katerina.l. katerina.l. komentáře u knih

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Asi nemám detektivní mozek, nebo se jen nechávám ráda podat.. Mně teda nenapadlo, jak to celé bylo a nebyla jsem si jistá ani, jak celý příběh skončí. Dlouho jsem se do knihy nemohla začíst a ten konec se mi do knihy a příběhu vůbec nehodil. Za to jedna hvězda dolů...

26.09.2017 3 z 5

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Toto mě nikdy neomrzí :)!

04.03.2017 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Skvělý příběh, krásně napsané :)!

03.02.2017 4 z 5

Polda a jeho soudce Polda a jeho soudce Zdena Frýbová

Asi jsem hrdinům fandila díky tomu, že jsem je "znala" z prvního dílu a už k nim měla vytvořený nějaký "vztah" . I když vlastně nevím - je to z morálního hlediska správné? Fandit vrahům? Na rozdíl od prvního dílu v tomto místy vyplul na povrch typický humor Z. Frýbové, což mě potěšilo. Druhým dechem ale musím říct, že mě opět velmi zklamal doslov (které od této autorky miluju). Kniha pojednávající o převzetí spravedlnosti obyčejným poldou nad polistopadovým podsvětím.. A v doslovu se autorka rozplývá nad roztomilým Mrázkem a Provodem. To mě fakt dostalo.

13.08.2020 3 z 5

BARF - Krmení psa přirozenou stravou BARF - Krmení psa přirozenou stravou Kateřina Novosádová

Cenné rady pro začátečníky v "BARFování". Líbí se mi, že autorka uvádí i vzorový jídelníček pro inspiraci.

17.01.2020 4 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Tuto knihu odkládám nedočtenou, proto nebudu ani hodnotit..

29.11.2018

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Pěkná oddychovka. Jak mi v prvním díle Ema občas lezla krkem, tak v tomto díle to byla celkem normální holka, která mi byla docela sympatická. Z konce není patrné, zda se chystá autorka napsat další díl, nicméně myslím, že by to bylo spíš na škodu. Stejně jako u prvního dílu skvělá obálka.

30.03.2018 4 z 5

Návrat za úplňku Návrat za úplňku Fan Vavřincová (p)

Opravdu a upřímně jsem se zasmála :), nádherná kniha! Jako příjemný a neočekávaný bonus jsem si splnila i čtvrtý bod čtenářské výzvy.

01.03.2018 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Mně se kniha líbila. Ale co ten konec?? Jak už zaznělo níže, než vyjde druhý díl, většina čtenářů zapomene, o čem byl ten první...

02.01.2018 3 z 5

Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím Iva Trhoňová

Krásně vysvětlené procesy, které v kynutém těstu probíhají, spousta vychytávek a "zlepšováků". Kniha obsahuje spoustu pěkně popsaných receptů. Jako bonus nádherná obálka a krásné fotky uvnitř. Doporučuji každé kuchařce, která ráda pracuje s kynutým těstem :)...

27.12.2017 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Za rok asi nebudu vědět, o čem kniha byla a možná si ani podle anotace nevzpomenu, že jsem ji už někdy četla.. Ale po všech těch Hanách, Světlech, která nevidíme a Vypravěčkách, byl tenhle lehký a laskavý román pohlazení.
I když je celý příběh těžko uvěřitelný a našla jsem pár nesmyslů (třeba nevím, od kdy ptáci zvrací - pokud jsem to pochopila správně - a pokud ne, tak fuj :D), nijak mě to při čtení nerušilo.

30.11.2017 4 z 5

Dámy z Missalonghi Dámy z Missalonghi Colleen McCullough

Do autobusu příjemné čtení. Konec je sice takový zvláštní, ale kniha svůj účel splnila.

17.08.2017 3 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Nádherný a smutný příběh o tom, co všechno může znamenat špatné porozumění a jaké může mít nedozírné následky. Styl psaní.. No, já bych popis zredukovala na polovinu - několikrát jsem se vracela zpátky, protože jsem zjistila, že nevím, co čtu. To mi docela kazilo celkový dojem.

20.06.2017 3 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Po Tajemství černé orchideje příjemné překvapení :).

12.04.2017 5 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

Neurazí, nenadchne. Z tak zajímavého příběhu by se dalo "vydojit" mnohem víc. Na můj vkus roztahaný děj i popis, na konci knihy tolik zápletek, že by to vystačilo na tři knihy a ten happy end byl i na mě moc happy a to ačkoli šťastné konce miluji a i vyhledávám.

10.04.2017 3 z 5