Upíři: Od Draculy po Stmívání

Upíři: Od Draculy po Stmívání https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181845/bmid_upiri-od-draculy-po-stmivani-7hV-181845.jpeg 4 27 9

Kniha Upíři přibližuje jednotlivé pověry a mýty, jejich dopad na lidskou společnost a důvod, proč se krvelačných upířích manýrů nemůžeme nabažit. Toužíte-li se dovědět něco více o svém oblíbeném upírovi, ať už je to Edward Cullen, Angel, nebo sám hrabě Dracula, neváhejte – a zakousněte se. Mnoho spisovatelů, umělců a filmařů bylo uchváceno upírskými legendami stovky let. Autorka zkoumá různé upírské mýty a legendy a jejich dopad na populární kulturu.... celý text

Esoterika, astrologie, okultismus Mytologie Historie
Vydáno: , Naše vojsko

Vampires: From Dracula to Twilight , 2010

Richard Hrob
01.02.2020 5 z 5

Tak tahle knížka mě dostala, myslím, že je skutečnou biblí včech, kteří se o upíří tématiku zajímají a je jim, tak nějak blízká. Krásné zpracování knihy, které o upírech pojednává vcelku vědecky, ale čtivou formou. Za mě super, dost jsem se toho dozvěděl a navíc ,, utrpěl\" i poměrně kladný zážitek z toho, jak by měla kniha vypadat.

niki-chan
26.12.2019 4 z 5

Pěkně a zajímavě zpracovaný přehled o upírech a mytologii. Každá kapitola je navíc doplněna dobovými rytinami, malbami a fotografiemi, což dodává na autentičnosti příběhu.

May
25.06.2019 5 z 5

Přiznávám celkem beze studu, že i když věkově jsem úplně mimo, patřím k těm, kteří totálně propadli sérii Twilight. Podle mého potřebujeme každý občas trochu rozptýlení od běžných starostí a někdo odpočívá u hororů a já prostě u romantiky :-) Ve skutečnosti mě k upírům dovedl zcela nepřekvapivě Dracula, toho jsem ovšem četla v přiměřeném věku cca 14 let :) A když mi můj muž podával v knihkupectví tuto knihu a říkal, že by mě mohla zajímat ať se mrknu bylo jasno :) Na knize se mi moc líbilo, že není jak by se někdo mohl obávat, upnutá jen na díla zmíněná v názvu. Autorka vytvořila dá se s malinkou špetkou nadsázky říct encyklopedii upírů :-) V knize se člověk dozví, kdo byli označováni za první upíry, ať už z řad božstev nebo nás smrtelníků, proč se lidé domnívali, že je někdo upír a jaký vliv upíří fenomén má na lidskou populaci od předkřesťanských dob až do dnešních dnů. A vliv měl a má ...

Angelika92
12.03.2019 3 z 5

Kniha neurazí ani nenadchne. Ale celkem fajn čtení.

katushah
25.01.2019 5 z 5

Moc krásná kniha.

MinaHawke
04.12.2018 4 z 5

Kniha je zajímavá, dočteme se v ní o historii upírů a i o dnešních upírech. Dále jsou v ní různé knihy a filmy, ve kterých jsou hlavními "hrdiny" právě upíři.

Orange8knihomol
05.10.2018 5 z 5

Vše, co se v knize mohl čtenář dozvědět, bylo opravdu zajímavé. Zjistíte, jak vznikly pověry a legendy o upírech i vlkodlacích a dalších podobných bytostech, kteří lidé a které historické postavy byli vyznavači vampyrizmu, jak se vyvíjela představa upíra, jak upíra zničit a zneškodnit, kdo byl považován za upíry, jaká významná literární díla vypráví příběhy s upíry, jaké filmy jsou s upíry a jací zpěváci byli považováni za upíry. To samozřejmě zdaleka není vše, co se v knize nachází, neboť je toho o mnoho více. Mne se osobně líbilo i grafické zpracování knihy, jež bylo velmi propracované jako samotný obsah. DOPORUČUJI všem obdivovatelům a milovníkům upírů!

Annkag
20.08.2018 3 z 5

Som fascinovaná upírmi a stále si rada prečitam čo to o nich.V tejto knihe nájdete nielen spisovatelskė diela ktoré v priebehu rokov vznikli ale i to čo sa dochovalo starou formou predávania ūstnym podaním.Historicke postavy,ktore sa svojim správanim radili k tejto skupine,dnes už len legendárnym,bytostiam.Kto sa chce dozvediet vuac nech sa páči.

Aríka
19.02.2016 5 z 5

Patřím do skupiny, která v existenci upírů věří :) tato kniha je pro mě něco jako Svatý grál :) jsem ráda, že jsem si jí koupila. Přečtenou jsem jí měla doslova ihned :D prostě super knížka pro maniaky do upírů jako já :DDD

upíři mýty a legendy nadpřirozené bytosti umělecké náměty vampyrismus

Autorovy knížky

2013  84%Upíři: Od Draculy po Stmívání