katkaq katkaq komentáře u knih

Nemám knihu spojenou s dětstvím a tak ji posuzuji už očima dospělého. Čtení knihy pro mě bylo celkem utrpení a nechápala jsem, proč ji lidé tak oslavují. Teď jsem se rozhodla dát ji druhou šanci v podobě audioknihy a jsem nadšená. Příjemná pohádka a krásně namluvená, skvěle jsem si u toho odpočinula, takže moc doporučuji (dá se najít na youtube).

Hra Hra Elle Kennedy

No autorka prostě píše znovu a znovu to samé. Musím se usmát té naivitě příběhů, ale četlo se to samo a já si odpočinula, takže si nemám na co stěžovat.

Risk Risk Elle Kennedy

Kennedy tohle prostě umí, teen příběhy s romantikou. Na Conellyho jsem se těšila už do minulé série, ale trošku mě to zklamalo.

Aiden Aiden Melanie Moreland

Autorka má někde asi napsanou šablonu a každý příběh pak do ní s malou obměnou dosazuje. Za mě velmi podobné jako předchozí díl. Aiden mě zaujal už v první knize a tak jsem se na tuto knihu těšila. Jsem trochu zklamaná, ale i tak to nebylo úplně špatné.

17.11.2021 3 z 5

Sametová píseň Sametová píseň Jude Deveraux (p)

Už od prvního dílu jsem se na Raineho těšila. Byl mi sympatický ale tohle jsem nečekala. Začátek mi přišel vtipný a neotřelý. Ke konci jsem už měla Raineho trucování plné zuby a vlastně jsem ho ani pořádně nechápala. Trošku zklamání, protože věřím, že si Rain zasloužil o něco lepší příběh.

Pravda o markýzi S. Pravda o markýzi S. Sabrina Jeffries

Čtivě napsaná červená knihovna: taková kniha se nehledá nejlépe takže klobouk dolů. Skvěle jsem si odpočinula a s lehkostí vplula do děje. Občas jsem se i zasmála.

Zajímalo by mě, jak jdou tyto série po sobě, zatím vím, že po téhle navazují Vévodovy muži.

17.11.2021 4 z 5

Výtečník v jejím loži Výtečník v jejím loži Sabrina Jeffries

Jsem moc ráda, že jsem tuto autorku objevila, protože ona opravdu umí napsat čtivý příběh. Vykreslit postavy, ať už se mi potom libí nebo nelíbí. Už jenom to, že se mi nějaké chování postavy nelíbí, pro mě značí, že mě autorka vtáhla do děje.

17.11.2021 4 z 5

Po čem touží vévoda Po čem touží vévoda Sabrina Jeffries

Série, která nemohla začít lépe. Plynule navazuje na předchozí sérii Výtečníci z Halstead Hall a představuje nám už známou postavu. Čtivá romantická oddechovka, s trochou humoru a hodně romantiky.

16.11.2021 4 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Mám tuto sérii ráda. Není to sice žádná intelektuálně náročná četba, ale vždy si u ní odpočinu. I tak musím přiznat, že některé z dílů jsou vydařenější než jiné a za mě tento patří k těm lepším a to díky humoru. Kdo by nezbožňoval lady Danburyovou a v kombinaci s ztřeštěnou Hyacinth to teprve bylo to pravé. Už jsem v této sérii zvyklá, že buď ji můžu brát jako pohádkový příběh a nebo můžu analyzovat chování jednotlivých postav (zvlášť muži mají tendenci se chovat hrozně arogantně a povýšeně a jít si za svým - svést pannu atd.). A já jsem si zvolila první možnost a druhou část jsem se rozhodla ignorovat...díky tomu jsem si knihu celkem užila

16.11.2021 4 z 5

Kořist Kořist Julie Garwood

Od Garwoodové jsem toho četla už hodně, a tak vím, co mám od jejích historických románků čekat. Byl to pohádkový příběh, u kterého jsem si hezky odpočinula. Líbilo se mi to, že si Nichola nakonec vybrala manžela sama. Zároveň jsem i ocenila příběhy Nicholiných bratrů, které byly do hlavního děje přimíchány. Scéna s vyřezáváním figurky mě opravdu dojala a díky ní jsem si Royce oblíbila ještě o něco více.

16.11.2021 3 z 5

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Tohle se nemohlo nikdy stát, ale to mě nezastaví od toho, abych o tom nesnila. Romantický příběh, který je čtivě napsaný. Narozdíl od jiných mě u tohohle chvílemi mrazilo hrůzou. Ale musím říct, že to byla osvěžující změna.

21.04.2021 3 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Já jsem moc spokojená. Překvapivá zápletka. První půlka knihy byla prostě dokonalá a měnící se vztah mezi Gabrielem a Samanthou byl osvěžující.

21.04.2021 4 z 5

Past na dobrodruha Past na dobrodruha Nora Roberts

Moc hezky napsané. V pozadí je velmi závažné téma týkající se dětí a to příběhu propůjčuje jistou hloubku a temnotu. Nejsem si úplně jistá, zda byly ty nadpřirozené prvky nutné. Zvlášť když mám dojem, že nebyly nijak důležité pro linku příběhu. Na druhou stranu chápu, že autorka nám chtěla představit postavu, která v životech všech bratrů hrála tak velkou roli.

21.04.2021 4 z 5

Vzpomínky stínů Vzpomínky stínů Kalayna Price

Svět této knihy se rozrůstá nebezpečnou rychlostí. Nové postavy, nové skutečnosti... Škoda, že nejsou další díly - ráda bych věděla, kam bude v budoucnu autorka směřovat. Celá série má nádech do Mercedes Thompson a jelikož ji miluji, líbila se mi i tahle série.

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Věřím, že tento koncept není pro každého. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, a když jsem ji dokončila, nebyla jsme nijak nadšená. Uplynul týden a už jsem na knížku pohlížela jinak. Byla to příjemná oddechovka s tématikou násilí ve vztahu v pozadí. Ty lístečkové vzkazy mi přišly roztomilé. Oblíbila jsem si Leonova bratra, takže doufám, že se také dočká svého příběhu.

Mrtvá čarodějka přichází Mrtvá čarodějka přichází Kim Harrison

Začala jsem číst kvůli anotaci - čekala jsem novou Mercedes, ale bohužel. Věřím, že další díly dokážou tento svět více představit. První díl byl za mě slabší, ale zároveň jsem zvědavá na celý tento koncept. Uvidíme.

Kulti Kulti Mariana Zapata

Úplně souhlasím s @Tessia, slovo kadí mě začalo vyloženě štvát po pátém použití v textu. Mrzí mě, že nejsou přeloženy další díly, protože ty jsou podle mě mnohem lepší. Dostal se mi do ruky neoficiální překlad a byla jsem moc spokojená, ale tenhle první díl je slabší. Je to moc příjemná odpočinková kniha akorát mi přijde, že knize chybí trochu rychlejší a promyšlenější děj.

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Zajímavý koncept = dáma nechovající se jako dáma - "rebelující lady". Autorka mě ale neoslnila. Oddechová romantika protknutá erotikou, ale nic víc.

20.04.2021 3 z 5

Čas na lásku Čas na lásku Kinley MacGregor (p)

Mám slabost pro příběhy ze Skotska a tenhle nebyl výjimkou. Sin je sympatická postava a stejně tak i Caledonia. Jen mi tam chybělo něco, co jiné knihy této autorky (např první díl série) mají. Mnohem víc než hlavní vyústění zápletky se mi líbila např. scéna Sina ve vesnici.

20.04.2021 4 z 5

Přijdu si pro tebe Přijdu si pro tebe Lisa Kleypas

Další série a další nápad. V Lily hoří neustále oheň a čtenář postupně poznává, co ještě najde za jeho září. Naopak Alex je velmi uhlazený a právě proto tvoří dokonalý pár. Derek skvěle doplňuje situaci a přidává do příběhu jistou temnotu. Hezky vyvážená kniha.