katerina.l. katerina.l. komentáře u knih

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Přidávám se k hodnocení uživatelky wendulka0502 - kniha je až moc na efekt. Ani jedna z postav mi nepřišla uvěřitelná. Nejméně však Matilda. S tím mám ale problém dost často - dospělí autoři obvykle při psaní vnucují dětem svůj dospělý způsob myšlení. Neeee, opravdu to nebyla kniha, která by mě nutila číst dál a nepřestat - přestat jde a to klidně na čtrnáct dní. Je mi líto.. nejvíc vyhozených peněz.

29.06.2018 2 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

První díl se mi líbil moc, ale tento mě bohužel nezaujal. Většinu knihy jsem se nedokázala začíst a když se na posledních sto stranách děj rozjel, přišlo mi to zase přeplácané (i v rámci žánru).

01.06.2018 2 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Pěkná oddychovka. Jak mi v prvním díle Ema občas lezla krkem, tak v tomto díle to byla celkem normální holka, která mi byla docela sympatická. Z konce není patrné, zda se chystá autorka napsat další díl, nicméně myslím, že by to bylo spíš na škodu. Stejně jako u prvního dílu skvělá obálka.

30.03.2018 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Chtěla jsem se rozepsat a knihu rozebrat. Ale nemám na to. Chápu, že pro určitou věkovou kategorii to může být kniha zajímavá a poutavá. Mně přišla dost hrozná a to ve všech rovinách.
Nezachránil to ani srdceryvný příběh narkomanky, která se od puberty prodávala a kradla. Nějak mi nejde s ní soucítit.

07.03.2018 1 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Tak tohle se nepovedlo, Barbaro...

Žádné z postav jsem nevěřila ani slovo. Hlavní hrdinka je věčně unavená a zmrzlá. Připadá mi, že babičce je naprosto jedno, že je její manžel na smrtelné posteli v nemocnici, hlavně, když bude mít Andrea v obýváku teplo a čaj.
Celkově to na mě působí hrozně ploše.
Jak už psala Zuzu88 - děj se neděje, jen se tak nějak horko těžko odvíjí.
Amen.

05.03.2018 1 z 5

Návrat za úplňku Návrat za úplňku Fan Vavřincová (p)

Opravdu a upřímně jsem se zasmála :), nádherná kniha! Jako příjemný a neočekávaný bonus jsem si splnila i čtvrtý bod čtenářské výzvy.

01.03.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Ke knize jsem se dostala díky Výzvě - žánr, který běžně nečtu. Opravdu jsem si to užila a těším se na druhý díl.

28.02.2018 5 z 5

Volání minulosti Volání minulosti Barbara Wood

Až do samého konce jsem pořád čekala nějaký zvrat, pořád jsem si říkala, že třeba Barbara jen mlží a nakonec to bude jedno velké překvapení.. No, nebylo..

23.02.2018 2 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Autorka se zaobírá pravděpodobně nejcitlivějšími tématy vztahu - domácí násilí, neplodnost a nevěra. A zaobírá se jimi opravdu citlivě a s respektem. Celkově má psychologii postav skvěle propracovanou.

Marii jsem ze začátku věřila, ale celý děj se pro mě začínal stávat neuvěřitelným ve chvíli, kdy odešla od Petra. Už to bylo moc takové "Made in Hollywood" a to není zrovna můj styl..

Vláďa na mě působil jako kříženec Richarda Gera a Christiana Greye (bez svých odstínů).

21.02.2018 4 z 5

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

Kámen, který cestuje napříč dějinami. Zajímavý námět.. Povídky nemám moc v oblibě, ale i tak se mi to četlo dobře.

12.02.2018 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Milé seznámení se s Jojo. Určitě řadím mezi oblíbené autory :)

07.02.2018 4 z 5

Překrásná obálka, ale musím říct, že se mi kniha nečetla moc dobře - zhruba prvních 120 stran. Což je dost vzhledem k tomu, že celá kniha má 150 stran :)... Ale ten konec byl dobrý, fakt dobrý...

15.01.2018 3 z 5

Lépe je být pošetilý Lépe je být pošetilý Fan Vavřincová (p)

Miluju lehce sarkastický, ale přitom ohromně laskavý humor Fan Vavřincové.

15.01.2018 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Nikdy mě nepřestane udivovat, jakých prasáren jsme my jakožto lidstvo schopni. A jak je jednoduché lidi přesvědčit k nenávisti. Mengele byl asi král všech prasat a je mi hrozně líto, že je to jeden z válečných zločinců, co nebyl dopadený - zrovna on měl být potrestaný nejhorším možný trestem.. Ale nejen Mengele byl tyran, bylo jich stovky, tisíce... Chvílemi jsem musela knihu odložit, protože se mi dělalo fyzicky špatně z popisovaných událostí, ale i tak jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky. Neměli bychom zapomínat, neměli bychom se tvářit, že se nic nestalo. Miliony lidí zemřeli v bolestech a ponížení, opuštění a týraní, s obroskými výčitkami, že neochránili své blízké. Co mě ale asi mrzelo nejvíc, byl popsaný přístup zbytku města k židům po válce. Ta lhostejnost k bolesti druhých, ta zloba, že tito lidé přežili a vrátili se. Příběh Violy nikdy nezapomenu..

14.01.2018 5 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Kam se na to hrabou Večery pod lampou :)... Ale čtivé to bylo. Jen mi přišlo, že autorka neví, jak se posunout dál a působilo to na mě místy hrozně překombinovaně a křečovitě.

10.01.2018 3 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Mrzí mě, že nevím, jak to dopadlo i s ostatními postavami..

05.01.2018 4 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Mně se kniha líbila. Ale co ten konec?? Jak už zaznělo níže, než vyjde druhý díl, většina čtenářů zapomene, o čem byl ten první...

02.01.2018 3 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Krásné čtení!

28.12.2017 5 z 5

Velká kuchařka Čech a Moravy Velká kuchařka Čech a Moravy Roman Vaněk

Velmi obsáhlá kuchařka, opět psaná srozumitelným jazykem, podle kterého uvaří i začátečník. Pokud ale vlastníte serii Poklady, Klenoty a Kouzlo - neobjevíte v kuchařce moc nového.

27.12.2017 5 z 5

Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím Iva Trhoňová

Krásně vysvětlené procesy, které v kynutém těstu probíhají, spousta vychytávek a "zlepšováků". Kniha obsahuje spoustu pěkně popsaných receptů. Jako bonus nádherná obálka a krásné fotky uvnitř. Doporučuji každé kuchařce, která ráda pracuje s kynutým těstem :)...

27.12.2017 5 z 5