katushah katushah komentáře u knih

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

Nemusím moc středověk, ale tento příběh mně opravdu zaujal. Doporučuji.

30.04.2023 5 z 5

Božská hra Božská hra Danny Tobey

Mám z toho zvláštní pocity. Začátek se mi líbil, ale potom jsem začala být zmatená a znuděná. Musela jsem se fakt nutit do čtení. Asi bych to nikomu nedoporučila. Ale zase jsem ráda, že jsem to dočetla. Nebyla to úplně katastrofa.

30.04.2023 3 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Není to můj styl. Četla jsem to jen ze zvědavosti, když je to tolik oblíbený.

10.03.2023 2 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

To je takový kýč a klišé. Milionkrát napsaná lovestory šéfa a asistentky. Četla jsem to jen kvůli čtenářské výzvě.

10.03.2023 2 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Film jsem viděla jako malá a hrozně jsem se ho bála. Dokonce jsem měla hrůzu z pana Nicholsona, ať hrál v čemkoli. On to zahrál opravdu brilantně. A teď po 20 letech jsem se odhodlala ke knize a sice se zase bojím, ale bylo to úžasný. Pan King taky umí.

09.03.2023 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Začátek se mi trochu táhnul, ale jsem ráda, že jsem to dočetla. Po chvíli jsem si postavy zamilovala a teď mám ten pocit, když dočtete skvělou knihu, (A co teď sakra dál? )

13.11.2022 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Obálka je děsivá, popis je napínavý, koupila jsem si to tedy s očekaváním brutálního thrilleru. A ono prd. Je to slabounký, jak jarní vánek. Dobře se to čte, to je jediné plus. Takže za to dávám 2 hvězdy.

01.09.2022 2 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Tenhle spisovatel prostě uměl! Tak detajlní a barvitý popis, tak šílené doby. Měl by ho číst každý.

26.05.2022 5 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Já mám ráda církevní neplechy, takže jsem se bavila.

25.05.2022 4 z 5

Náboženský život Náboženský život Friedrich Nietzsche

Dost ostrá kritika náboženství a církve. Pan Nietzsche je moc neměl v lásce. :-)

08.05.2022 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Chtěla jsem zkusit něco z moderní Německé literární scény a vyskočilo na mně toto. Vzhledově hezké, tak jsem se dala do čtení. A dost mně zklamalo jak průměrné a ohrané dílo to je. Takových lovestory jsou tisíce, nebylo tam nic originálního. Každopádně jestli tento styl máte rádi, tak proč ne.

08.05.2022 3 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Trochu mi trvalo prokousat se začátkem, řikala jsem si, to bude další z takových těch ,,dámských" detektivek. Ale i když to je o ženách, tak to bylo opravdu dosti morbidní a napínavé. Druhou půlku knihy, jsem přečetla na dvakrát. A dokonce mám teď i trochu strach. Opravdu skvělý příběh.

20.03.2022 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Trochu složité ze začátku, jak pořád někam jezdí a potkává nové lidi, ale pak jsem si zvykla a příběh to byl opravdu vydařený a celkem šokující, co všechno strpěla pro lásku.

16.12.2021 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Zajímavý příběh a prostředí, ale občas se v tom ztrácim, furt někam jezdí.

12.12.2021 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Děj dobrý, čtivý, ale mohl by být trochu kratší.

12.12.2021 4 z 5

Padesátka Padesátka Oliver Burian

Film je lepší, tady ten humor je až moc trapnej.

12.12.2021 3 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Toto je má třetí kniha od Kariky a stejně jako Trhlina a Strach ve mně zanechává silný mrazivý a děsivý pocit. Já tenhle žánr prostě miluju. Jeho knihy nejdou odložit, vždy to přečtu za 1 den.

05.12.2021 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Stejně dokonalé a děsivé jako Trhlina.

03.12.2021 5 z 5

Desetkrát šťastnější Desetkrát šťastnější Owen O'Kane

Už dlouho bojuju s depresí a moc věcí ani lidí mi s tím nepomohlo. Ale tahle kniha, od tohoto pana terapeuta, mi opravdu dodává sílu a naději. Zasloužil by milion hvězdiček.

29.11.2021 5 z 5

Jakeův problém Jakeův problém Kingsley Amis

Tak tahle kniha mi bohužel moc nesedla. Nemám ráda tento suchý anglický humor.

21.11.2021 2 z 5