Kořist

Kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3107/bmid_korist-63p-3107.jpg 4 337 32

Časové zařazení: doba rytířů Krátce po vítězství Normanů v čele s Vilémem Dobyvatelem je krásná saská šlechtična Nicholaa nucena vybrat si mezi normanskými dobyvateli svého manžela. Podvoluje se příkazu krále a volí drsného Royce, zároveň však užívá veškerý svůj důvtip a lest k tomu, aby svého muže klamala. Brzy se však ocitá mezi dvěma ohni: na jedné straně stojí její šlechetný, obětavý a milující manžel, na druhé straně bratr, který vede saské rebelanty v boji proti vítězným Normanům. A ona se musí rozhodnout...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Oldag

The Prize , 1991

Senza Jenka
16.12.2023 1 z 5

Může to být i překladem, ale styl je... hrozný. Toporný, kostrbatý, neumělý... Také ta záležitost s dvojčetem mi nepřišla až tak nereálná, zejména poté, co se neohrožená obránkyně hradu, přesná střelkyně z praku a lstivá manipulátora najednou změnila ve zbabělou, roztržitou, nechápavou (až zmatenou) a lítostivou slípku. To jsem opravdu měla pocit, že musí být dvě.

Kudík
02.08.2023 4 z 5

Skvělý byl začátek, kde ukáže saská šlechtična Nicholaa (a její dvojče) svůj um a důvtip, následně její převoz do Londýna a akce před novým králem Vilémem Dobyvatelem a jeho ženou Matildou, a poté až v celkem zrychleném akčnějším závěru, ale mezi tím měla lady občas své slabší chvilky. A její protějšek baron Royce, jeden z normanských rytířů, který přijel pro svojí kořist na její panství, aby se sám.... vlastně šachmat. :) Bylo zde pár situací, které si v dané době ani neumím představit, ale přesto jsem se o to snažila a několikrát se upřímně zasmála. Líbil se mi i příběh okolo ml. Nicholaina bratra Justina a vazalové Royce, pouze u Ulrica mi bylo trochu ouvej. Tyhle až pohádkové příběhy uměla autorka více než dobře. Škoda jen trochu rozvláčného středu. 4,5*.

lexikon_tf
04.09.2022 5 z 5

Po dobytí saské pevnosti Normany je mladá šlechtična odváděna králi, aby z ní učinil válečnou kořist a mohl ji získat jeden z rytířů v souboji. Nakonec se mladá šlechtična provdá za rytíře, který původně její pevnost dobyl. Postupně však zjišťuje, že tento rytíř pomalu dobývá i její srdce.
Pohádkový příběh o trpělivosti, paličatosti a lásce, jako oddechovka ideální, navíc pokud máte rádi historické pozadí příběhu.

katkaq
16.11.2021 3 z 5

Od Garwoodové jsem toho četla už hodně, a tak vím, co mám od jejích historických románků čekat. Byl to pohádkový příběh, u kterého jsem si hezky odpočinula. Líbilo se mi to, že si Nichola nakonec vybrala manžela sama. Zároveň jsem i ocenila příběhy Nicholiných bratrů, které byly do hlavního děje přimíchány. Scéna s vyřezáváním figurky mě opravdu dojala a díky ní jsem si Royce oblíbila ještě o něco více.

cori
08.03.2021 3 z 5

Červená knihovna o dokonalém chápavém a trpělivém rytíři a jeho tvrdohlavé a naivní novomanželce doporučuji číst jako pohádku na dobrou noc.

Khira
03.01.2021 3 z 5

Mile, predvidatelne, jemne, neurazi. Asi tak by som zhrnula tuto knihu. Parkrat sa o mna snad pokusali aj nejake emocie. Ku knihe sa asi nevratim ale v žiadnom prípade nepatri medzi brak.

Pralinka1910
17.12.2020 3 z 5

Mile a příjemné čtení. Začátek se mi líbil více, než konec příběhu a styl připomíná Sandru Brown.

DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Pěkné čtení ❤️❤️❤️

pip11
25.06.2020 4 z 5

Pěkné a zábavné, jiné knihy se mi ale líbily o trochu více. Ovšem ,,šach mat“ se Nicholae povedl :D

petraj30
28.07.2019 3 z 5

Pěkná kniha, také velmi originální, dávám nižší hodnocení kvůli uspěchanému konci, ale určitě si ji přečtu znovu

helenkan
26.06.2019 5 z 5

Pěkná romantika. I jsem se bavila.

oliviet
05.10.2018 4 z 5

Po letech jsem se k knížce vrátila a musela jsem hvězdičku ubrat za rychlý, pro me nedokončený, konec. Jinak jsem se dobře bavila

Mergirus
12.07.2018 5 z 5

Moje oblíbená knížka, ke které se ráda vracím, když si potřebuju jen oddechnout.

Gejitka42
20.04.2018 5 z 5

Kořist mne na poprvé nezaujala. Svým místem děje mne spíš odrazovala. Nebyl její čas. Po nějaké době jsem knihu otevřela znovu a tentokrát mi sedla.

PerlaZP
07.04.2018 3 z 5

Knížka se četla celkem dobře, ale chyběl mi zde více rozepsaný konec. Jak vlastně dopadl Thurston? - Škoda, že nemá vlastní příběh...
Docela mě, ale pobavily zkreslené představy hlavních hrdinů o manželství...
Knížce dávám tři hvězdičky...

angelbooks
14.02.2018 5 z 5

Výborná kniha od výborné autorky.
Ze začátku mě dost pobavilo, jak ho Nicholaa převezla. :D
Rozhodně doporučuji. :)

petra4080
07.11.2017 2 z 5

Naivní, ale milé. Zbytečně protahovaný příběh, kde se hlavní hrdinové stále opakují.
Mrzí mě, že knihy autorky jsou na jedno brdo, prostě úplně jako přes kopírák, chtělo by to trochu oživit.

palomakatka
09.03.2017 5 z 5

Kniha je hezky napsaná a čtivá.

kackajh
19.01.2017 5 z 5

Kdyby šlo dát 100 * tak je dám. Když jsem v noci dočetla měla jsem chuť začít od začátku.

koala
30.04.2016 3 z 5

Tak nějak mi to připomíná "Vlka a holubici" od Woodiwissové.