katallinka katallinka komentáře u knih

Naprostá spokojenost. Kniha je nádherně graficky zpracována a velmi rychle se četla. Narozdíl od Harryho Pottera a prokletého dítěte je zde vidět, že je to kniha Rowlingové, která nám opět dala možnost nahlédnout do světa kouzel. Moc se mi samozřejmě líbil příběh, ale také zasazení nikoli do Anglie, ale do Ameriky.

16.07.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Opět další krásný ,,pohádkový ,, příběh. Osobně si myslím, ze Koruna je velmi příjemným zakončením cele série Selekce, ale i přesto rozhodně nedosahuje kvality prvních dílů.

30.06.2017 4 z 5

Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Cynthia Harrod-Eagles

Oblíbila jsem si televizní seriál Panství Downton a k této knize jsem přistupovala s tím, že by měla být podobně koncipovaná. Nezmýlila jsem se, jedná se opravdu o velmi pěkně popsané osudy lidí z vyšších tříd a jejich služebnictva. Všechny postavy mi byly hodně sympatické a jejich životní cesty zajímavé, takže jsem byla s knihou naprosto spokojená. Stejně jako ostatní, ale musím uznat, že množství podobných jmen bylo zarážející a místy trochu matoucí. Doufám, že další díl bude, co nejdříve, protože jinak se v něm asi budu dost ztrácet.

29.06.2017 5 z 5

Já nevím, jak dokáže Murakami do knihy o celkem obyčejném živote přidat tolik emocí. Kniha na mne neskutečně zapůsobila a myslím, že ještě dlouho budu mít pocit naprostého úžasu a zdrcení bez hlubšího důvodu. Opět zůstalo na konci mnoho nezodpovězených otázek, na které bych ráda znala odpovědi, ale asi i tato skutečnost přidává kouzlo Murakamiho knížkám.

25.06.2017 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Jsem z zvědavá jak to cele dopadne. Zatím mám pocit, že jsem získala neskutečně mnoho zamotaných informací. Přesto se kniha velmi dobře četla.

23.06.2017 4 z 5

Lučištník Lučištník Bernard Cornwell

Velmi dobře popsány vyznamné historické události v souvislosti se životem jednoho z lučišníků. Cornwell ličí vše surově, ale neskutečně poutavě.

21.06.2017 4 z 5

Bohové Gothamu Bohové Gothamu Lyndsay Faye

Velmi pěkná detektivka na historickém pozadí. Je zde dobře popsaný starý NY a vznik policie. Knihu jsem poslouchala, takže určítĕ přidávám jednu hvězdičku, za Písaříkův hlas.

20.06.2017 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Čekala jsem něco mnohem více strašidelného. Jinak námět zajímavý, ale mam pocit, že se něco dělo až na úplném konci.

13.05.2017 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Krásný příběh o naprosto strašném období dějin. Autorka ličí druhou světovou válku na pro mne neznámých událostech a jsem za to moc ráda. Na velmi krátkých kapitolách mne příběhy dětí naprosto zdrtily a ještě dlouho na ně budu myslet. Klobouk dolů před autorkou.

07.05.2017 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Musím uznat, že svět který autorka vytvořila se mi velmi líbil. Opět plný nových osob s různými dary a nepředvídatelných událostí. Navíc oceňuji v knihách mapky, protože lépe dokreslují představu o celému příběhu. Bohužel místy jsem se nemohla začíst.

06.05.2017 4 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Kniha byla velmi čtivá, přesto mi příběh připadal místy zdlouhavý. Oblíbila jsem si Tonyho a Evii a nenáviděla Ediho. Líbilo se mi, že se autorka nechala inspirovat zkušenostmi svého tatínka.

25.04.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nádherný, neuvěřitelný, dech beroucí děj. Chtěla bych dát minimálně 10 hvězdiček. Myslela jsem, že první díl nic nepřekoná, ale tenhle byl ještě dvakrát lepší. Prostě nešlo přestat číst a myslet na to, co bude dál. V této sérii platí, že nic není, tak jak to na první pohled vypadá.

17.04.2017 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Mitsukazu Mihara

Přestože mám komiksy velmi ráda tento mi připadal hodně slabý. Chyběla tam zápletka a měla jsem z něj pouze nepříjemný pocit. Musím samozřejmĕ ocenit moc pěkné kresby.

13.04.2017 2 z 5

Tak z tohoto zpracování Zátopkova života jsem naprosto nadšená.

13.04.2017 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

První díl se mi moc líbil a jsem zvědavá na další.

12.04.2017 4 z 5

Jménem krále Jménem krále Vlastimil Vondruška

Skvěle napsaná historická detektivka, od které se nešlo odtrhnout.

09.04.2017 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Velmi originální příběh, zcela nové nadpřirozené bytosti. Autorka, přestože bych ji nepřirovnávala k Rowlingové, vytvořila velmi čtivý a propracovaný příběh , od kterého se jen velmi špatně odcházelo. Tento ,, budoucí,, svět mne naprosto uchvátil. Už se těším na další dil, který doufám bude pokračovat v originalitě toho prvního.

09.04.2017 4 z 5

Maličkost Maličkost Markéta Baňková

Bohužel knihu jsem ani nedočetla. Vědecký námět je zajímavý, ale styl psaní mě vůbec nebavil.

31.03.2017

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Děj mi bohužel připadal příliš předvídatelný. Knížky o cestování v čase mám všeobecně moc ráda a tento námět se mi velmi líbil.

28.03.2017 3 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Opět zvláštní Murakamiho kniha o které budu zase dlouho přemýšlet.

26.03.2017 4 z 5