KattyV. KattyV. komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Jeden volnější den jsem využila na přečtení této knihy.
I když upřednostňuji chlapy jako detektivy, tahle Erika mi vůbec nevadila.
Rozhodně si přečtu i další díly.

09.01.2019 4 z 5

Snadno & rychle Snadno & rychle Roman Vaněk

Knihu jsem viděla a pročítala u kamarádky a dneska jsem si udělala radost a koupila si ji.
Pana Vaňka mám ráda, v knize má krásné recepty, vypadají i jednoduše - to taková kuchařka jako jsem já ocení. :-)
Už se těším na toho obřího hamburgera!

05.01.2015 5 z 5

Na dvou židlích Na dvou židlích Michal Viewegh

Kniha se mi dostala do ruky náhodou.., Některé fejetony zábavné, jiné méně, takový lepší průměr.

13.03.2014 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Toto byla moje druhá kniha od P.C. a příběh se mi moc líbil. (Alchymista byl ale ještě o maličko lepší) :-)

27.12.2013 4 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Všechny "foglarovky" stojí za přečtení. A souhlasím s Kollarovic pode mnou - je to Český poklad. :-)

13.12.2013 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

A mně se to líbilo! :-)

30.11.2023 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Kniha se mi líbila. Přečetla jsem ji opravdu rychle, protože to mělo spád a tak nějak se co nejdřív chcete dozvědět, jak to dopadne.
Jediné, co mne mrzí, že vlastně nevím, proč přesně měla Hanna takový vztah k matce a úplně hodně mě štve ten konec. V tomhle případě se mi otevřený konec nelíbí.
Ale za tu čtivost a zajímavé téma čtyři hvězdy.

17.04.2021 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Čekala jsem, že to bude dobrá kniha. Ale že bude takhle čtivá a krásná, to jsem nečekala.
Markétu sleduji na Insta, je to taková správně trhlá holka. Sympatická a cílevědomá.
Teď si ji řadím i mezi své oblíbené autory.

24.03.2019 5 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Kniha mě inspirovala k tomu, abych něco ve svém životě začala dělat trochu jinak.

30.12.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pobavilo. :-)

12.11.2016 4 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Ke knížce mě přivedla reklama, jak jinak.
Ale nelituji, strašně mne bavila. Bylo mi moc líto Grety, uvědomila jsem si, jak moc musela svého manžela milovat.
Přemýšlím, jestli si mám film pustit hned nebo počkat až do zítřka.
Ale jsem strašně zvědavá na Eddieho. :-)

07.03.2016 5 z 5

Bleška a veška Bleška a veška Jan Werich

Dcery oblíbená a právě kvůli ní knížku dávám do Čtenářské výzvy.
... jsou v ní opravdu krásné obrázky...

05.01.2016 5 z 5

Vnučka pana Linha Vnučka pana Linha Philippe Claudel

"I takový může být život. Někdy nám sešle zázrak, zlato a smích, novou naději, když už jsme přesvědčeni, že všude kolem je jen pusto a prázdno!"

28.10.2015 5 z 5

Dvojí tvář Dvojí tvář Helene Tursten

Knihy této autorky jsou velice čtivé a postava Ireny Hussové je mi sympatická. :-)
Sice se mi dělalo trochu nevolno z případu, který je zde vyšetřován, ale detektivka je to opravdu dobrá.
Ráda zase někdy sáhnu po další knize Heleny Tursten.

04.03.2014 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Mně se povídky líbily a zpříjemnily mi dnešní odpoledne. :-)

25.02.2014 4 z 5

100 slavných filmů světové kinematografie 100 slavných filmů světové kinematografie Rolf Schneider

Krásná kniha, která určitě potěší každého milovníka filmů (jako jsem třeba já). :-)

25.02.2014 5 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Tuto knihu jsem dvakrát začala číst a odložila...pak mne něco osvítilo :-) a potřetí jsem po ní sáhla.
Nechápu, jak to, že se mi předtím nelíbila. Výborná detektivka, opět detektiv s pošramocenou minulostí, ale takoví jsou přeci nejlepší, prostě Dělovka. :-)
Vraha jsem si správně tipla v druhé polovině knihy, tentokrát jsem nechtěla, abych měla pravdu, přišlo mi to trochu nepochopitelné.
Určitě se poohlédnu po dalších knihám této autorky.
Čtyři hvězdy!

25.01.2014 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Po knize Zmizelá jsem se těšila na další příběh od této autorky.
Jsem trochu zklamaná...
Skoro žádné vyšetřování vražd, vůbec jsem nebyla napnutá. Také mi neseděly pasáže, kde byly popisovány sexuální zážitky a zkušenosti s drogami nezletilých dívek na malém městě...Všechno všem prošlo...no nevím...
Pachatel byl jasný skoro hned. :-)

06.01.2014 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Knihu jsem přečetla jedním dechem, moc se mi líbila a dodala mi odvahu uskutečnit můj Osobní příběh. :-)

14.12.2013 5 z 5

Slepota Slepota José Saramago

Sice trochu složitější čtení, ale super kniha, jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Bála jsem se, přemýšlela nad slepotou, prostě mne kniha dostala.
Ale řekla bych, že konec byl tak trochu odfláknutý. :-)

13.12.2013 5 z 5