katst katst komentáře u knih

Červenka Červenka Jo Nesbø

Tento díl se mi líbil o dost víc než předchozí. Promyšlené, napínavé, čtivé.
Krimi kniha tak, jak si představuji a jak mě baví.

01.03.2021 4 z 5

Nedovol mi zmizet Nedovol mi zmizet Lucie Závacká

Přečetla jsem dost ženských románů a musím říct, že tenhle je jeden z těch nejlepších.
Jak u takovýchto knih bývá, dalo by se očekávat, že děj je dopředu víc než jasný, ale nenechte se mýlit...
Kniha se velmi dobře čte, je romantická, lechtivá a přitom není nouze o překvapení a zvraty v ději.
Jediné co mě štve je, že kniha zatím nemá pokračování :-)

01.03.2021 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kdybych jako první knihu od Nesba nečetla Žízeň, tak bych se čtením po prvním dílu série nejspíš sekla.
Průměrný příběh, do kterého jsem se nemohla začíst a který mě nijak zvlášť nezaujal...

10.02.2021 3 z 5

V klubíčku štěstí V klubíčku štěstí Anna McPartlin

Silný příběh, s překvapivým závěrem, který musí dovést k pohnutí a zamyšlení každého čtenáře.
Oceňuji, že všechny postavy jsou vykresleny velmi uvěřitelně a lidsky, bez příkras.
O hvězdičku méně jen proto, že mi chvílemi přišel děj zbytečně zdlouhavý.

10.02.2021 4 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Ráda jsem se konečně dozvěděla více i o Asadově životě, ale jinak byl pro mě příběh o terorismu poměrně nezajímavý. Ani druhý paralelní příběh o Alexandrovi nebyl nijak poutavý a propracovaný a spíš v knize zapadl.
Pro mě je toto nejslabší díl série o Q oddělení.

05.02.2021 3 z 5

Cesta domov Cesta domov Sebastian Fitzek

Což o to, napínavá kniha byla, i měla spád, protože se vše odehrává v podstatě během jedné noci. Ale také byla poměrně dost překombinovaná, na můj vkus až moc zvrácená a děj místy zmatený tak, že mi unikaly souvislosti i při opakovaném čtení (možná i vinou překladu z němčiny, všeobecně se mi němečtí autoři hůře čtou...).
Buď jak buď, kniha mě příliš nezaujala....

05.02.2021 3 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Pro mě maličko uspěchaný závěr, ale jinak naprosto skvělý a napínavý další díl mé milované série.

17.01.2021 5 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Taková spíš krátká a dost uspěchaná povídka, s mnoha nevyjasněnými souvislostmi.
Kniha na jeden večer.
Jak psáno níže, nenadchne ani neurazí...

17.01.2021 2 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Možná zbytečně trochu překombinované a zápletky mnohdy málo uvěřitelné, ale to nic nemění na tom, že i tento díl série mě bavil.
Vítám, že se autor konečně více zaměřil na jednotlivé hlavní postavy série a seznámil nás s minulostí Rose...

10.01.2021 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Trochu moc jmen a trochu moc zamotané. Přesto mě čtení bavilo a těším se na další díl.

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Nemůžu se od oddělení Q odtrhnout :-). Série je skvělá.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Skvělá kniha. Napínavé až do konce.

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Skvěle napsané, promyšlené, zajímavé rozuzlení. Série mě stále baví.

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Slabší než předchozí díly, příběh mě úplně neoslovil.
Na druhou stranu mě oddělení Q stále baví.
Autor umí skvěle skloubit napětí, humor a ironické myšlenky Carla jsou příjemným zpestřením celé knihy...

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kniha, která se od začátku velmi dobře čte, má spád a je napínavá. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je pachatel, což u knih s detektivní zápletkou oceňuji.
Robert Bryndza je zkrátka sázkou na jistotu.

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Člověk dostane, co očekává. Předvídatelná a nenáročná kniha, která se dobře čte. S ohledem na žánr, děj nepřekvapí, ale ani nezklame.

09.01.2021 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Kniha je velmi čtivá. Napínavá od začátku do konce, s neotřelou a povedenou zápletkou.
Všechny postavy z oddělení Q jsou zajímavé a sympatické.
Velmi oceňuji s jakou lehkostí dokáže autor do děje zakomponovat vtipné hlášky a nadsázku, přestože jde o neveselé krimi případy.
Nechápu, že mi minisérie dosud unikala.

31.12.2020 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Další povedená kniha autorky.
Tentokrát čtenáře zavede na drsný Island.
Opět nechybí velmi povedeně popsána příroda a prostředí Islandu, vše doplněno o nesnáze hlavní hrdinky a čtenář nepřijde ani o romantiku a severské hygge.
Ideální pohodová kniha na podzimní či zimní dny.

31.12.2020 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Pokud čekáte literaturu na vysoké intelektuální úrovni, která ctí tradiční české Vánoce, tak na knihu rovnou zapomeňte.

Nedělala sem si o obsahu iluze, takže kniha splnila má očekávání. Dostala jsem, co jsem hledala.
Nevadí mi, že kniha zavání kýčem a že je americké pojetí vánoční výzdoby a zvyklostí až přehnané. Kniha mi zpříjemnila vánoční období.
Nenáročná vánoční oddechovka.

31.12.2020 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tak tohle byla zase jízda!
Lars Kepler drží úroveň svých knih zatraceně vysoko.
Bylo téměř nemožné knihu odložit. Opět promyšlený, napínavý, místy tedy dost drsný a tragický děj, který chytí od začátku a až do konce nepustí
Jediné co mi trochu vadilo, je málo uvěřitelné zmrtvýchvstání hlavního padoucha.
Nic to ale nemění na tom, že mě kniha bavila a těším se na další díl.

20.10.2020 5 z 5