Husité

Husité https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144651/bmid_husite-gPX-144651.png 4 33 6

Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu za husity! Navštívíme vojenské ležení s vozovou hradbou, ocitneme se v hradní hladomorně, poslechneme si kázání v Betlémské kapli, zažijeme zmatky na hoře Tábor a na skok se podíváme do Kostnice i do Kutné Hory. Zjistíme, co vlastně způsobil před šesti sty lety Mistr Jan Hus i co se dělo po bitvě u Lipan. Našimi průvodci budou Mikuláš a Anežka – nebojácní cestovatelé v čase. Na cestě do minulosti nás čeká také spousta vtípků a komiksových příběhů.... celý text

Karolína18
17.02.2023 5 z 5

Mně osobně se kniha líbila velmi, hlavně strategie s dětskými průvodci, kteří cestují po českých dějinách. Jen se obávám, že Anežka i její průvodce Mikuláš jsou ve věku dětí, pro než by mohly být doprovodné texty příliš dlouhé. Na druhé straně žáci, pro než by text nepředstavoval problém by se nemuseli s tak mladými průvodci sžít. Každopádně obrázky skvělé, některé doprovodné úkoly rovněž, přiblížení tématu také.

katallinka
19.06.2022 4 z 5

Geniální zpracování husitských válek. Pro mě skvělý výukový materiál pro děti zábavnou formou.

Štěpinambura
25.04.2022 4 z 5

Má to vtip! Hlavně ten komix. Ale není dej přece jen trochu slabší? Ano.

mot33
28.12.2017 4 z 5

Super i když jsemodrostlý a kniha je určena dětem tak jí mám rád.

Kleo326
08.02.2013 5 z 5

Moc pěkná naučná a vtipná knížka:)

Harry_
24.01.2013 5 z 5

Nejen k pobavení, ale i k poučení. I jako dospělák jsem nevěděl úplně vše. Každá věková kategorie si vybere to svoje.