KatnissLavender - Příspěvky

Dvůr mlhy a hněvuDvůr mlhy a hněvuS. J. Maas

Nevím, jestli je to tím, že je ta kniha tak skvělá, nebo tím, že se naprosto trefila do mého momentálního vkusu a rozpoložení, ale oficiálně ji prohlašuji za nejlepší knihu, kterou jsem za posledních několik let četla! Nejraději bych ji teď vzala a začala číst znovu! Nepamatuji si, že by se mi něco takového někdy už stalo a budiž to tedy dostatečným důkazem mého nadšení! ;)

15.07.2017


Easy?Easy?T. Webber

Mám pocit, že jsem už hrozně dlouho nečetla opravdu pěkný milostný příběh určený náctiletým. Vlastně jsem takový asi nečetla nikdy...Většina knih s touto tématikou je spíš brak. Proto jsem neskutečně nadšená, že v tomto případě tomu tak rozhodně není! Tento příběh je velice čtivý, příjemný, nevtíravý, opravdový a hlavně NORMÁLNÍ v tom nejpozitivnějším slova smyslu! Bože, jakou já mám radost, že jsem se trefila a že mne nezklamal! Ode mne má rozhodně plný počet a mohu všem vřele doporučit!

01.12.2014


Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Právě jsem dočetla a nemám slov! Tohle je nejkrásnější kniha jakou jsem za poslední roky četla! Jsem naprosto ohromená, dojatá a v šoku. Prosím přečtěte si ji, nebudete litovat!!!

Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/04/rc-nez-jsem-te-poznala.html

05.04.2015


Urban GamesUrban GamesA. T. Jurasek

Nemám čtečku a nenávidím čtení knih na pc. Ještě žádná kniha mne nepřesvědčila o tom, že si zaslouží, abych si kvůli ní kazila oči... tedy až do teď. Jakmile jsem se do Urban Games začetla, nemohla jsem přestat. A stálo to za to! A vy máte štěstí! Nemusíte si kazit oči jako já, protože autor již knihu vydal i v papírové podobě! ;-)

Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/07/rc-urban-games.html

25.07.2015


Šest letŠest letH. Coben

Tohle byla první, ale rozhodně ne poslední kniha, kterou jsem od Cobena četla! Jsem naprosto uchvácená a nadšená... opravdu si tento žánr začínám zamilovávat čím dál víc! :-)

03.11.2015


První hrob napravoPrvní hrob napravoD. Jones

Tak tahle kniha je pro mne překvapením roku! Říkala jsem si, že by nemusela být špatná, ale že bude tak skvělá, na to jsem se tedy ani neodvažovala pomyslet! Dle mého názoru je v knize naprosto geniální styl humoru, miluju sarkasmus a hlavní hrdinka jím nešetří... Snoubí se tu hned několik žánrů, které jsou do sebe perfektně propletené, nikdy by mě nenapadlo, že to vůbec jde! Jsem naprosto unesená a hned se pouštím do dalšího dílu!

14.06.2016


Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJ. Moyes

Obávám se, že v mých očích už žádná kniha, kterou si od Jojo přečtu, nepřekoná její Než jsem tě poznala. To ovšem neznamená, že se o to nemůže pokusit! ;-) Tato kniha sice není tak emotivní, ale rozhodně je čtivá, působivá a naprosto vás pohltí dokonalou atmosférou! Rozhodně si ji musíte přečíst!

18.08.2016


Na hraně zapomněníNa hraně zapomněníJ. A. Redmerski

Nikdy by mě nenapadlo, že se dá cesta autobusem popsat tak, aby nenudila ani v případě, když zabírá třetinu knihy! :-) Nápad na příběh je skvělý a využitý do každého detailu. Knížka mě bavila a nenašla jsem v ní žádně slabé místo, spíš naopak! I hlavní hrdinové mi přišli tak nějak uvěřitelní a mně bližší něž v jiných romantických knihách. Nějaké to klišé se možná taky najde, ale v tomto podání mi rozhodně nevadilo. Knihu mohu jen doporučit, čte se sama a konec mě šokoval...hned dvakrát! :-)

28.09.2014


Danteho holkaDanteho holkaC. Cole

Knihy pro náctileté čtu i když mi "náct" není už nějaký ten rok a pořád se mi líbí. Ale při čtení Danteho holky jsem měla poprvé pocit, že už jsem na to možná přeci jen stará... Hlavní hrdince je sedmnáct, ale její myšlenkové pochody zamrzly někde u dvanáctého roku života! Mám pocit, že prvních sto stran nebylo nic jiného, než vzdychání nad tím, jak je Dante nádherný. A pořád dokola! Mně to došlo už napoprvé, po sté už mě to spíš rozčilovalo. A není to zdaleka jediná věc se kterou se autorka neustále opakuje. To jak Dante voní se dozvídáme také na každé druhé stránce. Ještě kus za polovinou knihy jsem byla rozhodnutá, že si ode mne nezaslouží víc než dvě hvězdy. Konec se ale ukázal jako povedený, i když na můj vkus urychlený (stránky bych ubrala spíš jinde). Celkově se kniha hezky četla, příběh byl příjemný a na léto to pravé, jen autorčino vykreslení hlavní hrdinky mi opravdu nesedlo, ale co, americké středoškolačky jsou, ve srovnání s těmi našimi, asi opravdu trochu pozadu ve vývinu...
PS: Věřím, že mladší čtenářky budou z knihy mnohem nadšenější, než-li já! :-)

05.09.2014


SelekceSelekceK. Cass

Bylo to super, ale čekala jsem něco víc! Vždyť jediné co "soutěžící" udělají pro to, aby získaly prince je, že vyplní přihlášku!!! Líbilo by se mi tam víc akce a trochu propracovanější vedlejší postavy... Tak nějak jsem se s nikým nesžila a vlastně ani nevím, jestli mám chtít aby si Amerika vybrala Maxona, nebo Aspena. Trochu se mi příčily jisté podobnosti s Hunger Games. 8 kast / 12 krajů, losování, televizní vysílání s úžasným moderátorem, Okamžité zkrášlování hned po příjezdu, atd. Hunger Games jsou, na rozdíl od Selekce, okořeněné jistou dávkou krutosti a akce, která mi tu hodně chybí. Selekce je taková miloučká a sladká, ale ona taková být má, takže jí to nevyčítám a rozhodně ji doporučuji k přečtení, i když spíše té jemnější polovině čtenářů. Byla čtivá a příjemná, rozhodně se vrhnu na druhý díl hned jak vyjde!

Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/01/rc-selekce.html

18.11.2014


Sólo pro KristýnuSólo pro KristýnuL. Lanczová

Tak tahle "Lanczovka" je pro mě jedna z nejlepších. Líbí se mi lehký nádech tajemna i atmosféra tetina domu. Zajímavé rozuzlení, poznání a pochopení, že nemusí být v životě všechno tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

01.12.2014


ScarletScarletM. Meyer

Čím dál tím líp! Cinder byla dobrá, ale Scarlet je ještě lepší!!! Zkombinovat sci-fi s pohádkovým motivem byl úžasný tah a myslím, že Marisse vyšel! Jen tak dál! Opravdu originální a poutavé... Už se nemohu dočkat dalšího dílu, snad bude mít víc stran!

01.12.2014


Kavárna na plážiKavárna na plážiL. Diamond

Knihám tohoto žánru většinou moc dobré hodnocení nedávám, protože mne málo kdy něčím nadchnou. Také je pravda, že je moc nevyhledávám. Jsem ale hrozně ráda, že jsem objevila tuto knihu s tím nejkouzelnějším příběhem ze všech. Není originální, nebo uchvacující, ale je to perfektní oddechovka, která dělá čest svému žánru a já si ji zamilovala. Je to takové to čtení na léto, kdy vám přijde vhod začíst se do téměř pohádkového příběhu, kde sice už od začátku víte jak to všechno dopadne, ale autorka vše servíruje tak šikovně a chutně, že by sama mohla být onou majitelkou kavárny na pláži... :-) Vřele doporučuji ke čtení a věřím, že vás příběh pohladí po duši, stejně jako mě.

Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/06/rc-kavarna-na-plazi.html

15.05.2015


Nejtemnější část lesaNejtemnější část lesaH. Black

Tento úžasný příběh si mne získal. Autorka je originální a její svět mi učaroval! Věřím, že číst tuto knihu v originále by ale bylo rozumnější. Opravdu jí hodně ubírá na kráse kostrbatá čeština se spoustou chyb. A nejde tu jen o běžné překlepy! Pokud jste ale ochotni přehlédnout gramatické nedostatky, za které autorka nenese nejmenší vinu, pohltí vás neskutečně poutavý a kouzelný svět, plný záhadných bytostí. Ponořte se do nejtemnějších hlubin lesa a užijte si spolu s Hazel a Benem neuvěřitelné dobrodružství...

Moji recenzi si můžete přečíst na http://lavender-books.blogspot.cz/2016/03/nejtemnejsi-cast-lesa.html

21.02.2016


Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. K. Rowling

Nebudu lhát, bála jsem se. Vrátit se po letech do světa, který jsem milovala a stále miluji, nebylo lehké. Měla jsem strach, že tato kniha sérii ublíží, že nebude mít to Potterovské kouzlo, že se mi bude špatně číst ( přeci jen je to divadelní hra ) a já nevím z čeho všeho ještě... A naprosto zbytečně! Ano, nedosahuje takových kvalit, jako původní série, ale i přes to je skvělá a já jsem moc ráda, že jsem se ji konečně odhodlala přečíst!

30.06.2017


John na konci umřeJohn na konci umřeD. Wong

Vzdávám to! Takhle neskutečně nudnou knihu o ničem jsem snad ještě nečetla! Málo kdy se mi stane, že něco nejsem schopná dočíst a většinou se přemůžu, ale tady jsem to na straně 200 vzdala. Číst knihu, která má 530 stran když vás opravdu ani trochu nezaujala, by bylo plýtvání časem. To si raději přečtu něco, co mě bavit bude! Kniha není ani vtipná, ba dokonce ani děsivá, jak slibuje anotace a srovnávat ji s Kingem je vrchol!!! No nic, pro mě neskutečná ztráta času, ale někomu se třeba zalíbí... Já dávám od Wonga ruce pryč!

16.07.2014odpad!


Půlnoční snyPůlnoční snyL. Lanczová

Zase další suprová, vtipná a pohodová romanťárna! Hlavní hrdinka má šmrnc, líbí se mi její myšlenkové pochody a sympatizuji s ní od začátku do konce. Její problémy s mladšími sourozenci mi nejsou cizí a objekt její lásky by se mi taky zamlouval. Miluju styl autorčina psaní, její smysl pro humor a charaktery jejích postav! Prostě a jednoduše mě opět nezklamala!!! :-)

09.10.2014


Návrat z temnotyNávrat z temnotyL. Coley

Výborná, čtivá, zajímavá, drsná, originální, dech beroucí... prostě kniha od které se neodtrhnete! Pokaždé, když máte pocit, že se děj začíná uklidňovat přijde autorka s něčím, co vám zaručeně opět vyrazí dech! Jsem nadšená! U mne plný počet!

01.12.2014


Esej o tragédiiEsej o tragédiiE. LaBan

Esej o tragédii je opravdu výjimečná kniha. Předpokládám, že se nebude líbit každému, ale trochu odrostlejší čtenáře se zálibou v melancholii jistě potěší stejně jako mne. Příběh je milý, nevtíravý a svěží, upoutal mne hned na prvních stránkách a i když jsem potom ke konci tušila, jak to všechno vlastně bylo a jak to dopadne, stejně jsem natěšeně četla dál až do konce. Kéž bych objevila víc takovýchto příběhů... určitě někde jsou a čekají na přečtení...

Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/03/rc-esej-o-tragedii.html

15.01.2015


Na co Alice zapomnělaNa co Alice zapomnělaL. Moriarty

Nemohu říci, že by se mi kniha nelíbila, ale úplně nadšená z ní taky nejsem. Troufám si tvrdit, že mne první polovina chvílemi až nudila. Ke konci už to začínalo být zajímavější. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale nijak výrazně ji doporučovat nebudu...

05.07.2015


Dům ozvěnDům ozvěnB. Erskine

Naprosto dokonalá duchařina s nezapomenutelnou atmosférou a prvky čarodějnictví! Tu si nesmíte nechat ujít!!!

26.08.2015


Seznam tajných přáníSeznam tajných přáníL. N. Spielman

Ve svém žánru je toto jedna z nejkouzelnějších a nejpovedenějších knih v mém seznamu přečtených. Opravdu mile mne překvapila a rozhodně stojí za přečtení!

30.10.2015


Easy?Easy?T. Webber

Tuto knihu jsem četla už podruhé a ani na druhý pokus mne nezklamala. Je prostě naprosto dokonalá a je v ní vše, co mé rozněžnělé srdce právě teď potřebuje! Jestli hledáte originální a chytrou, romantickou knihu, tuhle nesmíte přehlédnout!!!

11.12.2015


Třetí hrob přímo před nosemTřetí hrob přímo před nosemD. Jones

Ani třetí díl této série mne nezklamal, čtení jsem si ohromně užila a jsem opravdu moc ráda, že se rozhodli, po takové době, vydat i čtvrtý díl... Možná se postupně dočkáme všech! ;-)

11.07.2016


Cech objevitelůCech objevitelůK. Costner

Překrásná a dokonale vyvedená kniha, se kterou si autoři opravdu vyhráli! Co se obsahu týká, nejsem si tak úplně jistá tím, o čem vlastně kniha je a jsem si víc než jistá, že mi unikly nějaké souvislosti... Nicméně se jedná o velmi zajímavé a netradičně pojaté čtení, které mohu vřele doporučit milovníkům dobrodružných příběhů a komiksů, kteří se chtějí vrátit v čase a podívat se do dalekých zemí, začátku dvacátého století...

22.12.2016


NaslouchačNaslouchačP. Stehlíková

Tak tohle jsem nečekala! Říkali mi, že je Naslouchač skvělá kniha, ale nenapadlo mě, že po jejím dočtení budu uvažovat o tom, jestli jsem za poslední roky četla něco lepšího!!! Paní autorko, smekám!

15.02.2017


Projekt KronosProjekt KronosP. Bareš

Opět jsem se utvrdila v tom, že čeští autoři umí psát! Pavel Bareš vytvořil dokonale promyšlený svět a dokázal téměř nemožné - napsat skoro šestisetstránkovou knihu a přitom ani na chvíli nenudit. Jediné, co musím knize vytknout je to, že je na pokračování... Obávám se, že si ve chvíli, kdy se mi do rukou dostane druhý díl, nebudu z toho prvního téměř nic pamatovat... No, uvidíme!

15.09.2017


Kosti svaté BrigityKosti svaté BrigityP. Freeman

Nikdy jsem nic podobného nečetla. Je to takový zvláštně jemný příběh. Nečekejte velké napětí a akci, vše jen tak přirozeně plyne od začátku až do konce. Kořením tohoto příběhu je období a místo, ve kterém se odehrává. Tuto knihu bych doporučila hlavně jemnějším duším, které mají rády detektivní příběhy...

14.10.2017


CressCressM. Meyer

Snad ještě nikdy jsem nepřečetla 600 stran s takovou lehkostí a tak rychle. Kniha se čte sama, ostatně jako ty předešlé. Jsem nadšená ze směru, kterým se ubírá děj i postavy. Přiznávám, že děj je lehce předvídatelný, ale ani v nejmenším to knize neubírá na originalitě a jedinečnosti. Marissa měla úžasný nápad a dovedla ho k dokonalosti. Nemám co bych vytkla, ani jedno jediné slabé místo... Dokonce rapidně stoupá má, nově nalezená, obliba sci-fi žánru! Nemohu jinak než vřele doporučit a už se neskutečně těším na další díl... Winter! ;-)

04.08.2014


StínyStínyR. Mead

Tahle série mě prostě neskutečně baví! Myslela jsem si, že už nemůže být lepší a ejhle...zase jsem se spletla! :-) Nevím čím to, ale tenhle díl se mi líbí, zatím, ze všech nejvíc! Úžasné zvraty, skvělý příběh... Georgina prostě boduje! Jsem možná trochu morbidní, ale miluju tyhle, emočně nadupané, ne vždy pozitivní, citové výbuchy!

28.03.2014


Sonáta pro dvě srdceSonáta pro dvě srdceL. Lanczová

Zase jsem se vrátila do mladých let a připomněla si jak to bylo dřív všechno fajn! Tahle čundrácká kniha se mi líbila snad nejvíc z těch mnoha co jsem od Lenky četla! Po dočtení mě zahalil blahý pocit a řekla jsem si, že možná letos vyrazím někam pod stan... :-)

21.05.2014


Svůdné nebezpečíSvůdné nebezpečíW. Higgins

Stejně povedené, svěží a milé jako první díl! Vlastně ještě lepší! Líbí se mi mix sexuálního a násilnického napětí, okořeněný strachem o vlastní život! Nemůžu se dočkat až zjistím, jak to se všemi dopadne... Anně moc fandím a těším se na další díl!

09.11.2014


Jen si troufniJen si troufniK. McGarry

Prostě dokonalá! Štve mě, že nedokážu přesně říct, čím mě tato kniha tak nadchla, ale je prostě báječná! Děj je originální, hlavní postavy mají rozvinutý charakter a byly mi od první chvíle sympatické, což je pro mě důležité, protože s nimi pak příběh víc prožívám. V celé knize není jediná pasáž, která by se mi nelíbila, nebo která by byla zbytečná, naopak! Po dočtení jsem byla v šoku, že už je konec! A to na mě čekal až po přečtení téměř 450 stran! V knihách tohoto žánru často narážím na pasáže, kde si říkám: " No to snad ne! Takhle debilně ( promiňte mi to slovo ) se snad nemůže nikdo zachovat!" nebo: " Tak tohle by se v reálném životě nikdy nestalo!" Prostě naivní a hloupí hrdinové v pohádkovém světě. Tady to tak ale není!!! Vždycky když jsem to čekala, mě autorka překvapila reálností a normálně myslícím jedincem! Takže já byla velice spokojená a všem (možná spíš starším náctiletým ) doporučuji k přečtení!

Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/03/rc-jen-si-troufni.html

25.11.2014


Pod nekonečnou oblohouPod nekonečnou oblohouV. Rossi

S touhle knihou jsem měla ze začátku trochu problém. Nedokázala jsem pochopit jak může mít něco, co bych nejraději odložila už po dvaceti stránkách, tak dobré hodnocení. Díky mé neschopnosti odložit knihu dřív, než ji dočtu jsem na to přišla. Přelouskala jsem prvních sto stran a čekalo na mě velmi milé překvapení! Ta kniha najednou začala být úžasná... Prostředí, děj, hlavní hrdinové... Všechno mě najednou uchvátilo a pohltilo. Ještě nikdy se mi nestalo abych měla z knihy tak rozporuplné pocity. Od sté strany by si zasloužila plný počet hvězd, ale těch prvních sto nemůžu ignorovat. Takže ode mne čtyři a těm, kteří při čtení této knihy budou mít stejný pocit jako já radím: VYDRŽTE!!! Stojí to za to!

01.12.2014


Moře kliduMoře kliduK. Millay

Opravdu nádherná kniha! Po dlouhé době se mi stalo, že jsem od knihy, od které jsem čekala hodně, dostala ještě víc! Úžasný příběh rozvíjející se pomalu, ale ne nudně. Ve chvíli, kdy si řeknete, že byste chtěli znát další kousek skládačky... šup, je tu! Vše je tak uvěřitelné a tak krásně propojené, sžít se s hlavními hrdiny je až neskutečně jednoduché a celkově na mne tato kniha působí velice příjemným a neopakovatelným dojmem! U mě má plný počet a všem vřele doporučuji!

01.12.2014


Střípky dušíStřípky dušíM. Lindsey

Tak tuhle knihu si prostě musíte přečíst! Je to jedna z nejoriginálnějších a nejhezčích oddechových knížek žánru YA co jsem kdy četla! A rozhodně není jen pro náctileté, jsem toho zářným příkladem...

14.02.2015


Noční školaNoční školaC. J. Daugherty (pseudonym)

Musím říct, že jsem absolutně nečekala, jak skvělá tahle kniha bude. Od začátku do konce mne nepřestala udivovat a jsem moc ráda, že tu nešlo o další upíří klišé. Pořád jsem byla napnutá a v očekávání toho, co se vlastně děje a proti komu hrdinové vlastně stojí. Bylo to vzrušující. Po odhalení největších tajemství sice mé vzrušení opadlo, ale nic to nemění na tom, že se mi kniha líbila až do konce. Jsem zvědavá, jestli mne druhý díl taky tak vtáhne do děje, když už jsou vlastně karty nejenom rozdané, ale i odkryté...

20.02.2015


OdkazOdkazC. J. Daugherty (pseudonym)

Skvělá kniha! Je stejně dobrá jako první díl, možná i lepší. Nedokážu pochopit, jak to mohlo být tak svižné a zajímavé, když se tam vlastně dějově skoro nic nestalo... To je opravdu umění...

25.02.2015


Smolný rokSmolný rokJ. Jackson

Tahle kniha se mi opravdu líbila a to i přes to, že knihy tohoto typu zrovna moc nečtu. Děj ubíhá příjemným tempem, nenechá vás se nudit a s každou uplynulou kapitolou vám rozkryje další důležitou část příběhu a směruje vás k pochopení. Autorka má perfektní styl psaní a nechybí tu ani pasáže, kde jsem se musela nahlas smát jejím přirovnáním a popisům! Byla jsem prostě nadšená a knihu doporučuji! Jen tu nehledejte žádné nadpřirozené tajemno a kletby, byli by jste zklamaní...

Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/06/rc-smolny-rok.html

06.05.2015


Manželovo tajemstvíManželovo tajemstvíL. Moriarty

Zase mne jednou mile překvapil žánr o kterém jsem byla přesvědčená, že mi nemá téměř co nabídnout. Rozhodně nečekejte klasický sladký román se všemi těmi klišé, byli by jste zklamaní. Tato kniha je poutavá, zajímavá a má naprosto dokonalý závěr! A abych nezapomněla, budu se opět opakovat a tvrdit, že tento román rozhodně není pouze pro ženy!!! Ach, jak oni mu křivdí...

Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/06/rc-manzelovo-tajemstvi.html

30.05.2015


1 2 3 4 5 6 >