výborná kniha paní Hindrákové, která nás zavede hned do tří afrických zemí a nelegálních adopcí dětí. Velmi silné téma. Hodnotím 5* a už se těším na další knihu. Doporučuji.

14.03.2024 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Jana Eislerová

Krásně převyprávěná klasika paní Eislerovou. Čteno se synem.

14.03.2024 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

První setkání s autorem. Kniha se četla sama, taková vtipná oddechovka.

06.03.2024 4 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Jedna z posledních knih od autorky, které jsem nečetla. Výborné čtení jako vždy. Doporučuji.

01.03.2024 5 z 5

Terezínské ghetto Terezínské ghetto Veronika Válková

Krásně napsaná dojemná kniha. Autorka toto těžké téma 2. sv. války nenásilnou formou zpracovala nelehký život v ghettu pro dětské čtenáře. Čteno se synem. Doporučuji.

01.03.2024 5 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

Další úžasná kniha autorky. Příběh je inspirovaný skutečným případem. Kniha je dobře vykreslená, od počátku je jasné, že něco nesedí, postavy uvěřitelné. Doporučuji.

23.02.2024 5 z 5