karolina1733 karolina1733 komentáře u knih

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Nikdy bych si ,,youtuberskou" knížku nekoupila. Jenže Kovy je tak nějak vyjímkou. Tvoří na youtube úplně něco jinýho než ostatní, a tak jsem nepochybovala, že si jeho knížku koupím. Koupila jsem ji pár dní po tom, co vyšla a hned ji i přečetla.
Vizuálně je nádherná. Moc se mi líbily všechny fotky z dětství, zprávy, zkrátka samý osobní věci.
Co se týče textu, tak ano, čte se hezky. Je to oddychovka, díky který poznáte člověka, kterej ji napsal. Ale já stejně čekala něco víc. Nevím, co, ale něco mi tak chybělo. To ale rozhodně neznamená, že je knížka špatná, právě naopak.

05.05.2018 4 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Krásná knížka. Ačkoliv sama nejsem na tyhle ,,sluníčkový" lidi a Továrně jsem přes rok odolávala, tak se mi knížka hrozně líbila. Četla se skvěle, v hodně věcech jsem se našla a během čtení jsem si říkala ,,Sakra, vždyť ty se někdy cejtíš stejně jako Anie. Neměla bys s tím něco taky udělat?"
Tak se třeba takhle konečně dokopu k tomu vycestovat někam do tramtárie a naučím se žít šťastně sama se sebou...

29.04.2018 5 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

První díl byl fantastickej, ale u druhýho jsem se nemohla donutit ke čtení. Skončila jsem asi v půlce a už nemám v plánu tuhle sérii číst. Asi jsem už vyrostla z věkový kategorie pro kterou je to určeno.

13.01.2018 2 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Ačkoliv jsem knížku četla v době, kdy vyšla (tudíž mi bylo 16), tak mě moc bavila, i když jsem nespadala do kategorie pro kterou je to určeno :)

13.01.2018 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Knížky od Browna miluju a zatím mě ani jedna nezklamala, ale Inferno... Nějak jsem mu nepřišla na chuť už od úplnýho začátku a pro mě zatím nejslabší knížkou od Browna.

13.10.2017 3 z 5

Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Dan Brown

Spolu s Andělé a démoni ta nej od Browna!

23.09.2017 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla.

04.06.2017 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Skvělý, skvělý, skvělý. Film jsem neviděla, takže nemůžu porovnat, co je lepší. A Gatsbyho jsem si hned zamilovala, naopak Daisy jsem pasovala na největší mrchu v literárním světě.

02.06.2017 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Drama mě prostě nebaví a s tím se nedá nic dělat. Kdyby aspoň nemluvili ve verších a hádánkách, tak bych tomu možná i rozuměla.

02.06.2017 1 z 5

Kopanec do zubů Kopanec do zubů Adam Glass

Komiks jsem ,,četla" až po filmu a líbilo se mi to :) Série ,,Harley Quinn" mě ale baví víc.

02.06.2017 4 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Hlavní hrdinku jsem začala nesnášet po 20-ti stránkách první knížky. Nicméně jsem to nějak vydržela a dočetla až do konce. Mně to moc nesedlo, nápad dobrej, ale zbytek takovej pro mě nijakej.

31.05.2017 2 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Vieweghovu tvorbu miluju a Román pro ženy nebyl vyjímkou!

22.04.2017 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Tohle se mi vůbec, ale vůbec nelíbilo. Díky tloušťce jsem to přečetla za dva dny, ale příběh mi vůbec nic nedal a kdybych nevěděla, o co tam jde, tak to z toho nevyčtu. Jediný, co si z celý knihy pamatuju je roztržená pohovka a Němec, kterej volá Mutti.

28.03.2017 1 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Hodně dlouho jsem si k týhle sérii hledala cestu. Z Nástrojů smrti jsem byla naprosto nadšená a tak jsem věděla, že si Pekelné stroje musím taky přečíst. Ale nejdřív mě to vůbec nebavilo a knížku jsem asi po 100 stranách založila zpět do knihovny.
Teď jsem si ale řekla, že se k tomu vrátím a zbytek knihy jsem přelouskala během dvou dnů.
Není to tak skvělý jako Nástroje (aspoň zatím), ale určitě si další díly přečtu!

19.03.2017 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Tak geniální jako Andělé a démoni to není, ale Brown opět ukázal, že to umí!

13.03.2017 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Četla jsem ji několik měsíců, protože se tam asi 90 stran nic nedělo. Začalo mě to bavit až když se Winston seznámil s Julií. Tématem je naprosto geniální a pravdivá. Ono se totiž klidně může stát, že takhle svět jednou bude vypadat...

13.03.2017 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Před sedmi lety jsem se pokoušela Stmívání číst a byla to hrozná pruda, četla jsem ten díl snad půl rok, ale teď jsem ho přelouskala během týdne ani ne. Nevím, proč mě to tehdá nebavilo, protože teď mě to opravdu chytlo. Bella je sice hrozně otravná, ale Edward to zachraňuje, i když mě některými svými poznámkami občas taky prudí :D

24.11.2016 4 z 5

Atentát na Reinharda Heydricha Atentát na Reinharda Heydricha Miroslav Ivanov

Asi nejlepší kniha, kterou jsem o atentátu četla.

09.10.2016 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Aneb povinná četba může být i zábava. Skvělá kniha, určitě není poslední, kterou si od Browna přečtu.

25.08.2016 5 z 5

Cukrová vata Cukrová vata Jacqueline Wilson

Moje nejoblíbenější od autorky.

19.03.2016 5 z 5