katushah katushah komentáře u knih

Labyrint: Smrteľná liečba Labyrint: Smrteľná liečba James Dashner

Začátek nic moc, ale finále hezký. Celá triologie je fajn.

12.06.2019 4 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Miluju černé kočky. A povídky jsou výborné.

12.06.2019 5 z 5

Lidské tělo Lidské tělo neznámý - neuveden

Pro mně jako laika je místy těžko pochopitelná (jako lidské tělo samo o sobě), jinak je ale super. Spoustu informací a obrázků na jednom místě.

12.06.2019 4 z 5

Moc hezká knížka, na chvíli příjemně zabaví. Mohla by být více propracovaná s více popisky a obrázky.

12.06.2019 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Miluju Pottera, ale Famfrpál mně jako jediný moc nebere. Každopádně je to zajímavá kniha s rozšířením světa HP.

12.06.2019 3 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Úžasný příběh. Vždy mně dojme. :-)

14.02.2019 5 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Vynikající příběh.

13.02.2019 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Naprosto úžasná a originální kniha. Líbí se mi, že hlavní postava je ta záporná, to často nebývá. A navíc je jeho povaha geniálně popsaná a vytvořená. Je to jedna z knih, kterou si budu pamatovat navždy. :-)

12.02.2019 5 z 5

Upíři: Od Draculy po Stmívání Upíři: Od Draculy po Stmívání Charlotte Montague

Moc krásná kniha.

25.01.2019 5 z 5

Tajemství čachtické bestie Tajemství čachtické bestie Vladimír Liška

Spousta užitečných informací o Čachtické paní. :)

06.11.2018 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Klasika, která nikdy neurazí.

06.11.2018 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Moc tomuto žánru neholduju, je to kniha do čtenářské výzvy.

06.11.2018 2 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Moc hezký příběh a moc hezké myšlenky a názory. Otevřeně kritizuje společnost a svět, ve kterém žijem a všechny další ohavnosti. Akorát ta láska by tam vůbec nemusela být.

17.02.2018 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Romantika není můj oblíbený žánr, ale protože je v tomto díle plno cynismu a černého humoru, tak jsem si jí koupila. Knížka je svižná, čtivá, rychle to přelouskáte, na léto to byla super volba. U knihy jsem tedy nebrečela, ale naopak se smála u těch vtipných pasáží, takže dávám čtyři hvězdy.

22.08.2017 4 z 5

První díl mně velmi nadchnul. Úplně nový příběh, nový nápad, navíc období druhé světové miluji, takže se mi jejich smyčka s každodenním bombardováním hodně líbí. Bohužel další díly už jsou jen pro smích. Zůstala bych jen u tohoto. :)

04.04.2017 5 z 5

Splav a jiné básně Splav a jiné básně Fráňa Šrámek

Tento autor mi přijde nedoceněný. Mám ráda všechna jeho díla. Píše o lidech, lásce, válce, světu, o všech soudobých tématech. Vynikající básnické sbírky.

03.04.2017 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Ze začátku to vypadá jak milostná romance a pak je z toho horror. Celkem působivé dílo.

03.04.2017 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nechápu, jak se toto mohlo stát bestsellerem. Ano, je pravda, že se to dobře čte, je to svižné a možná občas i zajímavé, ale to je tak vše. Nechápu, jak autorka mohla přetvořit upíry na tyhle metrosexuální třpytivý hošíky, co se promenádují na sluníčku. Kdyby napsala jen klasickou love story možná by udělala líp.

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Jelikož miluji detektivky i téma druhé světové války, tak jsem si koupila tuto knížku. Byla to má první detektivka od Deavera, ale rozhodně ne poslední. Tato knížka má skvěle vymyšlený děj, dobře se čte a ráda se k ní vracím. Je to jedna z mých nejoblíbenějších.

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Jedna z nejlepších knih od tohoto spisovatele. Můžu jí číst pořád dokola. Neuvěřitelný příběh a napětí. Navíc se dobře čte.