Maličkost

Ve své nové knize autorka opět spojuje beletristický text s vědeckými motivy, které knihu ilustrují a dotvářejí. Tentokrát je jejím tématem biologie. Pod maskou černé komedie se skrývá zkoumání lidské identity, problému, který přinesla dnešní doba nových objevů především v genetice, a s tím související otázky svobodné vůle. Jsme nástrojem vlastních genů? Ovlivňují naše myšlení paraziti? Nebo snad nejvíc vliv společnosti, ve které vyrůstáme? Hlavní hrdina Tomáš je student genetiky vychovaný adoptivními rodiči, pátrající pro vlastních kořenech. Věda formuje jeho pohled na svět, ale tato optika může pokřivovat jeho mezilidské, obzvlášť milostné vztahy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273130/big_malickost-JW9-273130.jpg 2.980

Kniha Maličkost

IvaKo
18.06.2018

Vtipně a čtivě napsaný příběh, který je zároveň osvětou v oblasti genetiky. Zajímavé pojetí i styl.

Markushka
02.09.2017

Líbilo se mi poučení o buňce a genetice prostřednictvím lehce depresivně vyznějícího příběhu příliš přemýšlejícího studenta, kterému hodně chyběla možnost rozmnožování...

Jitulevrtule
25.06.2017

Milá, příjemná kniha, která se sice dobře čte, ale není nijak obzvláště napínavá. Malinko mi chyběla nějaká dynamika. Velice originální zapracování témat z biologie. Věřím, že v některých pasážích se může čtenář ztratit či ho to při čtení zpomalit, pokud se v biologii úplně neorientuje, neboť některé pasáže jsou informacemi přímo přesyceny. Autorka moc pěkně vystihla pocity a myšlenky mladého zamilovaného člověka...

vekune
19.04.2017

Za mě úplně super, zajímavý námět, příběh. Vlastní styl psaní se mi moc líbil a knihu určitě doporučuji.

katallinka
31.03.2017

Bohužel knihu jsem ani nedočetla. Vědecký námět je zajímavý, ale styl psaní mě vůbec nebavil.

Alethea_k
16.10.2016

Autorka předvedla, že to se slovy opravdu umí. Když se podívám zpětně, děj není nic moc, ale pocit z knihy je neskutečný. Nikdy nebudu spokojená, dokud si nepřečtu všechny knihy od ní. Asi přestanu číst zahraniční autory a vrhnu se na české. Máme tu opravdové poklady.

zdenek5887
13.09.2016

Vezmu to v bodech: Jednoduchost, plytká příběhová linka, ale čtivá a vlastně úplně lidská, když se na to pohlíží “ze strany”. Skepse, cynismus - dobrá věc, dává punc vtipnosti a pocit ztotožnění se s protagonistou. Genetika, molekulární biologie - OK, jiný náhled na lidské smýšlení o běžných věcech očima vědce/studenta. Filozofické úvahy, dialogy… Občas přitažené za vlasy, jindy uspokojivě pravdivé, dotváří celkovou povahu odvíjejícího se díla. Palec nahoru za reáliemi podložené zcela pražské prostředí.

superrodina
11.09.2016

Popravdě řečeno, je to kniha šokující svým obsahem a důvěrně známá svými reáliemi. Odehrává se totiž celá v Praze a kdo Prahu trošku zná, tak bude ty dny prožívat úplně do morku kostí. Autorka je výborná v popisu reálií, v popisu pocitů a myšlenek. A že se opravdu vyřádila, protože hlavní hrdina není žádný béčkový hrdina. Naopak, budete z něj docela šokováni. Ač kdoví, třeba takhle vypadá ten pravý vysokoškolský, introvertní svět…. Naklonoval do potkanů své vlastní geny a pak myšky hezky roznesl po Praze. Trvalo to nějakou dobu, za tu dobu se stačil zamilovat, přemýšlet o života a jsou to myšlenky hodné starého kmeta, bohužel často nepříliš lichotivé dnešní době… Tomáš je beta samec, student genetiky s hlavou v oblacích a možná v trochu temných oblacích, v každém případě silně introvertních… Romance z dob genetiky, praví podtitul této knihy a já dodám, že u čtení budete mít pocit, že v těch oblacích létáte také. Roztříštění na molekuly, vidící svět jinýma očima, přemýšlející, proč je Tomáš takový, jaký je? Proč nezapadl?

Více na: