KatnissLavender - Příspěvky

Dvůr mlhy a hněvuDvůr mlhy a hněvuS. J. Maas

Nevím, jestli je to tím, že je ta kniha tak skvělá, nebo tím, že se naprosto trefila do mého momentálního vkusu a rozpoložení, ale oficiálně ji prohlašuji za nejlepší knihu, kterou jsem za posledních několik let četla! Nejraději bych ji teď vzala a začala číst znovu! Nepamatuji si, že by se mi něco takového někdy už stalo a budiž to tedy dostatečným důkazem mého nadšení! ;)

15.07.2017

Easy?Easy?T. Webber

Mám pocit, že jsem už hrozně dlouho nečetla opravdu pěkný milostný příběh určený náctiletým. Vlastně jsem takový asi nečetla nikdy...Většina knih s touto tématikou je spíš brak. Proto jsem neskutečně nadšená, že v tomto případě tomu tak rozhodně není! Tento příběh je velice čtivý, příjemný, nevtíravý, opravdový a hlavně NORMÁLNÍ v tom nejpozitivnějším slova smyslu! Bože, jakou já mám radost, že jsem se trefila a že mne nezklamal! Ode mne má rozhodně plný počet a mohu všem vřele doporučit!

01.12.2014

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Právě jsem dočetla a nemám slov! Tohle je nejkrásnější kniha jakou jsem za poslední roky četla! Jsem naprosto ohromená, dojatá a v šoku. Prosím přečtěte si ji, nebudete litovat!!!

Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/04/rc-nez-jsem-te-poznala.html

05.04.2015

Urban GamesUrban GamesA. T. Jurasek

Nemám čtečku a nenávidím čtení knih na pc. Ještě žádná kniha mne nepřesvědčila o tom, že si zaslouží, abych si kvůli ní kazila oči... tedy až do teď. Jakmile jsem se do Urban Games začetla, nemohla jsem přestat. A stálo to za to! A vy máte štěstí! Nemusíte si kazit oči jako já, protože autor již knihu vydal i v papírové podobě! ;-)

Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/07/rc-urban-games.html

25.07.2015

Šest letŠest letH. Coben

Tohle byla první, ale rozhodně ne poslední kniha, kterou jsem od Cobena četla! Jsem naprosto uchvácená a nadšená... opravdu si tento žánr začínám zamilovávat čím dál víc! :-)

03.11.2015

První hrob napravoPrvní hrob napravoD. Jones

Tak tahle kniha je pro mne překvapením roku! Říkala jsem si, že by nemusela být špatná, ale že bude tak skvělá, na to jsem se tedy ani neodvažovala pomyslet! Dle mého názoru je v knize naprosto geniální styl humoru, miluju sarkasmus a hlavní hrdinka jím nešetří... Snoubí se tu hned několik žánrů, které jsou do sebe perfektně propletené, nikdy by mě nenapadlo, že to vůbec jde! Jsem naprosto unesená a hned se pouštím do dalšího dílu!

14.06.2016

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJ. Moyes

Obávám se, že v mých očích už žádná kniha, kterou si od Jojo přečtu, nepřekoná její Než jsem tě poznala. To ovšem neznamená, že se o to nemůže pokusit! ;-) Tato kniha sice není tak emotivní, ale rozhodně je čtivá, působivá a naprosto vás pohltí dokonalou atmosférou! Rozhodně si ji musíte přečíst!

18.08.2016

Na hraně zapomněníNa hraně zapomněníJ. A. Redmerski

Nikdy by mě nenapadlo, že se dá cesta autobusem popsat tak, aby nenudila ani v případě, když zabírá třetinu knihy! :-) Nápad na příběh je skvělý a využitý do každého detailu. Knížka mě bavila a nenašla jsem v ní žádně slabé místo, spíš naopak! I hlavní hrdinové mi přišli tak nějak uvěřitelní a mně bližší něž v jiných romantických knihách. Nějaké to klišé se možná taky najde, ale v tomto podání mi rozhodně nevadilo. Knihu mohu jen doporučit, čte se sama a konec mě šokoval...hned dvakrát! :-)

28.09.2014

Danteho holkaDanteho holkaC. Cole

Knihy pro náctileté čtu i když mi "náct" není už nějaký ten rok a pořád se mi líbí. Ale při čtení Danteho holky jsem měla poprvé pocit, že už jsem na to možná přeci jen stará... Hlavní hrdince je sedmnáct, ale její myšlenkové pochody zamrzly někde u dvanáctého roku života! Mám pocit, že prvních sto stran nebylo nic jiného, než vzdychání nad tím, jak je Dante nádherný. A pořád dokola! Mně to došlo už napoprvé, po sté už mě to spíš rozčilovalo. A není to zdaleka jediná věc se kterou se autorka neustále opakuje. To jak Dante voní se dozvídáme také na každé druhé stránce. Ještě kus za polovinou knihy jsem byla rozhodnutá, že si ode mne nezaslouží víc než dvě hvězdy. Konec se ale ukázal jako povedený, i když na můj vkus urychlený (stránky bych ubrala spíš jinde). Celkově se kniha hezky četla, příběh byl příjemný a na léto to pravé, jen autorčino vykreslení hlavní hrdinky mi opravdu nesedlo, ale co, americké středoškolačky jsou, ve srovnání s těmi našimi, asi opravdu trochu pozadu ve vývinu...
PS: Věřím, že mladší čtenářky budou z knihy mnohem nadšenější, než-li já! :-)

05.09.2014

SelekceSelekceK. Cass

Bylo to super, ale čekala jsem něco víc! Vždyť jediné co "soutěžící" udělají pro to, aby získaly prince je, že vyplní přihlášku!!! Líbilo by se mi tam víc akce a trochu propracovanější vedlejší postavy... Tak nějak jsem se s nikým nesžila a vlastně ani nevím, jestli mám chtít aby si Amerika vybrala Maxona, nebo Aspena. Trochu se mi příčily jisté podobnosti s Hunger Games. 8 kast / 12 krajů, losování, televizní vysílání s úžasným moderátorem, Okamžité zkrášlování hned po příjezdu, atd. Hunger Games jsou, na rozdíl od Selekce, okořeněné jistou dávkou krutosti a akce, která mi tu hodně chybí. Selekce je taková miloučká a sladká, ale ona taková být má, takže jí to nevyčítám a rozhodně ji doporučuji k přečtení, i když spíše té jemnější polovině čtenářů. Byla čtivá a příjemná, rozhodně se vrhnu na druhý díl hned jak vyjde!

Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/01/rc-selekce.html

18.11.2014

Sólo pro KristýnuSólo pro KristýnuL. Lanczová

Tak tahle "Lanczovka" je pro mě jedna z nejlepších. Líbí se mi lehký nádech tajemna i atmosféra tetina domu. Zajímavé rozuzlení, poznání a pochopení, že nemusí být v životě všechno tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

ScarletScarletM. Meyer

Čím dál tím líp! Cinder byla dobrá, ale Scarlet je ještě lepší!!! Zkombinovat sci-fi s pohádkovým motivem byl úžasný tah a myslím, že Marisse vyšel! Jen tak dál! Opravdu originální a poutavé... Už se nemohu dočkat dalšího dílu, snad bude mít víc stran!

01.12.2014

Kavárna na plážiKavárna na plážiL. Diamond

Knihám tohoto žánru většinou moc dobré hodnocení nedávám, protože mne málo kdy něčím nadchnou. Také je pravda, že je moc nevyhledávám. Jsem ale hrozně ráda, že jsem objevila tuto knihu s tím nejkouzelnějším příběhem ze všech. Není originální, nebo uchvacující, ale je to perfektní oddechovka, která dělá čest svému žánru a já si ji zamilovala. Je to takové to čtení na léto, kdy vám přijde vhod začíst se do téměř pohádkového příběhu, kde sice už od začátku víte jak to všechno dopadne, ale autorka vše servíruje tak šikovně a chutně, že by sama mohla být onou majitelkou kavárny na pláži... :-) Vřele doporučuji ke čtení a věřím, že vás příběh pohladí po duši, stejně jako mě.

Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/06/rc-kavarna-na-plazi.html

15.05.2015

Nejtemnější část lesaNejtemnější část lesaH. Black

Tento úžasný příběh si mne získal. Autorka je originální a její svět mi učaroval! Věřím, že číst tuto knihu v originále by ale bylo rozumnější. Opravdu jí hodně ubírá na kráse kostrbatá čeština se spoustou chyb. A nejde tu jen o běžné překlepy! Pokud jste ale ochotni přehlédnout gramatické nedostatky, za které autorka nenese nejmenší vinu, pohltí vás neskutečně poutavý a kouzelný svět, plný záhadných bytostí. Ponořte se do nejtemnějších hlubin lesa a užijte si spolu s Hazel a Benem neuvěřitelné dobrodružství...

Moji recenzi si můžete přečíst na http://lavender-books.blogspot.cz/2016/03/nejtemnejsi-cast-lesa.html

21.02.2016

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. K. Rowling

Nebudu lhát, bála jsem se. Vrátit se po letech do světa, který jsem milovala a stále miluji, nebylo lehké. Měla jsem strach, že tato kniha sérii ublíží, že nebude mít to Potterovské kouzlo, že se mi bude špatně číst ( přeci jen je to divadelní hra ) a já nevím z čeho všeho ještě... A naprosto zbytečně! Ano, nedosahuje takových kvalit, jako původní série, ale i přes to je skvělá a já jsem moc ráda, že jsem se ji konečně odhodlala přečíst!

30.06.2017

Projekt KronosProjekt KronosP. Bareš

Opět jsem se utvrdila v tom, že čeští autoři umí psát! Pavel Bareš vytvořil dokonale promyšlený svět a dokázal téměř nemožné - napsat skoro šestisetstránkovou knihu a přitom ani na chvíli nenudit. Jediné, co musím knize vytknout je to, že je na pokračování... Obávám se, že si ve chvíli, kdy se mi do rukou dostane druhý díl, nebudu z toho prvního téměř nic pamatovat... No, uvidíme!

15.09.2017

Kosti svaté BrigityKosti svaté BrigityP. Freeman

Nikdy jsem nic podobného nečetla. Je to takový zvláštně jemný příběh. Nečekejte velké napětí a akci, vše jen tak přirozeně plyne od začátku až do konce. Kořením tohoto příběhu je období a místo, ve kterém se odehrává. Tuto knihu bych doporučila hlavně jemnějším duším, které mají rády detektivní příběhy...

14.10.2017

John na konci umřeJohn na konci umřeD. Wong

Vzdávám to! Takhle neskutečně nudnou knihu o ničem jsem snad ještě nečetla! Málo kdy se mi stane, že něco nejsem schopná dočíst a většinou se přemůžu, ale tady jsem to na straně 200 vzdala. Číst knihu, která má 530 stran když vás opravdu ani trochu nezaujala, by bylo plýtvání časem. To si raději přečtu něco, co mě bavit bude! Kniha není ani vtipná, ba dokonce ani děsivá, jak slibuje anotace a srovnávat ji s Kingem je vrchol!!! No nic, pro mě neskutečná ztráta času, ale někomu se třeba zalíbí... Já dávám od Wonga ruce pryč!

16.07.2014odpad!

Půlnoční snyPůlnoční snyL. Lanczová

Zase další suprová, vtipná a pohodová romanťárna! Hlavní hrdinka má šmrnc, líbí se mi její myšlenkové pochody a sympatizuji s ní od začátku do konce. Její problémy s mladšími sourozenci mi nejsou cizí a objekt její lásky by se mi taky zamlouval. Miluju styl autorčina psaní, její smysl pro humor a charaktery jejích postav! Prostě a jednoduše mě opět nezklamala!!! :-)

09.10.2014

Návrat z temnotyNávrat z temnotyL. Coley

Výborná, čtivá, zajímavá, drsná, originální, dech beroucí... prostě kniha od které se neodtrhnete! Pokaždé, když máte pocit, že se děj začíná uklidňovat přijde autorka s něčím, co vám zaručeně opět vyrazí dech! Jsem nadšená! U mne plný počet!

01.12.2014

Esej o tragédiiEsej o tragédiiE. LaBan

Esej o tragédii je opravdu výjimečná kniha. Předpokládám, že se nebude líbit každému, ale trochu odrostlejší čtenáře se zálibou v melancholii jistě potěší stejně jako mne. Příběh je milý, nevtíravý a svěží, upoutal mne hned na prvních stránkách a i když jsem potom ke konci tušila, jak to všechno vlastně bylo a jak to dopadne, stejně jsem natěšeně četla dál až do konce. Kéž bych objevila víc takovýchto příběhů... určitě někde jsou a čekají na přečtení...

Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/03/rc-esej-o-tragedii.html

15.01.2015

Na co Alice zapomnělaNa co Alice zapomnělaL. Moriarty

Nemohu říci, že by se mi kniha nelíbila, ale úplně nadšená z ní taky nejsem. Troufám si tvrdit, že mne první polovina chvílemi až nudila. Ke konci už to začínalo být zajímavější. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale nijak výrazně ji doporučovat nebudu...

05.07.2015

Dům ozvěnDům ozvěnB. Erskine

Naprosto dokonalá duchařina s nezapomenutelnou atmosférou a prvky čarodějnictví! Tu si nesmíte nechat ujít!!!

26.08.2015

Seznam tajných přáníSeznam tajných přáníL. N. Spielman

Ve svém žánru je toto jedna z nejkouzelnějších a nejpovedenějších knih v mém seznamu přečtených. Opravdu mile mne překvapila a rozhodně stojí za přečtení!

30.10.2015

Easy?Easy?T. Webber

Tuto knihu jsem četla už podruhé a ani na druhý pokus mne nezklamala. Je prostě naprosto dokonalá a je v ní vše, co mé rozněžnělé srdce právě teď potřebuje! Jestli hledáte originální a chytrou, romantickou knihu, tuhle nesmíte přehlédnout!!!

11.12.2015

Třetí hrob přímo před nosemTřetí hrob přímo před nosemD. Jones

Ani třetí díl této série mne nezklamal, čtení jsem si ohromně užila a jsem opravdu moc ráda, že se rozhodli, po takové době, vydat i čtvrtý díl... Možná se postupně dočkáme všech! ;-)

11.07.2016

Cech objevitelůCech objevitelůK. Costner

Překrásná a dokonale vyvedená kniha, se kterou si autoři opravdu vyhráli! Co se obsahu týká, nejsem si tak úplně jistá tím, o čem vlastně kniha je a jsem si víc než jistá, že mi unikly nějaké souvislosti... Nicméně se jedná o velmi zajímavé a netradičně pojaté čtení, které mohu vřele doporučit milovníkům dobrodružných příběhů a komiksů, kteří se chtějí vrátit v čase a podívat se do dalekých zemí, začátku dvacátého století...

22.12.2016

NaslouchačNaslouchačP. Stehlíková

Tak tohle jsem nečekala! Říkali mi, že je Naslouchač skvělá kniha, ale nenapadlo mě, že po jejím dočtení budu uvažovat o tom, jestli jsem za poslední roky četla něco lepšího!!! Paní autorko, smekám!

15.02.2017

Dám ti slunceDám ti slunceJ. Nelson

Tak tato kniha mne velmi mile překvapila a to i přes to, že už dávno nejsem její cílová skupina. Možná je to proto, že je příběh protkaný spoustou mých oblíbených témat, nebo je to čistě proto, že autorka umí psát. Každopádně ji mohu ( za sebe ) vřele doporučit!

StínyStínyR. Mead

Tahle série mě prostě neskutečně baví! Myslela jsem si, že už nemůže být lepší a ejhle...zase jsem se spletla! :-) Nevím čím to, ale tenhle díl se mi líbí, zatím, ze všech nejvíc! Úžasné zvraty, skvělý příběh... Georgina prostě boduje! Jsem možná trochu morbidní, ale miluju tyhle, emočně nadupané, ne vždy pozitivní, citové výbuchy!

28.03.2014

1 2 3 4 5 6 ... 8