karelpeter karelpeter komentáře u knih

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Super čtení, krásně zmapované počátky " kariéry " kmotra Mrázka.

03.07.2022 5 z 5

Před-svědčování. Revoluční způsob, jak ovlivnit a přesvědčit Před-svědčování. Revoluční způsob, jak ovlivnit a přesvědčit Robert B. Cialdini

Kniha je zajímavá, ale závěry jsou často dělány na základě jedné či dvou studií navíc provedených na malém vzorku účastníků. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že jsou chybné.

19.06.2022 4 z 5

Většina knihy je věnovaná spíše minulosti, nez budoucnosti. V části věnované budoucnosti se autor zamýšlí, nakolik budou v budoucnosti potřeba lidí .. případně kteří :)

09.04.2022 3 z 5

12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Trochu náročnější čtení a úvahy vycházející často až z bible.

12.03.2022 4 z 5

Kniha by se dala zkrátit, některé věci jsou zbytečně roztahané a opakované. Základní myšlenky by se ovšem daly tesat do kamene. Základní čtení pro každého, kdo se chce ujistit, zda je zaměstnání pro něj ta nejlepší volba generování příjmu.

13.02.2022 4 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Začátek knihy týkající se otužování a dýchání mohu jen doporučit. Byť autora k otužování s velkou pravděpodobností přivedlo squatování a s tím spojená absence teplé vody v místě jeho přebývání, pro čtenáře to není podstatné. Kapitoly na téma " ovlivněte myslí svojí DNA" jsou za mě trochu mimo :D

30.01.2022 4 z 5

Slepičí polévka pro duši Slepičí polévka pro duši Jack Canfield

Sbírka příběhů dle různých témat. Příběhy jsou typicky krátké, většinou do tří stránek. Krásně se to čte. Donutí vás k zamyšlení nad životními hodnotami.

15.01.2022 4 z 5

NLP pro každého NLP pro každého Richard Bandler

Útlá knížka o nastevní mysli na téma jak se něčeho přestat bát či jak se cítit lépe .. Neurazí ani nenadchne.

31.12.2021 3 z 5

Váš soused je milionář Váš soused je milionář Thomas J. Stanley

Překlad knížky je naprosto příšerný. Data hodně zastaralá, nicméně většina zjištění bude velmi pravděpodobně stále platných.

08.08.2021 3 z 5

Tak to dělá Virgin Tak to dělá Virgin Richard Branson

Praktické rady zkušeného podnikatele. Stojí za přečtení.

04.06.2021 5 z 5

Čtyřhodinový pracovní týden Čtyřhodinový pracovní týden Timothy Ferriss

Kniha je trochu slátaná. Začíná to jako punkova cestovní odysea a končí radama jak založit internetový obchod. Pár zajímavých tipů v knize je, ale nevěřím autorovi, že pracuje 4 hodiny týdně :)

24.03.2021 2 z 5

Den, kdy praskla bublina Den, kdy praskla bublina Gordon Thomas

Velké množství postav, pomalý rozjezd, ale poslední třetina knihy stojí za to! velmi pěkně popsaný průběh i příčiny nejvetšího krachu v dějinách finančních trhů očima několika dobových účastníků.

20.03.2021 4 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Zajímavý přehled, kam se lidstvo posunulo za poslední dekády.

14.02.2021 3 z 5

Pravidla úspěchu Pravidla úspěchu Jack Canfield

Jedná z nejlpeší knih o pravidlech úspěchu, kterou jsem četl.

05.02.2021 5 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Toto by mělo být povinnou četbou na střední škole. Nebudete chtít přestat číst. Nebudete věřit, že je to pravda.

01.02.2021 5 z 5

Vnitřní svět vítězů Vnitřní svět vítězů Marian Jelínek

Kniha vhodná zejména pro sportovce. Líbí se mi forma, kdy na konci kapitoli autor vždy shrne to nejdůležitější.

07.01.2021 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Neuvěřitelné. Strhující. Hrůzostrašné.

03.01.2021 5 z 5

Panství obchodu I. Panství obchodu I. Andrew Carnegie

V první části zajímavé a stále platné postřehy co udělat pro kariérní posun. V druhé části rozebíraná monetární politika a v návaznosti na krytí peněz zlatem / stříbrem. To už opravdu zajímavé nebylo :D

27.12.2020 2 z 5

Pokud vám zbyly nějaké iluze o politice, radši tuto knihu nečtěte.

25.12.2020 5 z 5

Černá labuť Černá labuť Nassim Nicholas Taleb

Je jen málo lidí, které autor v knize neurazil, nebo se o to aspoň nepokusil. Jeho nejoblíbenější disciplínou je úražení laureátu nobelovy ceny. Zbytečně dlouhé.

09.12.2020 3 z 5